ivirzivir Yükle

DAKİKADA 4000 MERMİ ATAN GATLİNG SİLAHLI İNSANSIZ TANK ! ALPERA ALKAR R4 ! TAMAMEN YERLİ VE MİLLİ !

teşekkürler

DAKİKADA 4000 MERMİ ATAN GATLİNG SİLAHLI İNSANSIZ TANK ! ALPERA ALKAR R4 ! TAMAMEN YERLİ VE MİLLİ !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: http://www.gazetevatan.com/meskun-mahale-insansiz-cozum-1146729-gundem/

Dakikada 4000 mermi atan Gatling silahlı insansız tank envantere girmek için hazırlanıyor. Türkiy insansız araç teknolojisini kara kuvvetlerine de aktarmaya başladı. Son olarak geliştirilen alkar r4 insansız kara aracına yerli olarak üretilen dakikada 4000 mermi atan gattling silahı monte edildi.

Satek arge tarafından geliştirilen yerli gatling silahı 4 farklı mermi çeşidiyle çalışabiliyor. Patent başvurusu yapılarak tescillenen milli teknoloji silah sitemi tutukluk yapma ihtimalini çok azaltan devrimsel mekanizma tasarımıyla savunma sanayi uzmanlarının büyük beğenisini topladı. Sistem şimdilik 30 kg ağırlığında olsa da silahın 2.versiyonunun kompozit malzeme kullanımıyla 13 kg civarına düşürüleceği açıklandı.

Dünyadaki diğer örneklerine kıyasla 15 kg daha hafif olan silah sistemi yerli olarak üretilen alkar r4 insansız kara aracına monte edilerek testleri başarıyla geçti. Silahın çok yakında otokar cobra,kirpi gibi zırhlı araçlarımıza da entegre edilmesi ve zırhlı araçlarımızın da yüksek ateş gücüyle donatılması bekleniyor.

Son olarak SSM’nin düzenlediği ‘Roboik-İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması’nda sergilenen Gatling sistemi Alpera Savunma Sistemleri’nin geliştirdiği Alkar R4 İKA’nın (İnsansız Kara Aracı) sisteminin üzerinde yer aldı. R4’ün 6 tekerlekli ve paletli versiyonlarının da tasarımları sürüyor. Alkar R4 İKA dört tekerleğinde elektrik motoru bulunuyor. Motoru şarj eden dizel jeneratör ile hareket ediyor.

#tank #insansız #gatling #siha #iha #savunmasanayi #haber

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

10 Yorum

  1. chp, iyi, hdp, şia, fetöcü’ler İÇİMİZDEKİ VATAN HAİNLERİ’DİR! chp, iyi, hdp, şia, fetöcü’ler ermeni’dir, yunan’dır, rus’dur, mason’dur! münafık’tır! chp, iyi, hdp, şia, fetöcü’ler = VATAN HAİNLERİ! Her Şeyi Affetin! Ama VATAN HAİNLERİNİ! Aslaaa!!! AFFETMEYİN!!!

    Reply
  2. ALLAH ! chp, iyi, hdp, şia, fetö, cümlesini! ve bunları sevenlerin! oy verenlerin! can’larını! BAĞIR’TA! BAĞIR’TA! Alıp! EBEDİYYEN! CEHENNEM ‘ DE! CAYIR! CAYIR! YAKACAK! Kaynak! KURAN’I KERİM! Nisa 93! ve Bakara suresi!

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login