ivirzivir Yükle

BMC’nin çok özel SUV aracı ortaya çıktı – BMC Tulga 4×4 – New military 4×4 SUV – Türk Savunma Sanayi

teşekkürler

Türkiye’nin ticari ve askeri araç üreticisi BMC, güvenlik güçleri için geliştirdiği Tulga 4×4 araçları bir ürün ailesine dönüştürüyor.

Araç ailesi için “miğfer” anlamına gelen Tulga’yı seçen BMC, farklı kullanımlara yönelik olarak aracın 7 versiyonunu geliştirmeyi planlıyor.

BMC, 4×4 zırhlı araç ailesinin ilk ürünü olan Tulga 4×4 pikapı, yaklaşık 2,5 yıllık çalışma sonunda TEKNOFEST 2019 etkinliğinde tanıttı. Tulga pikap, sürücü yanında 4 kişi taşıyor. Çok amaçlı kullanım imkanına sahip Tulga pikap, kasasına konuşlandırılacak sistemlerle silahlandırılabiliyor.

BMC, araç ailesinin ikinci üyesi ise Tulga 4×4 Balistik Korumalı Devriye Müdahale Aracı ( Tulga SUV ) oldu. Araç ilk kez MÜSİAD EXPO fuarında sergildi.

Tulga 4×4 Balistik Korumalı Devriye Müdahale Aracı, sürücünün yanında 6 personel taşıyabiliyor.

Araç, 7 bin 250 kilogram boş ağırlıkta ve 750 kilogram taşıma kapasitesine sahip bulunuyor.

250 beygir gücündeki motorla saatte 130 kilometre hıza çıkabilen Tulga 4×4, 400 kilometre menzile ulaşıyor.

Türk savunma sanayi BMC’nin Tulga araçlarıyla ile yeni bir araç ailesine sahip olacak.

#BMC #Tulga #BMC4x4 #BMCSUV #SUV #TulgaSUV #4×4 #yerliSUV #ArmoredSUV #military4x4
—————
Turkey’s commercial and military vehicle maker BMC Tulga 4×4 vehicles developed for the security forces, transforming it into a product family.

BMC introduced the Tulga 4×4 pickup, the first product of the 4×4 armored vehicle family, at the TEKNOFEST 2019 event at the end of approximately 2.5 years of work.

The second member of the BMC vehicle family was the Tulga 4×4 Ballistic Protected Patrol Intervention Vehicle. The vehicle was exhibited for the first time at MUSIAD EXPO.

Tulga 4×4 Ballistic Protected Patrol Intervention Vehicle can carry 6 personnel next to the driver.

The vehicle has an empty weight of 7 thousand 250 kilograms and a carrying capacity of 750 kilograms.

Tulga 4×4, which can accelerate to 130 kilometers per hour with a 250-horsepower engine, reaches a range of 400 kilometers.

The vehicle with ballistic protection has an automatic fire extinguishing system for the power group and personnel compartment.

Bunlarada Bak!

24 Yorum

 1. Tank yapmaktan vazgeçmişler herhalde,ordu bunu en fazla yüksek rütbeli subayların,cephe hattında güvenligi için kullanabilir,kamyonete bir şey demem arkasına agır makinalı bir sistem takıp,meskün mahallerde,sokak içlerinde teröristle yüzyüze çarpışmak için kullanılır,ama suv modeli sivil kullanımı için yapılmıştır diye düşünüyorum.Böyle pahallı oyuncak yerine,işe yarar savunma aracı yapsalar daha iyi olur,Zırhlı araç olarak dünyada bizim kadar degişik model ve firma yoktur herhalde,Akrep,yörük,pusat,pars,vuran ilk aklıma gelenler,bunlar daha ziyade yurt dışına pazarlanan araçlar,Türk ordusu Ejder Yalçın agırlıklı,ki bencede en iyisi odur.

  Reply
 2. Allah gazılerimize şifa ve şehitlerimizi cennetine koysun,
  Allah Erdoğan dan razı olsun turkiyenin türkiye haritasindan daha büyük olduğunu birkez daha gösterdi. işte bunun için cumhurbaşkanıni istemiyorlar,
  Bir taraftan en az 30 yıllık veya yüzyıllık bir işgali biririrken, öbür yandan MHP hariç bütün muhalif partilerin toplanıp Türkiye yi bölmek için anayasa çalışmaları yapıyorlar, eğer bunun adı ihanet değilse, bu partiler kapatılıp onlara bugünden sonra oy verenleri tek tek soruşturmak lazım,
  Çünkü bundan sonraki hamleleri Erdoğan sonrası bu anayasayı meclis getirmek olur, buda Türkiyenin sonu olduğunu gösterir, bence bu olay cok am cok tehlikeli, DEVLET’İN beka meselesi, İNŞALLAH muhalif partilere oy verenler akıllarını başına toparlar, ve doguyu görürler, çünkü bu olayı su üstüne cikaran kişi muhalif olan bir kişi, bunuda unutmasınlar, yoksa digecekleri belli, Erdoğan yapıyor bunları diye inanmayacaklar, onların bir an evvel at gözlüklerini çıkarmaları için Allah a dua ediyorum, yoksa hersey çok güzel olacak diye, ne olduğunu bilmedikleri birisini getirdiler, cehalet anca bu kadar olur.
  Bunun şakası yok,
  Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah, çünkü bu anayasa çalışması askeri veya hukuki darbeden beter.
  Nerelerden nereye geldik, yapılan icraatlar, otomotiv, savunma sanayi askeri operasyonlar, hastane ve diğer bütün yapılan tarih ve zaman olarak çok iyi hesaplanmış, tabi bazı bizden kaynaklanmayan nedenlerden dolayı aksama oluyor, bunu devletimiz bir şekilde lehimize çeviriyor,

  Reply
 3. Bmc el değiştirdi bayağı yol aldı .. Kara Mehmet’te otobüs kamyon dan öte geçemiyor du .. 7/8 senede Pınarbaşında ekmeği ni yedik …

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login