ivirzivir Yükle

FÜZELERİ HAVADA ERİTEN TEKNOLOJİ ! TSK’DA LAZER ÇAĞI BAŞLIYOR !

teşekkürler

FÜZELERİ HAVADA ERİTEN TEKNOLOJİ ! TSK’DA LAZER ÇAĞI BAŞLIYOR !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:

https://www.trthaber.com/haber/bilim-teknoloji/dusman-fuzeleri-nazarla-etkisiz-hale-getirilecek-602446.html

FÜZELERİ HAVADA ERİTEN TEKNOLOJİ !
TSK’DA LAZER ÇAĞI BAŞLIYOR !

Dünyanın en gelişmiş sistemlerini envanterine kazandırmak isteyen türk ordusunun gündeminde lazer silahları var. Dünyada abd ve çin gibi ülkelerin henüz adam akıllı üretmeyi başaramadığı bu teknolojiyi hızla geliştiren ve birbirinden farklı silah sistemleri halinde envantere almaya başlayan türk ordusunda lazer çağı başlıyor.

Aslesan’ın lss lazer silahından sonra roketsan’ın geliştirdiği alka ve tübitak sage tarafından üretilen araç üstü lazer silahı armol de bildiğiniz gibi göreve başladı. Ancak bunlarla yetinmeyen Türkiye çok daha güçlü lazer silahlarını üretmeye devam ediyor.

#savunmasanayi #lazer #tsk #haber #2022 #2023

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

12 Yorum

 1. 0:18 abd çin adam akılı yapamamış ken mi çok gülüdm onlarda daha iyisi var türkiye gibi degil herşyi açıkta onlar gizliyorlar herşyin reklanın yapmıyor lar

  Reply
 2. Bu gibi silahların gücü en doğru şu şekilde hesaplanır yada ölçülür.
  1- uygulanan malzeme
  2- kalınlık
  3- uzaklık
  4- etki süresi (kaç saniye)
  5- sahanın yada ortamın hava şartlarına göre geçirgenlik yada iletkenlik durumu
  6- uygulanan hedef malzemenin yüzeyindeki yalıtkanlık, boya, ayna yada yansıtıcı durumu
  7- karşı (Lazer) saldırısından korunma
  Vs.

  Reply
 3. Gemi denizaltı lazer elektrik hala neler yapabiliriz diyorlar nükleer i kullanmak zorundayız yoksa bu pahalık bitmez

  Reply
 4. Daha bunlar bir basamak. 10 sene sonrasını hayal etmek güzel. 1 olsun benim olsun. Elde varmış bizene.

  Reply
 5. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login