ivirzivir Yükle

DÜNYACA ÜNLÜ UZMAN : TÜRK SİHALARI UÇAK GEMİSİ ETKİSİ YARATIYOR !

teşekkürler

DÜNYACA ÜNLÜ UZMAN : TÜRK SİHALARI UÇAK GEMİSİ ETKİSİ YARATIYOR !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

ORİJİNAL KAYNAK: https://www.americanpurpose.com/blog/fukuyama/droning-on/

Ünlü Stratejist FUKUYAMA : TÜRK SİHALARI UÇAK GEMİSİ ETKİSİ YARATIYOR !

Tarihin sonu teorisiyle Dünya çapında tanınan Amerikalı Stratejist Francis fukuyama Türk sihalarını öve öve bitiremedi. Geliştirdiği Tarihin sonu teorisiyle Türkiyedeki ders kitaplarına hatta kpss sorularına dahi giren Ünlü teorisyen Türk sihalarının 2. dünya savaşında uçak gemilerinin yarattığı etkiyi günümüzde gerçekleştirdiğini yazdı.

Bana öyle geliyor ki, Türkiye’nin insansız hava araçları kullanımı kara gücünün doğasını, tamamen değiştirecek. 2.dünya savaşı sırasında uçak gemileri nasıl diğer savaş gemilerini işlevsiz bıraktıysa şimdi de aynı işi türk sihaları yapıyor diyen ünlü stratejist tsk’nın sihalarıyla bölgedeki düşmanlarını korkuttuğunu yazdı.
Dronlar, nispeten ucuz oldukları , vurulması zor oldukları ve insan pilotların hayatlarını riske atmadıkları için şimdi bu tabloyu önemli ölçüde değiştirdi. Dünyanın dört bir yanındaki ordular, kendilerini insansız hava araçlarına karşı nasıl savunacaklarını bulmak için çabalıyorlar ve insansız hava araçları ile insanlı hava araçları arasındaki silahlanma yarışını kimin kazanacağı belli değil. Ancak dünyanın son büyük tank savaşını 2003 Irak Savaşı sırasında görmüş olması büyük ihtimal çünkü artık sihalar onları kolayca avlıyor diyen fukuyama türk sihalarının ucuz ve etkili olmalarıyla diğer ihalara fark attığını da ekledi.

#fukuyama #savunmasanayi #siha #iha #tsk #2021

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

5 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login