ivirzivir Yükle

BMC BATU TANK MOTORU İLK KEZ ÇALIŞTIRILACAK ! NEFESLER TUTULDU TARİHİ TEST BEKLENİYOR !!

teşekkürler

BMC BATU TANK MOTORU İLK KEZ ÇALIŞTIRILACAK ! NEFESLER TUTULDU TARİHİ TEST BEKLENİYOR !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://m5dergi.com/savunma-haberleri/altayin-milli-motoru-batu-bu-yil-ilk-kez-calistirilacak/

Türkiyenin yerli ve milli ilk tank motoru batu ilk kez çalışmaya hazırlanıyor. Türk yapımı Altay tankında kullanılmak amacıyla bmc motor tarafından geliştirilen batu tank motoru kontak çevirerek ilk kez ateşlenecek ve ardından yapılacak testlerin başarıyla tamamlanması durumunda sistem Altay tankına entegre edilerek saha ve arazi testlerine başlanacak. Yerli tank motoru batu bu testlerden de başarıyla geçmesi halinde seri imalat aşamasına geçerek yerli ve milli Altay tankımızın standart motoru olarak kullanılmaya başlanacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “ALTAY Tankı için geliştirilen BATU tank motoru ilk prototipi çalıştırılacak” dedi. Geliştirilecek tank motoruyla Türkiye Altay tankı konusunda yaşadığı motor problemini yerli ve milli olarak aşmış olacak. Bmc utku motoru sayesinde Türkiye 1500 beygir güç üreten oldukça dayanıklı bir dizel motor geliştirerek dünyada tank motoru üretebilen 3-4 ülke arasına girmek istiyor.

#bmc #batu #tank #altaytankı #savunmasanayi #2021

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

35 Yorum

 1. REİS İLE YOLA DEVAM 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 2. BMC nin ürettiği tank taşyıcılar maalesef dökülüyor ve yolda kalıyor. Ulaştırma personeli bu nedenle bu araçları kullanmak riskine girmek istemiyor. Korkudan üst kademe konuyu gündeme getiremiyor. Ürettikleri araçların motor ve transmisyon arızası had safhada. Biri TSK ya kazık atıyor ama kazığı devlet ve milletin yiyiyor. Bunları koruyanlara yazıklar olsun. Allah CC elbet mutlak galiptir. BMC’nin sahibi Ethem Sancak’ın buna müsaade etmesi hayret verici ve kuşkulu.

  Reply
 3. ya ALLAH BİSMİLLAH, durursak bisiklet gibi düşeriz ,,durmak yooook yola devaaaam ,, can kurban koca reisime..

  Reply
 4. Bu önemli gelişmeyi alkışlıyorum,bir dileğim var böylesine önemli konuların çabuk ve engelsiz olarak yapılmasına hız verilmesi.
  Emeği Geçenlerden Allah Razı Olsun

  Reply
 5. YEDEK MOTOR VAR DEDİLER ÜRETİM YAPIN O ZAMAN 2 YIL SONRA YERLİ MOTOR GELENE KADAR BİRAZ ALTAY BASALIM BOL BOL EN AZ 5000 TANK LAZIM…

  Reply
 6. 1500 bb gücündeki motor sadece tank motoru olarak düşünülemez çok büyük iş makinası _savaş anında demir yollarında lokomotif motoru _büyük gemilerde ğüç grubu olarak kullanılabilir ülkemiz için çok önemli bir kazanım olur. İsrail’in tanklarının 1500 bb gücünde olduğunda bir gerçek. Ancak bugibi yayınlarla abartarak Irak ve Saddam konumuna getirmeyelim memleketimizi şu anki görünüm oyönde lütfen dikkat edelim.

  Reply
 7. Dayı kimin ne dediği belli değil bilgi kirliliği var tank motorunu koreden aldık diyorlar yalan furyası gidiyor kaç yıldır ne tankmış be insanlarda soru işareti

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login