ivirzivir Yükle

DÜNYA ŞAŞIRACAK! TÜRKİYE HAVA SAVUNMA SSİSTEMİNİ ERKEN BİTİRDİ! – SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

DÜNYA ŞAŞIRACAK! TÜRKİYE HAVA SAVUNMA SSİSTEMİNİ ERKEN BİTİRDİ! – SAVUNMA SANAYİ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, HİSAR A+ Hava Savunma Füze Sistemi’nin tüm unsurlarıyla teslim edildiğini, HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi’nin ise seri üretime geçme aşamasına geldiğini bildirdi.

Demir, Twitter hesabından “HİSAR Hava Savunma Sistemleri”nde gelinen son duruma ilişkin bilgi verdi.

“HİSAR’dan iki müjde birden.” ifadesini kullanan Demir, “HİSAR A+ sistemi tüm unsurlarıyla teslim edildi. Harp başlıklı atışında yüksek hızlı hedefi uzak menzil ve yüksek irtifada imha eden HİSAR O+ ise seri üretime geçiyor. Hayırlı olsun. Durmak yok yola devam.” değerlendirmesinde bulundu.

HİSAR A+ Projesi’nde Atış İdare Cihazı ile koordineli çalışan füze fırlatma sistemleri ve füzelerin envantere girmesinden sonra, son olarak tek başına görev yapabilmek üzere gerekli tüm alt sistemleri üzerinde bulunduran Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi’nin (Otonom HİSAR A+) de teslimatı gerçekleşti.

Böylece HİSAR A+ sisteminin tüm unsurlarının Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimatı yapılmış oldu. Otonom HİSAR A+ zırhlı mekanize ve hareketli birliklerin hava savunma görevini icra edecek. Sistem, zorlu arazi şartlarında hareket etme, hızlı mevzi değiştirme, kısa reaksiyon süresi ve tek başına görev yapabilme kabiliyetiyle ön plana çıkıyor.

#savunmasanayi #hisarhavasavunma #ismaildemir #siper #s400

Bunlarada Bak!

2 Yorum

  1. Alllah ordumuzu muzaffer eylesin inşalalh ülkemize hayırlı olsun tüm emegi gecenlerden Allah bin defa Razı Olsun

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login