ivirzivir Yükle

BİR DEV DAHA TÜRK SİHASI ALABİLİR – SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

BİR DEV DAHA TÜRK SİHASI ALABİLİR – SAVUNMA SANAYİ

Türk savunma sanayi gelişmeleri konulu videolar..
Peter Suciu’nin kaleme aldığı “Türk SİHA’larının en son müşterisi: Rusya” başlıklı makalede “Türk SİHA’larının çok sayıda Rus hava savunma sistemini imha etmek için kullanıldığı bildirilmişti. Moskova bu iddialara itiraz etti ancak bu, Rusya’nın Türk SİHA’larına ilgisini engellemedi” ifadeleri kullanıldı.
Türk SİHA’larının çok sayıda Rus yapımı olan ve bazıları Suriye tarafından işletilen hava savunma sistemini imha etmek için kullanıldığı bildirilmişti. Moskova bu iddialara itiraz etti, ancak bu, Rusya’nın Türk İHA’larına ilgi göstermesini engellemedi.
Türkiye, insansız hava sistemlerinin (İHA) önemli bir üreticisi, kullanıcısı ve satıcısı haline geldi.

Silah ihracatı gerçekten büyük bir sektör ve 2019’da tahmini 27 milyar doları buldu. Rusya Federasyonu, Fransa, Çin ve Almanya ilk beşi tamamlarken ABD en büyük ihracatçı olmaya devam ediyor ve bu ülkeler toplamın yüzde 78,92’sini oluşturuyor.

Üstelik bu, o ülkelerin sadece bugünlerde ihracat yaptığı anlamına gelmiyor.
Rusya da silah ithalatını artırdı ve bu ay Moskova’nın Türk askeri donanımının, özellikle de insansız hava araçlarının alıcısı olma eşiğinde olabileceği bildirildi.

Türkiye, insansız hava sistemlerinin (İHA) önemli bir üreticisi ve kullanıcısı haline geldi, ancak bu süreçte aynı zamanda büyük bir satıcı haline geldi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI), Washington ile Ankara arasındaki ilişkilerin bozulmasının ardından 2013 yılında insansız hava araçları geliştirmeye başladı.
#savunmasanayi #bayraktartb2 #türksavunmasanayi #akıncıtiha #tb2vurmagörüntüleri #aksungursiha #göksungursiha

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. KASLOWSKİ KİMDİR ..TÜSİYATIN GENEL MÜDÜRÜ .. AMERIKANIN ADAMI .. DOLARI YÜKSELTEN KİŞİ …TURKİYEYİ BU KİŞİ SAYESINDE EKONOMİK CÖKÜNTÜYE SOKACAK …TÜRKIYEDEKİ MADENLERE EL KOYMAK ISTEYEN KATİL AMERİKA TORYUM …LIDYUM .. VE BOR MADENLERİNİ ALMAK İSTİYOR .. TÜRKİYEYI MANDASI AKTINA SOKMAK İSTİYOR . TÜSİYAT GİBİ YÖNETİMDEKİ GAVURLAR DOLARI FIRLATTI ..AMERİKANIN TURKİYE İÇİNE SOKTUGU TRUVA ATI .. AMERIKANIN TURKIYEYİ YIKMAK İÇİN KULLANDIGI KİŞİ

    Reply
  2. Biz turkler birsey uretince hemen satmaya kalkiyoruz
    Onlar daha iyisini uretmeyince satmiyor
    Diyecegim şu turkler ihalarin daha gelismisini uretip ikinci sinif olani satmali veye dusman ulkelere asla vermemeli geri aleyhimize kulkanlabilir

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login