ivirzivir Yükle

GÖKLERİN FATİHİ HÜRKUŞ DÜŞTÜ ! TUSAŞ BU İŞTEN KARLI ÇIKTI !

teşekkürler

KAYNAK:
https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/06/23/hurkus-test-ucusunda-dustu

HÜRKUŞ DÜŞTÜ TUSAŞ KAZANDI

Öncelikle sağ salim kurtulan ekibe ve TUSAŞ’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

ve şimdi Gelelim esas konuya neden bir kazanç olarak gördüğümüze.

Bu bir test uçuşuydu sonuçta.

Uçağın modeli ve tasarımı ortaya çıktıktan sonra rüzgâr tünelinde bu tasarımın doğrulanmasıyla başlayan test süreci, önce yer testleri ardından uçuş testleriyle devam ediyor ve yıllarca sürebiliyor.

Her şeyiyle uçuşa hazır bir uçağı seri üretebilmek için öncelikle bu testlerin başarıyla tamamlanması gerekiyor.

Yer testleri elbette insan açısından daha güvenli çünkü uçak düşer ve pilotlar sıkınıtı görür mü endişesi yok ancak havadaki testler birçok risk var edebiliyor.

Bu test uçuşları, TUSAŞ’taki Telemetri Odası’ndan izleniyor ve her saniyesi video olarak kaydediliyor.

Uçaktan beklenen görevleri yapıp yapamadığı, bu odadan ölçülebiliyor.

Hürkuş sorunu sonrası Baykar Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabı üzerinden, “Havacılıkta kazalar hep olur. Bugüne kadar kaza geçirmemiş tek bir hava aracı markası, modeli yoktur. Yılmadan çalışmaya, denemeye devam. Ülkemizin havacılığını geliştirmek için çalışan pilot ve teknik personelimizin ayağına taş değmesin. Semalarımızda Hür ve Özgür paylaşımını yaptı.

#hürkuş
#tusaş
#selçukbayraktar
#anka
#göksungur
#aksungur
#savunmasanayi
#sondurum
#haber

Bunlarada Bak!

35 Yorum

 1. Geçmiş olsun,önemli olan pilotların sağ olmasıdır.Cana geleceğine mala gelsin.Türkiyenin yenilerini yapmaya elbetteki muktedir.Hatta ve hatta bir yere not edilsin;Bu yapılmakta olan uçak dünyadaki muadillerine göre en iyisi olacaktır.Dediģim inşaallah çıkacaktır.Bundan en ufak bir şüphem yoktur.Ve de ayrıca hürjette yakında geliyor.Fazlaca bir zaman kalmadı;2022 deniliyor ama ben 2021 yani senenin üçüncü diliminde testlere başlanacak.Çünkü,hürjet projesi çok hızlı gidiyor.Bu hızla tahminen eylül-ekim 2021 de uçağımız tamamlanmıs olacak.ınşaallah.

  Reply
 2. Önemli olan daha iyi uçakları hatasız olarak üretmek. Gelen mala gelsin, sonuçta kendimiz üretiyoruz ve insanımıza birşey olmasın.

  Reply
 3. Geçmiş olsun pilotlarimiza birşey olmasın uçağın kralını yaparız dediğin gibi kardeşim bunun faydası olur diye düşünüyorum.

  Reply
 4. Buda geçmiş haberleri yeni gibi lanse ediyor bu olay olalı 2 ay olucak anca izleyici çekmek için yeni gibi gösteriyor

  Reply
 5. Es SELAM u ALEYKÜM https://www.facebook.com/photo.php?fbid=443304449207425&set=a.112819388922601.1073741829.100005836210335&type=3&hc_location=ufi…..++ Es ZAMANI Gelince ANNAmı BABA MI ve REİS LİDERimiKABİR AZABINDAN KORUHedef 2023… MUHAMMED ( S.A.V .bu pkk yardım yatalık yapan kimse
  KAHRU PERİŞAN …maşALLAH.NİNEM im .DUA sı DUA EDİN İnşa ALLAH ile.Elhamdülillah…AMİN..maşşALLAH… AMİN .SONSUZ ŞÜKLAH ALLAHÜMME SALLİ ALA…… SEYYİDİNA Hz Muhammed savDİM VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED..S.A.V…இܓ ALLAHUMME இܓ இܓ SALLİ ALA SEYYİDİNAஇܓ இܓ MUHAMMEDİN VE ALA இܓ இܓ ALİ maşALLAH ELHAMDÜİLLAH . ..Hasbi ALLAH venigmel Vekil….SONSUZ ŞŞÜKÜRR…KARDEŞLERİMİDE af AFFET ALLAH ım İnşa ALLAH..ve ALEYKÜMSELAM ve BEREKKETÜH …TÜRKiyeM…AMİN…

  Reply
 6. HÜRKUŞA JET MOTORU TAKVIYESI YAPILSA ASLINDA TADINDAN YENMEZ TABIKIDE ARKA KUYRUK KISMINDA TASARIM DEGIŞIKLIGINE GIDILMESI GEREKIYOR,HEM ÖNDEKİ MOTOR VE ARKADAN JET MOTORLU UÇAN BIR HURKUŞ ARACI FARKLI BIR BAKIŞ AÇISINI OLUŞTURUR AMA SESIMIZI DUYAN OLMAZKI ÖN MOTORLA UÇACAKSIN DAHA HIZLI GITMEN GEREKTIGINDE ARKA JET MOTORLARINI DEVREYE ALIP ONDEKI MOTORU KAPATARAK UÇMA MODELI İŞTE ARKA KUYRUK KANATLARINDA 2 KANAL MODELI UYGULANSA DAHA DAHA FARKLI BIR HAVA ARACINA DÖNÜŞTÜREBILIRSINIZ.

  Reply
 7. Hürkuş eğitim, deneme uçağıdır …bildiğim kadarıyla…
  Yani pilotlar deneme-yanılma ile öğrenim görürler…kaza olması ,olasılık dahilinde öngörülen birşeydir…o halde zararı yok…yani her maliyet hesabında FİRE de hesap içindedir…ALLAH PİLOTLARIMIZI KORUSUN.

  Reply
 8. TÜRKLER EL BAB….AFRİN…FIRATIN DOĞUSU….IDLİB …SURİYE’DE HERYERDE…
  ESED SEN ÖNCE ÜLKENİ KURTAR DA SONRA HATAY HAYALLERİ KURARSIN…
  Aç tavuuukkk…….

  Reply
 9. Eger kusuru bulamazlarsa, bosa düstü demektir, bos bosa vakit kayibi demektir – Ins. öyle degildir. Kaldiki ben Hürküs hayrani degilim. Bence tüm proje jet motorlu olmasi gerekiyordu,.

  Reply
 10. HADİ MUHALAFET CHP BUNU DA RECEP TAYYİP ERDOĞANDAN BİLSİN AZ GÜLELİM KAMAL ABEEE SENİN YORUMUNU DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM :=)

  Reply
 11. Slm. Bu bir test duse kalka en guzelini yapacagiz. Bu her yerde boyle oluyor. Umudumuzu kayip etmeyin almanlarin guzel bir sozu var calistikca uzmanlasirsin devam devaaaam

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login