ivirzivir Yükle

DÜNYA’DA İLK VE TEK .. TÜRK FİRMASI GELİŞTİRDİ..

teşekkürler

DÜNYA’DA İLK VE TEK .. TÜRK FİRMASI GELİŞTİRDİ..

Elmas Savunma Sanayi ve Havacılık firması İspanyol ortağı ile orman yangınlarının tespit edilmesi müdahale ve söndürme çalışmalarının yapılmasına imkan sağlayan dünyanın ilk ve tek amfibi özellikli “Yangın İnsansız Hava Aracı” (YİHA) geliştirdi.

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımızakatılın:
https://www.youtube.com/channel/UCI6W-5Iqk7_DtsgFhhk475A/join

Instgram : https://www.instagram.com/buyuk.plan/

#siyaset,
#tarih,
#türkiyegündem,
#siyasihaber,
#scanıa ,
#türkiye siyaset tarihi,
#türkiye siyaset,
#türkiyede siyaset, #türkiyesiyaseti,
#türksiyaseti,
#türkiye siyaset #belgesel,
#türkiyesiyasetbelgeseli,
#dinlertarihi,
#türkiyesiyaseti #belgesel,
#siyasetvine, #türkiyeninsiyaseti
#belgesel,
#tarih,
#diyanet,
#tv,
#fatihaltaylı, #fatihaltaylıyazısı,
#fatihportakal, #büyükplan,
#büyükgizem,
#erdoğan,
#yunanistanbasınındatürkiye,
#avrupabasınındatürkiye ,
#abdbasınındatürkiye,
#receptayyiperdoğan
#sületmansoylu
#polis
#akp #chp #mhp
,

Bunlarada Bak!

11 Yorum

 1. Savaşan iha siha yapan ülke şu tasiyanami yapamayacak.bu arada 2 ton olması önemli değil ona takılmayın aynı anda bir sürü şeklinde iha saldırısı gibi düşünün. Aynı savaşta turk ordusunun yaptığı gibi .her bakımdan uygun maliyetli olur.ben bu yangına atılan ve onu söndüren bombalarin daha geliştiğini düşünüyordum.ama hiç bir ülkede buna rastlayamadim hep deneysel devam ediyor.

  Reply
 2. Iki ton su ile baslandi gerisi gelir artik zamanla tecrübe sahaybi olacagiz ihalarimizida baslarda kizaklar üzerinden firlatiyorduk bakin simdi ucak gibi iha yapiyoruz sabredin ileride daha cok su tasiyan ucaklar yapilir insAllah hic süpheniz olmasin

  Reply
 3. bir yandan çam ormanları yanıyor, diğer yandan inatla hala çam fidanı dikiyoruz.. meşe veya kayın dikmeye imanınız mı yoksa enerjiniz mi yetmiyor.. çam dikmek fakir işi.. çünkü bakım gerektİrmiyor.. ama yakmak için düşmanın bir bir sabotajı yetiyor.. çünkü çam bir çıra ve yangın süratle yayılıyor..

  Reply
 4. Aslında su ile değil, oksijen, i çeken veya vakumlayan bombalar üretmemiz lazım. Yangın olan yerlerin üzerinde belli bir yükseklikte patlatılıp ateşin hava ile temasını kesmek lazım, bakın o zaman yangınlar nede çabuk söndürülüp kontrol altına alınıyor. Almanlar bunun için çalışmalar yapıyorlar, biz neden yapmayalım. Tonlarca su taşımaya da gerek kalmazdı ve maliyeti de çok daha aşağıya çekmiş oluruz. İnșAllah Savunma sanayimiz böyle bir bomba geliştirirde Ormanlarımız kurtulur. Ev yangınları için de, el bombası şeklinde bir şeyler üretilirde İtfaiye çalışanlarımız da rahat eder. Eminim bizim Mühendislerimiz bununla ilgilenseler, rahatlıkla üstesinden gelirler.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login