ivirzivir Yükle

Ejder Yalçın 4×4’ün ünü Almanya’ya ulaştı – Ejder Yalçın 4×4 Armored Combat Vehicle – Savunma Sanayi

teşekkürler

Ejder Yalçın 4×4’ün ünü Almanya’ya ulaştı – Ejder Yalçın 4×4 Armored Combat Vehicle – Savunma Sanayi

Türk savunma sanayi bünyesinde geliştirilen zırhlı kara araçlarından Ejder Yalçın yurt dışında ilgi görmeye devam ediyor. 

Muharebe sahasında kendini kanıtlayan, bunu bir dizi ihracat başarısına dönüştüren, son olarak Macaristan’a yapılan ihracatla Avrupa kapısını açan Ejder Yalçın, Almanya’da dikkati çekti.

1995 yılında bu yana yayın yapan Alman Askeri Dergisi DMZ son sayısında kapağına Nurol Makina tarafından üretilen zırhlı muharebe aracı Ejder Yalçın 4×4’ü taşıdı. 

Dergi, “Boğazdan gelen Ejderha” olanak nitelendirdiği Ejder Yalçın 4×4 için 5 tam sayfa ayırdı. 

Ejder Yalçın, meskun mahal ve kırsal alanlar dahil, her türlü bölge ve arazi şartlarında harekat ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip araç, harekat sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platform olarak görev yapıyor.

Ejder Yalçın, sınır gözetleme ve güvenlik aracı, keşif aracı, taktik füze taşıma/fırlatma aracı, komuta-kontrol aracı, hava savunma aracı, muharebe aracı, personel taşıyıcı araç, KBRN keşif aracı, mayın/el yapımı patlayıcı tespit-imha aracı ve zırhlı ambulans gibi kullanıcının değişik harekat ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunuyor.

Yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ve özgün araç kontrol yazılımı sayesinde farklı versiyonlarda konfigüre edilebilen araç, bu sayede çeşitli uygulamalara yönelik olarak özelleştirilebiliyor.

Türkiye’nin yanı sıra Katar, Özbekistan, Senegal, Tunus, Macaristan’ın aralarında bulunduğu birçok ülkede tercih edilen Ejder Yalçın, Birleşmiş Milletler görevlerinde de kullanılıyor.
#EjderYalçın #NurolMakina #SavunmaSanayi #EjderYalçın4x4
——
Ejder Yalçın 4×4 Armored Combat Vehicle

Bunlarada Bak!

25 Yorum

 1. Ejder Yalçın’dan çok çok daha iyi zırhlı araçlarımız var ve aktif olarak kullanıyoruz. 🇹🇷👍

  Reply
 2. DESENİZE ALMANYANIN KEYFİ KAÇTI HUZURU BOZULDU….TÜRKLERİN BİŞEYLER ÜRETİP BAŞARMASI ALMANLARI DELİYE DÖNDERİP ÇILDIRTIYOR. ACABA NEDEN… BU MİLLET İYİCE BİR DÜŞÜNSÜN. ALIŞTILAR MARKA ADI ALTINDA, BEŞ PARA ETMEZ ÜRÜNLERİNİ TÜRKLERE PAHALI PAHALI KAKALAMAYA. ENAYİ VE YOLUNACAK KAZ OLARAK GÖRDÜKLERİ TÜRK TİCARET PAZARI ELLERİNDEN GİDİYOR. ÇOK YAKIN BİR GELECEKTE, NE O ÖVÜNDÜKLERİ OTOMOBİLLERİNİN, NE O DANDİK G-3 TÜFEKLERİNİN, NEDE KAĞIT GİBİ DELİNEN O LEOPARD TANKLARININ ADI BİLE OKUNMAYACAK. ÇÜNKÜ ARTIK UYUYAN DEV UYANDI VE HER ALANDA HARİKALAR BAŞARIYOR. RÜZGAR TÜRKİYEDEN TARAFA ESMEYE BAŞLADI. YAVAŞ DA OLSA DÜNYA PİYASASINI ELE GEÇİRMEYE BAŞLADI.

  Reply
 3. Maşallah maşallah BerekeALLAH Allah sayılarını artırsın inşallah elinize sağlık olsun sağolun yiğitler 🇹🇷❤️❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 4. S.a arkadaşlar en az bu siha iha ve tiha lar kadar önemli bir konu var devlet bize 1 dolar euro ve 1gram altin verebilmek için yurt dışında boyunduruk altına giriyor ve bu bize kur olarak kurdan da enflasyon ve zam olarak geri dönüyor tr de şirketler ve halk da 550milyar dolar para doviz ve altın bekliyor bunun yerine doviz ve altın almak ‘dansa yurt dışına yatırım yapın hisse yatırımı abd. ing. Ve almanya dan dolar euro ve sterlin geliri niz olsun ana pazariniz ing.yuzde50 ikinci pazar alm. 30 3.pazar da abd yüzde 20 olmali görecek sınız en az siha kadar refahı mız artacak enflasyon da düşecek görecek sınız alim gücümüz artacak hadi herkese bu yazı mi paylasin…!.

  Reply
 5. Bu Nurol makine Nihat özdemir, e ait bir şirket ve devletin bunlara VERGİ AFFI ADI ALTINDA MİLYARLARCA LİRA PARA VERİLDİĞİ DÜŞÜNÜLÜRSE ben bir Türk vatandaşı olarak buna içimden gelerek sevinemiyorum.
  Çünkü Nurol makine gibi birçok şirket tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorlar ve buna devlet yardım ediyor sonra bu şirketler halkın parasıyla paralarına para katıyorlar mübarek günde böyle ASALAKLARIN ALLAH CEZASINI VERSİN İNŞALLAH.

  🇹🇷🇹🇷

  Reply
 6. Batı hâlâ kendini bişey sanıyor… Zırhlı araç da elbette önemli ama bize kara araçlarından ziyade hava muharebesinde bunları hizaya getirecek yapay zeka teknolojik harp sistemlerimizin olması Türkiyenin gücünü dünyaya kanıtlayacaktır.

  Reply
 7. MAŞALLAH emeğine dillerine sağlık gardasim kolay gelsin yapanların elleri ne sağlık maşallah çok güzel olmuş

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login