ivirzivir Yükle

BMC yerli motoru Vuran 4×4’te – BMC Power – Altay Tankı – Fırtına Obüsü – Savunma Sanayi

teşekkürler

BMC yerli motoru Vuran 4×4’te – BMC Power – Altay Tankı – Fırtına Obüsü – Savunma Sanayi

Türk savunma sanayi, askeri araçlarda kullanılan motorların yerlileştirilmesi için çeşitli çalışmalar yapıyor. Kara araçlarının ihtiyacı olan 400, 600, 1000 ve 1500 beygir gücündeki motorların geliştirilmesi için TÜMOSAN ( TMSN ) ve BMC çalışmalar yapıyor.

TÜMOSAN geliştirdiği motorları yakın zamanda FNSS tarafından geliştirilen Pars 6×6 ile buluşturmaya hazırlanıyor.

BMC Power, 400 beygir gücünde Vuran, 600 beygir gücünde Azra, 1000 beygir gücünde Utku ve 1500 beygir gücünde Batu isimli motorları geliştiriyor.

Şirket 400 beygir gücündeki Vuran isimli motorla ilgili çalışmalarda sona geldi. Motor, Vuran 4×4 zırhlı araca entegre edilerek başarılı test sürüşleri gerçekleştirildi. Motorun farklı çevresel ve arazi şartlarındaki performansı test edildi. BMC, Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi kapsamında teslim edilen Vuran 4×4’ün son paketinde, yerli motorlu araçların teslimatı öngörülüyor.

600 beygir gücündeki Azra ise BMC tarafından üretilen tank taşıyıcı araç ve şirketin yeni geliştirdiği 8×8 taktik tekerlekli zırhlı araçla kullanılacak. Tank taşıyıcı için entegrasyon çalışmaları devam ediyor, 8×8 araçla ilgili testlerde yerli motorda yer alacak.

BMC Power, Fırtına obüsü için 1000 ve Altay tankı için 1500 beygir gücündeki motorları geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

#BMC #YerliMotor #Vuran4x4 #SavunmaSanayi #AltayTankı #FırtınaObüsü #TankTaşıyıcı #BMC8x8 #TÜMOSAN #TMSN
——-
The Turkish defense industry is doing various studies for the localization of engines used in military vehicles. TÜMOSAN ( TMSN ) and BMC are working to develop the 400, 600, 1000 and 1500 horsepower engines needed by land vehicles.

TÜMOSAN is preparing to bring its developed engines together with the Pars 6×6 developed by FNSS recently.

BMC Power develops engines named Vuran with 400 horsepower, Azra with 600 horsepower, Utku with 1000 horsepower and Batu with 1500 horsepower.

The company has come to an end with the work on the 400 horsepower engine named Vuran. The engine was integrated into the Vuran 4×4 armored vehicle and successful test drives were carried out. The performance of the engine in different environmental and field conditions was tested. The final package of the Vuran 4×4, delivered as part of the BMC Tactical Wheeled Armored Vehicles Project, envisions the delivery of domestic motor vehicles.

The 600 horsepower Azra will be used with the tank carrier vehicle produced by BMC and the newly developed 8×8 tactical wheeled armored vehicle. Integration studies continue for the tank carrier, and the domestic engine will take part in the tests on the 8×8 vehicle.

BMC Power continues to develop engines with 1000 horsepower for the Fırtına howitzer and 1500 for the Altay tank.

Bunlarada Bak!

34 Yorum

 1. Muhteşem görüntü elhamdülillah şükürler olsun bu günleri de gördük Allah’ım razı olsun sebep olan herkes den

  Reply
 2. BMC nin yapacağı motor seni yarıda bırakır tıpkı Altay da olduğu gibi. Güvenilir hir şirket değil. ANCAKTumosan Türkiye nin en iyi şirketi. Tumosanin Allah yolunu açık etsin. ANCAK BMC nin yolu açık olmasın çünkü yalan söylüyorlar Altay tankı yapılıyor diye,, artık Altay diye bir projeye inanmiyorum

  Reply
 3. En az 5 sene diyorum bu motorlara ulaşmamıza yani dünyaca kabul edilebilirligi 5 sene sürer hatalar geri dönüşler mükembel bir işcilik kalite için 5 sene gerekiyor.herkes bu projeleri desdekliyor,umarı motorlarımaz kavuşuruz araçların kalbi sonuçda ve en büyük tek eksigimiz geri kalnaları bizim için çocuk oyuncagı!

  Reply
 4. Bu videyo da ‘motoru yerli mi’ diyenlere etiket olsun, birde ‘saman ithalatcilarina’….ey gidi ey!!

  Reply
 5. Bismillâhirrahmânirrahîm
  İman ve aşkla, vatan ve millet sevgisiyle, hürriyet ve istiklal sevdasıyla
  birlikte vatan için iyi işler yapan ,nesillere örnek olan sizlerle biliyoruz ki
  memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek o hedefe yürüyeceksiniz.
  önünüze Engelleri yollarınızı tıkayan şeyler olarak görmeyin
  Onları bizi uçuracak fırsatlar olarak görün. inanarak bu güçlükleri
  aşacaksın Allahım yüreğimizden iman ve vatan sevgisini bir an bile
  eksik etme
  huzur ve bereketi bu topraklarda ebediyen payidar eyle. amin
  Batan güneş tekrar yükselecektir

  Reply
 6. Özellikle “Batu” isterlere uygun olarak, üretilebilirse Türkiye büyük bir eşiği daha aşmış olacak.Zira, tank motorunda dışa bağımlılık bitmiş olacak.Diğer motorlara gelince, hepsi tam ihtiyaç duyduğumuz çaptalar.BMC ve TÜMOSAN’ın tatlı rekabeti hayırlı sonuçlar doğuracak İnşaallah..Tüm bu güzel platformlar ve motorlar vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun..🤲👏👍💪❤️🇹🇷😊

  Reply
 7. Şimdi chp li cehalet guruları sormazmı bu motorun beygirlerinin samanını nerden ithal ettiniz???

  Reply
 8. Emeği geçen herkestan allah razı olsun . Rahmetli erbakan hocanın hayali ağır sanayiydi sağlam adımlarla ilerliyor . Yalnız bizim muhalefete de yerli motor lazım .

  Reply
 9. Üretim üretim üretim .Türkiye bu sayede bağımsız olacak.Cari açığını kapatacak borçlarını ödiyebilecek.Tüm ithal ettiğimiz ürünleri pahalıda olsa kendimiz üretmeliyiz.Devlet planlı bir modelle devlet özel sektör işbirliği ile Türkiye de üretmeli.Üreten işçisinden mühendisine yöneticisine patronuna sağolsun varolsun.Hep daha iyisini yapmak temennisi ile tebrikler üretenlere..

  Reply
 10. Yahu nerde motor ne yerlisi o kadar zehir gibi insanlarımız var bir götü boklu motor bir araba cikartmiyorlar hala boş işler biz somut işler görmek istiyoruz üzerinde madeni TURKEY yaziyormu kusura bakmayın ben inanmıyorum Romanyanin arabası var korenin var herkesin kendi arabası var biz daha neyi bekliyoruz?Yapın artık şu lanet arabayı

  Reply
 11. Sekiz tıpa beğenmedi dıbırlar siz bişey ürettinizmi dikili taşınız varmı dünyada uğlanlar

  Reply
 12. Selam arkadaşlar Rusya’ya yerleştim bura ile ilgili videolar yapacağım kanalıma abone olursanız çok sevinirim teşekkürler

  Reply
 13. BMC demek Katar emiri ortaklı, İsrail dizaynlı, haksız ihalelerle alınan projeler, peşkeşler, rezillikler demek.

  Reply
 14. Hiç heykel ile ilgili gelişme yaşanmıyor ülkemizde acaba bir sorun mu var. :-)) (Tabiki şaka ne heykeli, Allahın izniyle bu motorlar gün geçtikçe dahada gelişecek, biraz zaman lazım)

  Reply
 15. bu motorların kalitesi ve zorlu şartlarda dayanıkılılığı çok önemli.Motor konusunda dünya devi olan MTU Alman motorunu Altay tankı üzerinde 1 yıldan fazla denemiştik,Yaz,kış ve çöl şartları dahil,ondan sonra karar verilmişti

  Reply
 16. elhamdülillah şükürler olsun bu günleri de gördük Allah’ım razı olsun sebep olan herkes den

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login