ivirzivir Yükle

F-35 SAVAŞ UÇAKLARI L VE KA BANDI İLE ÇALIŞAN RADARLARA KARŞI ETKİSİZ !!??

teşekkürler

F-35 SAVAŞ UÇAKLARI L VE KA BANDI İLE ÇALIŞAN RADARLARA KARŞI ETKİSİZ !!??

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

F-35 SAVAŞ UÇAKLARI L VE KA BANDI İLE ÇALIŞAN RADARLARA KARŞI ETKİSİZ !!??
ABD’nin 5. nesil savaş uçağı F-35 Lightning II ile ilgili sorunları değerlendiren Rus askeri uzman Aleksey Leonkov, ABD’nin silah geliştirme alanındaki durumunu, ‘Başkalarının kuyusunu kazan, evvela o kuyuya kendi düşer’ anlamına gelen bir Rus atasözüyle açıkladı.
F-35 savaş uçağının, L-bandı (desimetre dalgaları) ve Ka-bandı (milimetre dalgaları) ile çalışan radarlara karşı etkisiz olduğu ortaya çıkan ‘görünmezlik’ (stealth) teknolojisindeki bariz arızalara dikkat çeken Leonkov, ‘Zvezda’ dergisi için kaleme aldığı yazısında, “Şöyle bir Rus atasözü var: Başkalarının kuyusunu kazma, o kuyuya kendin düşersin. Ama galiba bu atasözü ABD’de bilinmiyor, çünkü haksız rekabeti epey seviyorlar” ifadelerini kullandı.
ABD’de silah ve askeri teçhizat geliştirme konusundaki başlıca sorunun, silah şirketleri ile Pentagon generallerinin mali çıkarlarının birleşmesi olduğunu kaydeden Leonkov, “ABD, bu başarısız projeler yüzünden bilimsel ve teknik altyapısı ile teknolojilerini kaybetti ve artık Rusya’yı yakalayamıyor, çığır açan projelerin fonlarını ne kadar artırsalar da” yorumunda bulundu.
İngiliz general Lord Dunnat, ülke ordusunun büyük ölçüde savaş yeteneğini kaybettiğini ve ABD’ye etkili destek verecek ve Rus askerlere karşı koyacak durumda olmadığını belirtti.
İngiltere’nin 2006-2009 yılları arasında genelkurmay başkanlığı görevini yürüten General Lord Richard Dannatt, The Mirror gazetesine açıklamasında, “Ruslar bize gülüyor, Amerikalılar kafalarını sallıyor” ifadesini kullandı.
Dannatt’ın sözlerine göre, İngiltere Savunma Bakanlığı, Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait F-35B hayalet avcı uçakları yüzünden iflas etti. Her biri 80 milyon pound’a (840 milyon TL) satın alınan bu uçakların saat başı çalışma maliyetinin 90 bin pound (945 bin TL) olduğu kaydedildi.
ABD Hava Kuvvetleri’nin bile daha ucuz savaş uçağı arayışına girdiğini söyleyen İngiliz general, ülkesinin 138 adet F-35B satın alma planının büyük ihtimalle 48’e düşeceğini dile getirdi.
Kaynakça : https://tr.sputniknews.com/savunma/202103161044037968-rus-askeri-uzmandan-f-35in-basarisizligiyla-ilgili-yorum/
https://tr.sputniknews.com/savunma/202103161044037442-ingiliz-general-f-35b-savas-ucaklari-ordumuzu-iflasa-surukluyor/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

11 Yorum

 1. F-35 i uçan bilgisayar olarak adlandırdıklarında hazin son görünmeye başlamıştı. Bilgisayarların her yıl bir model üstü çıkar, bir bakmışsın ki servet döktüğün dokunmaya kıyamadığın cihaz çöp olmuş.. Hey gidi antensiz 3310 hey 😁

  Reply
 2. Benim hatırladığım Almanya benzer birşey demişti. Ama o tip radarların problemi silahları hedefe hassas bir şekilde yönlendirme yapılamaması idi…

  Reply
 3. Ruslar da bayağı atıyorlar fırsat bulunca, ABD den aşağı kalır ne yanları var ki,”haksız rekabet, bizi yakalayamıyorlar” tamamen propaganda. Su 57 yi Halep te masum sivilleri bombalayarak denediler gerçek bu, bir de utanmadan anlattılar. ABD nin Musul u yerle bir etmekten övündüğü gibi. Birbirlerinin kuyruğuna basmıyorlar o kadar.

  Reply
 4. Amerikan Senatosu’na sunulan raporlar itiraf ediyor F35’lerde 817 tane teknik sorun olduğunu. Bu proje kontrolden çıkmış durumda.

  not: Ruslar kendi askeri kapasitelerini abartmaya bayılırlar, 1 iken 5 derler. Yok Amerika artık onlara yetişemiyormuş filan yalana bak. Önce Su-57’yi becerin. Rus yetkililer askeri teknoloji ile ilgili her konuşmalarında, istisnasız her konuşmalarında kendilerini dünyanın muhteşem ve de hakiki silah üreticisi olarak bire bin katarak abartarak göstermeye çalışırlar. Bu boş propagandayı ben her defasında görmekten bıktım. Elbette baya iyi bir noktadalar ama o kadar da değil. Rus ekonomisinin 2 temel direği var, bir doğalgaz satışı, iki silah satışı. Bu yüzden bunu bu kadar abartıyorlar. Bu yorumu okuyanlara bu boş propagandaya kanmamalarını öneririm.

  Reply
 5. Rusların beyanları inandırıcı değil. Tb2 ile baş edemeyen rusların F-35 i tespit edebileceğini sanmıyorum. Tabi bu F35 in sorunlu uçak olmadığı anlamına gelmiyor.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login