ivirzivir Yükle

BOZDOĞAN FÜZESİ HAVADA HEDEFİ 12 ’DEN VURDU !!

teşekkürler

BOZDOĞAN FÜZESİ HAVADA HEDEFİ 12 ’DEN VURDU !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

BOZDOĞAN FÜZESİ HAVADA HEDEFİ 12 ’DEN VURDU !!
GÖKTUĞ Projesi kapsamında TÜBİTAK-SAGE tarafından geliştirilen BOZDOĞAN Görüş İçi Hava Hava Füzesi, havadan gerçekleştirilen ilk atışlı testi esnasında hedefini başarıyla vurdu.
GÖKTUĞ Projesi kapsamında TÜBİTAK-SAGE tarafından geliştirilen BOZDOĞAN Görüş İçi Hava Hava Füzesi (WVRAAM), ilk uçuşlu atışlı testi esnasında hedefini başarıyla vurdu. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki 401’inci Test Filo’ya ait bir F-16 Fighting Falcon savaş uçağından ateşlenen BOZDOĞAN Hava Hava Füzesi, TUSAŞ ŞİMŞEK Hedef Uçağı’nı başarıyla imha etti.
BOZDOĞAN Füzesi’nin ilk atışlı testi, daha önce yerdeki gerçek bir F-16 savaş uçağı kanadı üzerinden icra edilmişti. BOZDOĞAN’ın ardından, GÖKDOĞAN Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi (BVRAAM)’nin de uçuşlu atışlı testlerinin kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.
GÖKTUĞ Projesi
AIM-9 ve AIM-120 Füzelerinin Amerika Birleşik Devletleri’nden tedarikinde çeşitli sıkıntıların yaşanması ve birim maliyetlerinin çok yüksek olması; yüksek irtifa hava savunmasını bu füzeler aracılığıyla F-16 savaş uçakları tarafından gerçekleştiren Türkiye’yi, milli havadan havaya füzelerini geliştirmek zorunda bırakmıştır. Bu kapsamda 2013 yılında GÖKTUĞ Projesini başlatan TÜBİTAK-SAGE, Türkiye’nin bu alandaki dışa bağımlılığını sonlandırmak için önemli bir adım atmıştır. GÖKTUĞ Projesi, BOZDOĞAN Görüş İçi Hava Hava Füzesi (WVRAAM) ve GÖKDOĞAN Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi (BVRAAM) olmak üzere iki ayrılmaktadır.
BOZDOĞAN Görüş İçi Hava Hava Füzesi (WVRAAM)
BOZDOĞAN, ABD üretimi AIM-9X’in muadili olan Görüş İçi Hava Hava Füzesi’dir. Mükemmel Nişan Hattı Sapma (off-boresight ) açısı sağlayan yüksek çözünürlüklü Görüntüleyici Kızılötesi (IIR) Arayıcı Başlığa sahip olan BOZDOĞAN, elektronik harbe karşı dayanıklı yapıdadır. Yaklaşık 25 kilometre menzile sahip olan füze, ses hızının 3 katı hıza (Mach 3) ulaşabilmektedir ve vektör kontrolü sayesinde yüksek manevra yeteneğine sahiptir. IIR başlığı sayesinde, seyir füzelerine dahi etki edebilecek şekilde geliştirilmiştir.
TÜBİTAK-SAGE ve 401’inci Test Filo Komutanlığı iş birliği ile Nisan 2019’da çırpıntı (flutter) testleri başlatılan BOZDOĞAN’ın; Kasım 2019’da yerdeki F-16 kanadından test atışı gerçekleştirilmiş ve 4 kilometre yükseklikteki yüksek hızlı insansız hava aracını başarıyla imha etmiştir.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/bozdogan-hava-hava-fuzesi-tam-isabet/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

26 Yorum

 1. Geçmişte örtülü olan, günümüzde ise açık açık uygulanan ambargolara karşın, TürkSilahlıKuvvetleriniGüçlendirmeVakfı’na yapacağımız bağışlar çok daha büyük önem arz etmekte.
  SMS ile bağış yapmak için BAĞIŞ yazıp 1987’ye 10₺ değerinde bir sms gönderebilirsiniz.
  Daha yüksek tutarlar için http://www.tskgv.org.tr adresinde belirtilen hesap numaralarına gönderim yapabilirsiniz.
  Az çok demeyelim, boş geçmeyelim. Etrafımız her geçen gün daha da ısınıyor..
  🇹🇷💪

  Reply
 2. Mühendislerimizin, işçilerimizin ellerinden gözlerinden öpüyorum. Çatır çatır yaptınız işte…ÇATI ÇATIR YAPTINIZ İŞTE !!.. Budur!..

  Reply
 3. Gõkdoğandan daha uzun menzilli füze lazım bize Aim120 105km+ türlerine göre menzilleri uzuyo bizim uzun menzilli de geliştirmemiz lazım bu 25 km görūş içi için uygun ama 65 km görüş ötesi için giriş seviyesi.

  Reply
 4. Karadeniz de tehlike çanları çalarken iyi vir gelişme oldu , Hiç bir zaman işimize yaramayacak S 400 lere verdiğimiz paraları keşke savunma sanayi için kullansaydık . Etrafımızdaki bize tehtid olan tek ülkeden silah aldık .

  Reply
 5. Seri üretim biran önce hep geç kalıyoruz hemen başlansın ayrıca seri üretim için roketsanda bir hat kurulacaksa şimdiye kadar yatırım yapılmıştır inşallah yapılmadıysa bir an önce yapılsın artık

  Reply
 6. Buralar degerlenecek! Suraya bir not birakayimda, sonraki nesil okursa belki birseyleri dogru görmeye baslar; Recep Tayyip Erdogan Ulkesi icin bunun gibi nice projelere imza atti, 30 senelik ömrümün 20 senesi onun yönetim dönemine geldi, okudugum ve gördügüm hic bir dönem böyle kalkinma evresine girmemistir. Gerek hastaliklar olsun, gerek disardan ekonomik ambargolar olsun, Türkiyeye yönelik iftiralar olsun ekonomiyi skntiya soktu, ama kötü komsu insani mal sahibi eder. Onlar engelledikce, biz ürettik, onlar medyalarinda kara propaganda yaparken Türkiye hep dogrulari anlatmaya calisti, ekonomi olsun, cografya olsun, denizlerimiz olsun, her yerden cevrelendik. Ama bir yigit cikti ve onun ardindan yigitler urettikce uretti, devletimizin hemen yanina basina kurulmak istenen kurdistan (buyuk Israil) projesi durduruldu, Arap bahari adi altinda ortadoguyu böldüler ama Turkiye buna cani pahasina direndi, hemde ekonomisine saldiri alirken sinirilarini korudu ve bas egmedi. Simdi Libyada, Suriyede, Irakta, balkanlarda ve denizlerde hukmu gecen, oyun kurabilen bir devlet oldu. Eger bir gun Devletin basindaki adamin dogru insan olup olmadigini ögrenmek isterseniz, onun 1 gün icinde nekadar uyuduguna bakin. Recep Tayyip Erdogan 20 sene boyunca günde 4 saat uyukuyla bunlari yapti. Gunluk 5-6 sehir, bazen 2-4 ulke gezdigine kendi gözlerimle sahit oldum. Lider ailesiyle fazla vakit geciremiyosa hic dusunmeden ona oy verin. Bazi liderler vardir sehri sular, ve yikim icindeyken tatile gider. Onlari görmesi cok kolay olur. Saglicakla

  Reply
 7. Emeği geçen tüm personelin, emekçilerin eline sağlık… bu mühimmatların yapılabilmesinin önemi, depolama maliyetlerinin düşmesi ile daha iyi anlaşılacak.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login