ivirzivir Yükle

BMC 400 VE 600 BEYGİRLİK MOTORLAR YOL TESTLERİNİ TAMAMLADI !! BMC | TTZA| AZRA MOTOR -Savunma Sanayi

teşekkürler

BMC 400 VE 600 BEYGİRLİK MOTORLAR YOL TESTLERİNİ TAMAMLADI !! BMC | TTZA| AZRA MOTOR -Savunma Sanayi

BMC Power tarafından geliştirilen TTZA ve Azra motorlarının yol testleri tamamlandı.
BMC Power’ın sıralı tipteki askeri motorları 45 bin ve 80 bin km’lik yol testlerini tamamladı. Sıralı dört silindirli 400 beygir güç üreten TTZA motoru 80 bin km’lik yol testini tamamlarken, sıralı altı silindirli 600 beygir güç üreten Azra motoru ise 45 bin km’lik yol testini tamamladı. Bu bağlamda motorların diğer testlerinin devam ettiği aktarıldı. Ek olarak 1000 ve 1500 beygirlik motorların kalifikasyon ve kalibrasyon testlerinin devam ettiği belirtildi. Bahse konu motorların yol testlerinin yakın zamanda başlayacağı aktarıldı.
TTZA Motoru
TTZA motoru, 4×4 MRAP ve TTZA araçlarda kullanılmak için tasarlanan sıralı dört silindirli 8,4 Litre hacimli bir motordur. Turboşarj beslemeli motor 400 beygir güç üretmektedir. Motor Kirpi MRAP’ta kullanılmaktadır.
Azra motor ise 8×8 zırhlı araçlar ve çekici araçlarda kullanılmak için tasarlanan sıralı altı silindirli 12,8 litre hacimli bir motordur. Turboşarj besleme ile 600 beygir güç üretmektedir. Motor çekici araçlarda kullanılmaktadır.
Azra motoru
UTKU Motorunun ilk çalıştırılması geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu
SSB Motor ve Güç Aktarma Sistemleri Daire Başkanı Mesude Kılınç, İstanbul Teknik Üniversitesi Savunma Teknolojileri Kulübü’nün düzenlediği Savunma Teknolojiler 2021 etkinliğinde, yeni nesil hafif zırhlı araçlar için geliştirilen Utku Güç Grubu hakkında Kritik olan alt sistemlerin yerlileştirmesini önemsiyoruz. Bu projelerin zorluğunu artırsa da hem alt yapımızın oluşturulması, hem de bu projelerde çalışmalarımızın devamı için bu kritik alt sistemlerin yerlileştirilmesini çok önemsiyoruz.” ifadelerinde bulunmuştu.
Kılınç, bu kapsamda motorun ve transmisyonun pek çok kritik alt sisteminin yerli olarak geliştirildiğini vurguladı. Yerli olarak geliştirilen kritik alt sistemler ise şöyle;
Turboşarj
Elektronik Motor Kontrol Ünitesi
Tork Konvertör
Hidro-Statik Dümenleme Ünitesi
Elektronik Transmisyon Kontrol Ünitesi
Transmisyon Fren Sistemi

Merhaba, bu kanalı kurmadan önce hayalini kurdum. Ülkemizi, TÜRKİYE’yi hakettiği gibi anlatmak için videolar yapmaya karar verdim… Özellikle tüm Dünyanın bildiği, fakat ne yazık ki ülkemizin birçok insanı tarafından henüz bilinmeyen, farkedilmeyen inanılmaz TÜRKİYE gerçeklerini anlatmaya çalışıyorum.

Videoyu beğendiyseniz Beğen (👍) butonuna basabilirsiniz 😊

Yayınlanan videolardan anında haberdar olmak için ana sayfanın sağ üst köşesindeki zile (🔔) tıklamayı unutmayın 😉

Abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCmCSpWe8Yt9tJstPJJLtdpQ
___________________________________________________________
#bmc #utku #batu #azra #kirpa #vuran #ttza #mrap #türkiye #türkkarakuvvetleri #altaytank #fırtınaobüs #altay #fırtına #altaytankı #yerlimotor #yerlivemilli #milliteknolojihamlesi #savunma #savunmasanayi #savunmasanayii #bilim #teknoloji

Bunlarada Bak!

4 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login