ivirzivir Yükle

HERKES ŞAŞKIN ! TÜRKİYE’NİN YERLİ SAVAŞ ARACI KİMSEYE GÖÇ AÇTIRMIYOR ! %100 ASELSAN TEKNOLOJİSİ

teşekkürler

HERKES ŞAŞKIN ! TÜRKİYE’NİN YERLİ SAVAŞ ARACI KİMSEYE GÖÇ AÇTIRMIYOR ! %100 ASELSAN TEKNOLOJİSİ

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAKÇA:
https://tr.wikipedia.org/wiki/At%C4%B1lgan_Kaideye_Monteli_Stinger_Sistemi
https://www.aselsan.com.tr/tr/cozumlerimiz/hava-ve-fuze-savunma-sistemleri/hava-ve-fuze-savunma-sistemleri/atilgan-kaideye-monteli-stinger-sistemi
https://www.yenisafak.com/gundem/tsk-idlib-sinirina-sevk-etti-atilgan-sistemleri-hangi-gorevleri-yapabilir-3526804
HERKES ŞAŞKIN!TÜRKİYE’NİN YERLİ SAVAŞ ARACI ATILGAN KİMSEYE GÖÇ AÇTIRMIYOR!
Merhaba arkadaşlar. Türkiye’nin savunma sanayii kanalı Türk Nefesine hoş geldiniz. Bugün sizlerle ASELSAN’ın son teknolojisi Atılgan Atılgan Kaideye Monteli Stinger Sistemi hakkında konuşacağız.
Misak-ı Milli sınırlarının korunması konusunda Türkiye Cumhuriyeti daima tam teakkuz halinde olmuştur. Sürekli kendini geliştirerek ve teknolojisini ilerletmek için çalışarak ve bunu iman gücüyle bezeyerek bu günlere gelen Türkiye Cumhuriyeti bu emeklerinin karşılığını dünyanın ihracat devi olarak almıştır.Bu başarının yadsınamaz mimarları savunma sanayii şirketlerimiz bu bayrağı en ileri götürmeye çalışmaktadır.
Bu şirketlerden biri olan Aselsan’da kurulduğundan bu yana bir çok alanda faaliyet göstererek sürekli yeni ürünler geliştirmektedir. Bu ürünlerden birisi de IDEF’te ilk çıktığı andan bu yana büyük yankı uyandırmış olan Atılgan Kaideye Monteli Stinger sistemi.

#savunmasanayi #havasavunma #stinger #patriot #s400

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

6 Yorum

 1. Allahın.Salamı Olsun Türk Dünyasına Xeyirli Olsun maşallah Türkün Düşmənlərin Baxsın Gözləri Çıxsın Yaşasın Türk Dünyası Amin

  Reply
 2. Önümüzün Bahar Olduğunu Bildikten Sonra,
  Üzerimize Yağan Kar’a Evvel Allah Hiç Eyvallah Etmeyiz…

  Ömer DOĞRUEL
  24/11/2021

  Reply
 3. Atılgan müthiş bir stinger sistem. Kısa menzilli bu sistemi orta menzilli hisar-o sistemi ile desteklemeliyiz.

  Reply
 4. Qardaş hisar u nə durumda?,bizə hisar u lazım su35,mig29,f35 və f22 raptoru, Rafael bunları vurub salan sistem lazım qardaş.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login