ivirzivir Yükle

ÇAVUŞOĞLU’NDAN S-400 , PATRIOT VE SAMP/T HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !!

teşekkürler

ÇAVUŞOĞLU’NDAN S-400 , PATRIOT VE SAMP/T HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ÇAVUŞOĞLU’NDAN S-400 , PATRIOT VE SAMP/T HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR !!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; S-400, Patriot ve EUROSAM hava savunma sistemleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, birçok konuya açıklık getirdi.
TRT ’e konuk olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; S-400 ile ilgili Rus personelin ülkeden ayrılması, ABD ile Türkiye arasında Patriot görüşmeleri ve EUROSAM’a yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, S-400’ün iade edilmesinin söz konusu olmadığını bir kez daha vurguladı.
Bakan Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “ABD’nin bir kere şunu kabullenmesi lazım; Türkiye Cumhuriyeti, bir savunma sistemini istediği ülkeden alabilir. Rusya’dan aldı, başka bir ülken de alabilirdi. Bir kere satın aldı, bu bitmiş. Ürün gelmiş. Testler yapıldı, yapılıyor. Bundan sonra Türkiye’nin, kendi hava savunma sistemini yani istediğimiz menzilde ve teknoloji ile üretmeye başladığı güne kadar bizim ihtiyacımız var mı? Var. Bizim bundan sonraki satın alacağımız ürünler hakkında, bizimle iş birliği yapması ve garanti vermesi lazım. Kongre’den garanti var mı? Yok.
Açıkça Cumhurbaşkanımız söyledi; siz de (ABD) teklif verin, biz sizden de alalım. S-400’den Patriot ne kadar iyi, bunu teknik insanlar söyler. İddialı makaleler de var. Ama bir taraftan da fiyatına baktığımız zaman, Patriot’un çok daha pahalı olduğunu görüyoruz. Ona rağmen biz, müttefiklerimizden almayı tercih ederiz dedik. Amerika’dan da alabiliriz. Ama bizim de şartlarımızı karşılaması gerekiyor. Bir tarafın dayatması ile bu iş çözülmez, bu iş çözülmez ise sürekli gündemimizde olmaya devam eder.
Bundan birkaç söne önce Macron, bizi arayarak bir SAMP/T hava savunma sistemini Türkiye’ye göndereceklerini söyledi. Fakat daha sonra ilişkilerimizde biraz gerginlik oldu, bizim Barış Pınarı Harekatı’mızdan sonra gerginlik oldu ve bu kararından vazgeçtiler. Ama geçen gün Dışişleri Bakanı Le Drian bunları da konuştuk. Bizim EUROSAM ile de bir niyet mektubumuz var, bir ön mutabakatımız var. Oradan da hava savunma sisteminin alınması ve ortak üretimiyle ilgili. EUROSAM biliyorsunuz Fransa ve İtalya ortaklığı.
Biz de Türkiye olarak EUROSAM ile satın alma ve ortak üretim konusunda bir niyet mektubu imzalamıştık geçmişte. Bunu da canlandırabiliriz. İlla Patriot olması şart değil. ABD Patriot konusunda garanti vermiyor ise diğer müttefiklerimizden de pekala hava savunma sistemi alabiliriz.”
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/cavusoglu-s-400-patriot-eurosam/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

22 Yorum

 1. Hem pahalı hem daha kötü olan patriotu neden almak zorundaymışız? Hindistanin dediği gibi dünya artık tek kutuplu değil ve abd o tek kutup değil. Buna alışsalar iyi olur

  Reply
 2. Ekonomimizi çeşitlendirip batıya bağımlılıktan kurtulduğumuz gün tam bağımsız bir devlet olarak liderlerimiz en iyisini en ucuza alabilir kimseye hesap vermeden.

  Reply
 3. Yahu bu haramzade iktidar kanal İstanbul u sırf rant uğruna ve Amerika Karadeniz’e girsin diye faaliyete geçirmeye çalışmıyor mu bunlar S 400 filan kullanamaz bunlar kağıttan kaplan bakmayın siz Amerika ya eyt dediklerine maksat koyun halkın gözünü boyamak 😅🐑😅

  Reply
 4. ne kongre garantisi ya :). 13 yıl birlikte çalıştığımız çalıştığımız projeden çıkardılar. onlara güven olmaz.

  Reply
 5. yaa bırak nato zirvesi öncesi aklı sıra mesaj veriyor abd ye . hülisi akar dedi “girit modeli olabilir ” diye .sonra yan çzidi .

  Reply
 6. Patriot yaramaz. ABD kendisi THAAD ve AEGIS kullanıyor. Patriot’u enayilere satıyor. Bir Patriot Bataryası 875 Milyon Dolar.

  Reply
 7. S400 e 2.5 milyar dolar gömüp,f35 projesinden atıldıktan sonra s400’ü rafa kaldırırsak çok komik olur.abd bizi f35 projesinden bile attı artık ne yapabilir en fazla.Bu dakikadan sonra geri vites yaparsak yazıklar olsun.Hem siper 2024’te hazır değil miydi? 40 yıl hava savunması olmayan ülke bir 3 yıl daha böyle dursa ne olacak.hadi gittin aldın patriotu, 2 gün sonra abd diyecek patriotun füzesini vermemi istiyorsan şunu şunu yapacaksın.hiç mi akıllanmadınız tüm bu olaylardan sonra hâlâ patriot boku yiyorsunuz.

  Reply
 8. Geri adım atılmaması güzel. Devletimizin ABD ukalâlığına karşı dik duruşunu destekliyorum. 👏👏👏
  🇹🇷

  Reply
 9. Bu abd’li michael rubin erdoğan ile saddam aynıdır diyor. Batıda Genel düşünce o yöne o kadar fazla kaydımı bilemem ama eğer körfez savaşı esnasında saddama yapıldığı gibi satın alacağımız hava savunma sistemi uzaktan erişim ile kör edilirse bize yine s-400 ve hisarlar kalır. Verdiğimiz para da çöp olur. Fransa bunu zamanında ırak’a yapmış.

  Reply
 10. S400 ve ya Patriot değilde Stamp-T ortaklığı ve Aster 15/30 füzelerini lisanslı üretimini çok isterdim açıkçası. Aster 15 ve Aster 30 aynı zamanda gemilerde de kullanıla bilen, hit to kill presibi ile çalışan vee patlayıcı başlık taşıyan çok etkili hss. Italya ile ilişkiler iyi ama Fransa ile zor böyle bir ortaklık. Ama olsa çok güzel olurdu, Türkiye için şu an en uygun sistem bence.

  Reply
 11. samp-T’ye ortak olma şansımız varsa azda olsa teknoloji alabilirsek her türlü samp-T alalım S-400’ün balistik füze kabiliyeti yok ama Samp-T’nin var

  Reply
 12. Sanki bizimkiler yan çizmeye hazırlanıyorlar gibi, eğer s400 konusunda abd ye en ufak bir taviz verirlerse Türkiye dünyada alay konusu olur, ve son zamanlarda attığı dış ticaret hacminde bile kayiba uğrayabilir

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login