ivirzivir Yükle

ENDONEZYA DENİZALTISINI KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR !!

teşekkürler

ENDONEZYA DENİZALTISINI KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

Endonezya Donanması, dün sabah saatlerinde iletişimi kaybettiğini açıkladığı denizaltısını arama çalışmalarını sürdürüyor.
Yetkililere göre denizaltıda oldukça derinde. Hala hayatta olduğu düşünülen 53 mürettebatı kurtarmak için zamanla yarışılıyor zira denizaltındaki oksijenin Cumartesi gününe kadar biteceği tahmin ediliyor.
Kuzey Bali açıklarında torpido eğitimi icra ederken rutin kontrol çağrısından cevap alınamayan Endonezya Donanmasına ait Alman üretimi Type 209 (Cakra sınıfı) “KRI Nanggala 402” denizaltının son dalış yaptığı bölgede deniz yüzeyinde petrol tabakasının oluştuğu gözlemlendi.
Endonezya Donanması yetkililerine göre bölgede yüksek manyetik çekime sahip “henüz tanımlanamayan bir obje” bulundu. Bu objenin kayıp denizaltı olabileceği düşünülüyor.
Yetkililere göre denizaltı yaklaşık 600-700 metre derinliğe batmış durumda. Normal şartlarda ezilme derinliğinin 200 metre civarında olması gerekiyor. 200 metreden sonra denizaltının maruz kaldığı basınç önemli ölçüde artıyor.
Derinlik endişesi
Uzmanlar, denizaltının kurtarılmak için fazla derinde olmasından endişe ediyor.
Avustralya Denizaltı Enstitüsü Sekreteri Frank Owen: “Kurtarma sistemlerinin çoğu sadece yaklaşık 600 metreyle sınırlı. Bundan daha derine inebilirler çünkü tasarıma monte edilmiş bir güvenlik marjına sahip olacaklar ancak bununla ilişkili pompalar ve diğer sistemler çalışma kapasitesine sahip olmayabilir. Bu sayede o derinlikte hayatta kalabilirler ancak operasyonel hale gelmelerinden söz edemeyiz.”
2017 Ekim’de Arjantin’e ait bir denizaltı 44 mürettebatıyla beraber Güney Atlantik’te kayıplara karışmıştı. Enkazı ise yaklaşık bir yıl sonra 800 metre derinlikte bulunmuştu.
Endonezya Ordusu tarafından yapılan açıklamada denizaltıyı arama-kurtarma çalışmalarına 20’den fazla donanma gemisi, 2 denizaltı ve 5 hava aracının katıldığı belirtildi.
Bölge ülkelerinden Singapur ve Malezya’ya ait kurtarma gemilerinin de çalışmalara çok yakında katılması bekleniyor. Endonezyalı yetkililere göre şu ana kadar yardım teklifinde bulunan ülkeler arasında Avustralya, ABD, Almanya, Fransa, Rusya, Hindistan, Türkiye ve Güney Kore yer alıyor.
Endonezya Donanması, denizaltının dalışı sırasında bir elektrik arızasının meydana gelmiş olabileceğinden kuşkulanıyor. Elektrik arızası sonucu denizaltının kontrolünün kaybedildiği ve acil durum prosedürlerinin devreye sokulamadığı vurgulanıyor.
1981 yılından beri Endonezya Donanmasında faaliyet gösteren Alman üretimi denizaltının 53 mürettebatı olduğu ve bakımlarının tam olduğu belirtiliyor.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/endonezya-denizaltisini-kurtarma-calismalari-suruyor/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

24 Yorum

 1. Allah yardımcıları olsun.
  Çok zor bir durum.
  Rus denizaltı tasarımları olası bir batma durumunda mürettebatın kurtulması açısından daha güvenilir duruyor. Tabi o bölmeye ulaşıp denizaltıdan başarılı bir şekilde ayrılmasını sağlayabilirlerse.

  Reply
 2. İyi günler Kaner’cim.Allah yardımcıları olsun.. Denizaltı kazaları, maalesef çok kötü sonuçlanabiliyor.Dileriz iyi haberlerini alırız..Mevla cümle denizcilerimizi afatlardan ve görünür görünmez kazalardan esirgesin İnşaallah.. Kaner’cim, sen de Allah’a emanet ol, bakî sevgi ve selamlar kardeşim..🤲👏❤️🇹🇷😊

  Reply
 3. Denizaltı ndysede personeline üzüldüm. Umarım kurtarılır, çok kütü bir durum denizin 500-600m altında mahsur kalmak(((

  Reply
 4. ALLAH yar ve yardımcıları olsun inşallah sağ salim kurtarılırlar. RABBİM ordularımızı korusun ve muzaffer eylesin her daim.

  Reply
 5. Neden denizaltilar icin uzun halatli isaretleme veya sinyal gonderici samandira kullanmiyorlar bu mumkun /ALLAH /Yardimcilari olsun AMiiiiN

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login