ivirzivir Yükle

FERSAH SONAR’IN TCG İSTANBUL İÇİN TESTLERİ TAMAMLANDI !!

teşekkürler

FERSAH SONAR’IN TCG İSTANBUL İÇİN TESTLERİ TAMAMLANDI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

FERSAH SONAR’IN TCG İSTANBUL İÇİN TESTLERİ TAMAMLANDI !!
MİLGEM Beşinci (İstanbul fırkateyni) Gemi Karinaya Monteli Sonar Deniz Birimi Projesi kapsamında yapılan geliştirilme faaliyetleri tamamlandı
TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Sualtı Akustik Laboratuvarı (SAL), sualtı akustiği alanında ülkemizdeki ilk ve tek akredite altyapısı olarak Dz.K.K.lığı’nın ihtiyaçlarına yönelik projelerde çalışmalarını sürdürüyor. TÜBİTAK MAM ile ASELSAN A.Ş. arasında imzalanan MİLGEM Beşinci Gemi Karinaya Monteli Sonar Deniz Birimi Projesi kapsamında, Sonar Deniz Birimi’nin geliştirilmesi, dizin yapının hazırlanması ve test-karakterizasyonu faaliyetleri tamamlandı.
Sonar Deniz Birimi’nin Fabrika Kabul Testleri (FKT) faaliyeti, 06-09 Temmuz 2021 tarihleri arasında Dz.K.K.lığı, STM ve ASELSAN A.Ş. yetkililerinden oluşan Kabul Heyeti huzurunda başarı ile yerine getirildi.
MİLGEM beşinci gemi yani İstanbul fırkateyninde ASELSAN’ın FERSAH Karinaya Monteli DSH Sonarı sistemi kullanılacak. FERSAH, aktif / pasif olarak orta frekans bandında çalışan bir sonar olup birincil görevi Denizaltı Savunma Harbi (DSH) ihtiyaçlarını sağlamaktır. DSH’a ek olarak, Sistem mayın benzeri objelerden sakınma moduna sahiptir. ASELSAN FERSAH Karinaya Monteli DSH Sonarı, aktif modda denizaltı ve mayın benzeri objeler gibi sualtı tehditlerini, pasif modda ise denizaltı, su üstü gemisi ve torpido gibi sualtı tehditlerini tespit, analiz ve takip edebilmektedir.
STM’nin ana yüklenici olduğu İ Sınıfı Fırkateyn Projemizde ilk gemi İSTANBUL’un denize iniş töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İSTANBUL fırkateyninde, Korkut hava savunma sisteminin deniz konuşlu varyantı olan Gökdeniz yakın hava savunma sistemi ile millî dikey atım sistemlerinin kullanılacağını açıklamıştı. Erdoğan MİLGEM İstif Sınıfı’nda 6, 7 ve 8’inci fırkateynlere yönelik de açıklamada bulunduğu konuşmasında,
“Bugün ülkemizin ilk millî fırkateyni olacak İstanbul’u su ile buluşturuyoruz. Korvet sınıfı gemilerde millî imkanlar yüzde 70’ken bunu yüzde 75’e çıkarmamız çok önemli. Erken tanıma, üs savunma özelliklerine sahip gemimizi, Cumhuriyetimiz’in 100’üncü yılında, 2023 yılında Deniz Kuvvetleri’ne kazandıracağız. Yerli ve millî olarak geliştirilen 3 boyutlu arama, aydınlatma radarını da bu gemimizde kullanmaya başlayacağız. Millî dikey atım sistemini de bu gemide kullanacağız. İnşallah 5 yılda hizmete alacağımız 5 büyük projeyle donanmamızı çok daha güçlü bir duruma getireceğiz. Ayrıca denizaltı teknolojisinde kazandığımız birikimle 6 denizaltımızı da hizmete alacağız. MİLGEM İstif Sınıfında 6, 7 ve 8. fırkateynlerin inşasıyla ilgili bu süreci de yakın zamanda başlatıyoruz. Uçak gemimizle ilgili gerekli çalışmaları ve görüşmeleri de yapıyoruz.”
ifadelerine yer vermişti.

Kaynakça : https://www.defenceturk.net/istanbul-firkateyninin-fersah-sonarinin-fabrika-kabul-kabul-testleri-tamamlandi

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,
IDEF2021,
IDEF21,
IDEF,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro #IDEF2021 #IDEF21 #IDEF

Bunlarada Bak!

5 Yorum

  1. Kaner bey aselsan ile meteksan benzer İşler yapan ve hafif bir rekabet içinde olan firmalar mı sanki çalışma alanları benziyor (yazılım,sonar,radar, elektronik harp, çeşitli deniz sistemleri vb.)

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login