ivirzivir Yükle

GÖRÜLMEYEN VURULMAYAN HAYALET SİLAHLAR GELİYOR! SAHAYA İNİYORLAR! – SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

GÖRÜLMEYEN VURULMAYAN HAYALET SİLAHLAR GELİYOR! SAHAYA İNİYORLAR! – SAVUNMA SANAYİ

İmzalar atıldı, Türk silahlı kuvvetlerine görünmeden gören, vurulmadan vuran süper teknoloji silahlar geliyor.

Türk savunma sanayisi, güvenlik güçlerinin hizmetine sunulacak hafif, orta ve ağır sınıf insansız kara araçlarının seri üretimine başlıyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ‘Muharebe ortamında amacımız kuvvetlerimizin hasımlarına korku salan ve onları alt eden bir imkana kavuşması, görünmeden gören, sezilmeden sezen, vurulmadan vuran bir yapıya kavuşması ifadelerini kullandı.

Ağır ve orta sınıf insansız kara aracı seri üretim niyet beyanları FNSS’de düzenlenen “İnsansız Kara Araçları ve Askeri Robotik Teknolojiler Töreninde imzalandı. Törende, hafif, orta ve ağır sınıf insansız kara araçları kabiliyet gösterimi de gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, törende yaptığı konuşmada, gelişen, büyüyen ve dünyada adından sıkça söz ettirmeye başlayan Türk savunma sanayisinin, insansız sistemler konusunda bir vizyon çizdiğini ve kara araçlarının da bunun bir parçası olduğunu söyledi. Bugünün modern muharebe sahasının yoğun teknoloji ve yapay zeka harp teknikleriyle donatıldığına işaret eden Demir, teknolojide yaşanan gelişmelere paralel olarak hızlı bir gelişme gösteren insansız kara araçlarının kullanımının, gelecek dönemde oluşturacağı faydalara bağlı olarak daha da artacağını vurguladı.

“İnsansız hava araçlarında sağladığımız başarıyla beraber kara, deniz hatta denizaltı araçlarında benzeri bir sistemi ortaya koymak hatta çok rollü insansız araçlara doğru yol almak, robotik sistemlere doğrudan çalışmak gerektiği aşikar. Çoklu operasyonel ihtiyaçları karşılamak ancak bu tür sistemlerin entegrasyonu, beraber çalışabilirliklerinin sağlanmasıyla mümkün olacaktır. Eğer yarının gelişmelerini bugünden öngöremezsek yarın harekat alanında karşımıza çıkacak bazı unsurlar bize sürpriz etkisi yapabilir. Bizim amacımız ise tam tersine hasımlarımıza sürpriz etkisi yapacak bazı unsurları sahaya vermektir.”

Çeşitli boyut ve kapasitelerde insansız kara araçlarının deneysel ve prototip olarak sahaya verildiğini anlatan Demir, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin çok önemli olduğunu, bu sayede araçların çok daha geliştiğini dile getirdi. İsmail Demir, “Muharebe ortamında amacımız kuvvetlerimizin hasımlarına korku salan ve onları alt eden bir imkana kavuşması, görünmeden gören, sezilmeden sezen, vurulmadan vuran bir yapıya kavuşması ifadelerini kullandı.

KAYNAK: STARCOM

#savunmasanayi #teknoloji #ismaildemir #insansızaraçlar

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login