ivirzivir Yükle

HİSAR A+ BAŞARILI ATIŞLI TESTİ İLE YENİ ÖZELLİKLERİ AÇIKLANDI !!

teşekkürler

HİSAR A+ BAŞARILI ATIŞLI TESTİ İLE YENİ ÖZELLİKLERİ AÇIKLANDI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

HİSAR A+ BAŞARILI ATIŞLI TESTİ İLE YENİ ÖZELLİKLERİ AÇIKLANDI !!
ASELSAN ve ROKETSAN tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan HİSAR A+’ın otonom konfigürasyonu artırılmış irtifa ve menzil testinde yüksek hızlı hedef uçağı başarıyla imha etti.
Türkiye’nin hava ve füze savunmasında önemli görevler üstlenen HİSAR A+ Projesi’nin Sistemleri envantere girmeye devam ediyor. Atış İdare Cihazı ile koordineli çalışan Füze Fırlatma Sistemleri ve füzelerin envantere girmesini müteakip tam otonom olarak görev yapabilme kabiliyetine sahip olan, üzerinde bütün sensör, komuta kontrol, atış kontrol unsurlarını ve füzeleri barındıran Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (Otonom HİSAR A+) de kullanıma alınmaya hazır hale geldi. Otonom HİSAR A+ Atışlı Testleri, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcilerinin katılımıyla Aksaray Atış Alanı’nda ASELSAN ve ROKETSAN tarafından başarıyla tamamlandı.
Tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirilen, hava savunma alanında önemli kazanımlar sağlayan HİSAR Projeleri’nde irtifa ve menzildeki performans artışları, Otonom HİSAR A+ ile orta irtifa ve uzak menzilde taarruz eden yüksek hızlı hedefin doğrudan vuruşla imhasıyla kanıtlandı.
Otonom HİSAR A+ zırhlı mekanize hareketli birliklerin hava savunma görevini icra edecektir. Sistem her türlü arazi şartında hareket etme, hızlı mevzi değiştirme, kısa reaksiyon süresi, dik atım kabiliyetleri ile 360° koruma yeteneğine sahiptir. Sistem herhangi bir unsura ihtiyaç duymadan hedefleri önleme kabiliyetine sahiptir. Radar, elektro optik sensörler, komuta kontrol, atış kontrol unsurları, haberleşme unsurları ve füzeler tek bir zırhlı paletli araç üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca takım halinde ve üst komuta kontrol unsurları ile çalışma yeteneği de bulunmaktadır. HİSAR A+ füzesi yüksek manevra kabiliyeti ve çift darbeli motor teknolojisine sahiptir. Füzenin yüksek etkinlikli ve parçacık tesirli harp başlığı TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilmiştir. Farklı irtifalardaki tehditlere karşı ülkemizin hava savunma ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde geliştirilen Sistem’in hedefleri arasında, sabit ve döner kanatlı hava platformlarıyla çeşitli tipte füzeler ve insansız hava araçları (İHA) yer alıyor. Günümüz harekât ihtiyacına ve tehditlerine uygun olarak tasarlanan sistem hava savunmada ciddi bir güç çarpanı olacaktır.

3 Boyutlu arama radarı ile tespit takip
4 Adet dikey füze atış kabiliyeti
Veri bağı ile ara safha güdüm kontrolü
IIR Arayıcı Başlık ile son safha terminal güdüm
4 Adet füzeyi 4 adet hedefe ardışık ateşleme yeteneği
Hedef değerlendirme ve hedef sınıflandırma yeteneği
3’lü takımlar halinde komuta kontrol yeteneği
Balistik koruma
Kaynakça : https://www.defenceturkey.com/tr/icerik/hisar-a-in-ustun-basarisi-daha-ileriye-daha-yuksege-4519

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

31 Yorum

 1. Şimdi benim kafamın karıştığı bir nokta var bu sistem seri üretime geçtimi geçmedimi ? Hisar-A seri üretime geçti dediler sahadan geri dönüşler oldu ve Hisar A+ diye özellikleri ve kabiliyetleri arttırılmış bir başka ürün ortaya çıktı şuan bu ürün seri üretimdemi yoksa hala kabul testlerimi yapılmakta eğer seri üretime geçtiyse ayda kaç adet üretilebiliyor bu konular kafamı baya bi karıştırıyor.

  Reply
 2. Videodaki radar ekranı tuz gölünün oraya benziyodu bende google earth’ten bakıyım dedim. Kırmızı noktanın olduğu tuz gölünün alt tarafından tersakan gölünün kuzeybatısındaki mavi noktaya yaklaşık 60 km.

  Reply
 3. Hedef, Hisar O+ dan kurtulabilirse Hisar A+, Hisar A+ dan kurtulabilirse de Korkut yakalayacak anladığım kadarıyla. Biraz karışık gibi görünüyor ama işin özeti:hedef illa ki vurulacak.

  Reply
 4. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun, çatı izolasyonu A+ serisi ile tamam, çatı iskeleti O+ ile tamam, yakında U+ ile çatıda tamam inşaeEllah.

  Reply
 5. S.a arkadaşlar en az bu siha iha ve tiha lar kadar önemli bir konu var devlet bize 1 dolar euro ve 1gram altin verebilmek için yurt dışında boyunduruk altına giriyor ve bu bize kur olarak kurdan da enflasyon ve zam olarak geri dönüyor tr de şirketler ve halk da 550milyar dolar para doviz ve altın bekliyor bunun yerine doviz ve altın almak ‘dansa yurt dışına yatırım yapın hisse yatırımı abd. ing. Ve almanya dan dolar euro ve sterlin geliri niz olsun görecek sınız en az siha kadar refahı mız artacak enflasyon da düşecek görecek sınız alim gücümüz artacak hadi herkese bu yazı mi paylasin…!

  Reply
 6. Malum Suriye’de bize güvenen insanları hala Ruslara yem yapıyoruz. Neden hava savunma füzemiz yok. Yok yok.

  Reply
 7. Insallah En kısa zamanda seri üretime geçer ve sahada kullanılmaya başlanır ve çok daha gelişmiş ve menzili ve irtifası daha yüksek sistemleride görürüz inşallah

  Reply
 8. Sevgili Admin!Bir sorum olacak;uzun menzilli BALİSTİK FÜZELERİ bizim orta ve kısa menzilli Hisar sistemlerimiz vurabilirmi!? Vuramazsa nie vuramaz? yani bu BALİSTİK FÜZELER hedefi imha için inişe geçtiği sırada çarpmaya yakın hava savunma silahlarının menzille girince neden vuramasın⁉️İLLA UZUN MENZİLLİ HAVA SAVUNMA SİSTEMİMİ LAZIM bunun mantığı nedir bilen birisi açıklam yapsın ve aydınlatsın lütfen….

  (Benim mantığıma göre katmanlı hava savunma sistemleri olduğu için; UZUN MENZİLLİ BALİSTİK FÜZELER en üstteki uzun menzilli savunma sisteminden kurtulursa bir alt sistemin savunma füzesi devreye girip onun vurması beklenir oda vuramazsa alçak irtifa savunma sistemi devreye girip onun vurması beklenir o dahi vuramazsa en kısa Sungur devreye girmesi oda vuramazsa an alçak sistem korkut’un devreye girmesi gerekir diye düşünüyordum ama 😌🙂)!?…

  Reply
 9. Abi hani biz operasyon falan yapiyoz ya suriye’de rusya bizim uçakların suriye hava sahasina girmemize izni vermiyor Hisar u gelince sinira yakın bir bölgeye Hisar u koyunca bizde onlara hava sahasini kapatabilirmiyiz bunu yapabilirsek çok iyi olur karadan ilerlerken rahat ederiz

  Reply
 10. Emeği geçenler var olsunlar , sırası ile hisar O ve sonra diğer hisar U dan önce gelecek ara HSS yi sabırsızlıkla bekliyoruz

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login