ivirzivir Yükle

DENİZ KUVVETLERİNE AİT HELİKOPTERLER TCG ANADOLU ‘YA KONUŞLANDI !! SUPER COBRA – Savunma Sanayi

teşekkürler

DENİZ KUVVETLERİNE AİT HELİKOPTERLER TCG ANADOLU ‘YA KONUŞLANDI !! SUPER COBRA – Savunma Sanayi

Deniz Kuvvetlerine ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, LHD ANADOLU‘ya konuşlanmayı tamamladılar.
Deniz Kuvvetlerine ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, Çok Maksatlı Amfibi Gemisi LHD ANADOLU‘ya ilk inişi gerçekleştirerek konuşlanmayı tamamladılar. Gelişmeyi resmi Twitter hesabından duyuran Milli Savunma Bakanlığı,
“Güne asil milletimizi gururlandıracak fotoğraflarla başlamak istiyoruz. Fotoğraflarda gördüğünüz Deniz Kuvvetlerimize ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, Çok Maksatlı Amfibi Gemimiz LHD ANADOLU‘ya ilk inişi gerçekleştirerek konuşlanmayı tamamladılar. Hizmete girmesini heyecanla beklediğimiz LHD ANADOLU gemisinde görev yapacak olan hava vasıtalarımıza emniyetli uçuşlar ve başarılı görevler diliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Hizmete girmesi ile Türk Deniz Kuvvetlerinin Amfibi harekat kabiliyetlerini arttıracak olan LHD Anadolu’da konuşlandırmak üzere, Kara Kuvvetleri’nden 10 adet AH-1W taarruz helikopteri Deniz Kuvvetleri’ne aktarılmaya başlanmıştı. Bununla birlikte Deniz kuvvetleri ilk taarruz helikopterlerine kavuşmuştu.
10. Deniz Sistemleri Semineri kapsamında düzenlenen “Deniz Hava Projeleri” oturumunda konuşma yapan Tuğamiral Alper YENİEL (Deniz Hava Komutanı) yaptığı sunumda, Türk Deniz Kuvvetleri’nin “Taarruz Helikopteri Projesi” kapsamında 2022 yılı Mart ayı içerisinde Kara Kuvvetleri ile yapılan protokol kapsamında 10 adet taarruz helikopterinin teslim almayı planladığını açıklamıştı.
Sunuda taarruz helikopteri tedarikine ilişkin görselde hafif taarruz helikopteri T129 ATAK ve Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri ATAK-II yani T-929 görsellerine yer verilmişti. İmzalanan protokol kapsamında Kara Havacılık Komutanlığı envanterinde bulunan ve deniz tabanlı inşa edilen AH-1W Super Cobra taarruz helikopterlerinin Deniz Hava Komutanlığı’na teslim edildi. Yine yakın bir geçmişte kuvvetin Atak helikopterleri ile ilgilendiği ifade edilmişti.
Kuvvetin uzun vadede Atak-II gibi ağır sınıf bir çözüm istediği bilinmektedir. AH-1W Super Cobra helikopterleri geçiş döneminde ara çözüm olarak ağır sınıflara altyapı hazırlığı olacaktır. Mevcutta ANADOLU sınıfındaki ve benzeri platformlarda ağır sınıf taarruz helikopterleri konuşlandırılmasına yönelik bir yaklaşım söz konusudur. Ağır sınıf daha yüksek mühimmat kapasitesinin yanında deniz duruşu yüksek platformlar olarak daha zor deniz koşullarında görev icra edebilmektedir.

Merhaba, bu kanalı kurmadan önce hayalini kurdum. Ülkemizi, TÜRKİYE’yi hakettiği gibi anlatmak için videolar yapmaya karar verdim… Özellikle tüm Dünyanın bildiği, fakat ne yazık ki ülkemizin birçok insanı tarafından henüz bilinmeyen, farkedilmeyen inanılmaz TÜRKİYE gerçeklerini anlatmaya çalışıyorum.

Videoyu beğendiyseniz Beğen (👍) butonuna basabilirsiniz 😊

Yayınlanan videolardan anında haberdar olmak için ana sayfanın sağ üst köşesindeki zile (🔔) tıklamayı unutmayın 😉

Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCmCSpWe8Yt9tJstPJJLtdpQ

___________________________________________________________
#türkdenizkuvvetleri #atak2 #t929 #t925 #t129 #t625 #t629 #gökbey #ts1400 #denizkuvvetleri #tcganadolu #savunmasanayi #savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #millisavunma #bilim #teknoloji #tcgistanbul #türkdonanması #mavivatan #egedenizi #adalardenizi #karadeniz #akdeniz #doğuakdeniz #supercobra #ah1w #süpercobra #turkdenizkuvvetleri #turkishnavy #tusaş #roketsan #aselsan #tai

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login