ivirzivir Yükle

Güvenlik güçlerine yapay zekalı yardımcı DİZDAR – SavunmaSanayi – Yapay Zeka

teşekkürler

Güvenlik güçlerine yapay zekalı yardımcı DİZDAR – SavunmaSanayi – Yapay Zeka

Türk teknoloji ve savunma sanayi şirketi MelTech İnovasyon savunma sanayi ve güvenlik alanındaki ihtiyaçlara yönelik olarak Dizdar ismi verilen Yapay Zeka Görüntü İşleme ve Analiz Sistemleri geliştiriyor.

Bunlardan Yapay Zeka Yaprak Altı Tehdit Algılama Sistemi, yapay zeka ile arazide kamuflajlı veya yaprak altı tehditleri yakalıyor.

Sistem öncelikle açık arazide alana, doğaya ait olmayan objelerin tespiti, insan olmaması gereken yerlerdeki insan hareketlerinin gözlenmesi olmak üzere, karakol, kalekol, kulekol, kuleler, stratejik alanlar ve sınırların korunması amacıyla yaprak arkasındaki tehditleri tespitine imkan veriyor. Kullanılan kameralara göre kilometrelerce uzaktaki ormanlık alanlardan gelebilecek sızmalar tespit edilebiliyor. Bu alanlardaki normal, şemsiyeli, kamuflajlı, özel kıyafetli tüm tehditler algılanıp belirleniyor.

Ayrıca mobil araçlara / zırhlı araçlara kurulduğunda yer bağımsız olarak tüm açık arazinin taranması ve intikal halindeki unsurların alan farkındalığı, güvenliği amacıyla da kullanılabiliyor.

Sistem, tesis ve araçlara ilave edilecek kameraların yanı sıra mevcut termal ve X-Ray kameralar ile kullanılabiliyor.

#Dizdar #SavunmaSanayi #YapayZeka #MelTech #kalekol #karekol #kulekol #kamuflaj #orman #sızma #SavunmaSanayii

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. Bence ormanlarda yangın çıktığı zaman yapay zeka destekli otomatik sulama sistemi yapılmalı tazyikli sulama sistemi

    Reply
  2. Bir askerin en buyuk silahi, BEYNI dir. Dikkatsizlikten cok sehit verdik. Kötü egitimdende epey verdik. Ins. bundan sonra olmaz bunlar.

    Reply
  3. ❤️☘️👍HAYIRLI…..UĞURLU….ÇALIŞMALARINIZIN….. BAŞARILI…..OLMASI…..DİLEĞİ….İLE,,,,👍☘️❤️❤️❤️❤️☘️👍,,,,SUNUM…..GÜZEL OLMUŞ……👍☘️❤️❤️❤️❤️☘️👍MUTLULUKLA…….GURURLA…..👍☘️❤️❤️❤️❤️☘️👍,,,,…….👍☘️❤️❤️❤️

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login