ivirzivir Yükle

Bayraktar TB3 ve TCG Anadolu ilk buluşma – Malazgirt Ciddi Oyun Altyapısı – IDEF 2023 – Baykar – TSK

teşekkürler

Bayraktar TB3 ve TCG Anadolu ilk buluşma – Malazgirt Ciddi Oyun Altyapısı – IDEF 2023 – Baykar – TSK

Türk savunma sanayisinde yeni ürünler geliştirilmesi ve var olan platformların en iyi hale getirilmesi için dijital oyun altyapılarından yararlanılacak.

Türk savunma sanayisinin yazılım konusundaki lider şirketi HAVELSAN, bir süredir oyun teknolojilerinden yararlanarak Malazgirt Ciddi Oyun Altyapısı Projesi yürütüyor. Malazgirt için IDEF 2023 fuarında lansman düzenlenmesi hedefleniyor.

Yüksek görüntü kalitesine sahip olacak Malazgirt altyapısındaki sanallaştırma ve oyunlaştırma olanakları sayesinde henüz geliştirme aşamasında olan projeler, araçlar, ürünlerin simülasyonları geliştirilip gerçek saha koşullarına yakın denemeler ve uygulamalar yapılabilecek. Böylece daha tasarım aşamasında doğrulamalar gerçekleştirilebilecek. Bunların yanı sıra dijital ikiz ve özellikle komuta kontrol gibi sistemlerle komutanların veya karar vericilerin gerçek arazi örnekleri üzerinde çalışabilmesine olanak sağlanacak. Bu altyapının simülatörlere entegrasyonuyla gerçeğe en yakın şekilde tatbikatlar gerçekleştirilebilecek.

Malazgirt Ciddi Oyun Altyapısı’nın ilk örneği bu yol envantere girecek TCG Anadolu gemisi ve Baykar tarafından bu gemiye konuşlandırılmak üzere geliştirilen ve üretimine başlanan Bayraktar TB3 SİHA ile ortaya konuldu.

Malazgirt kullanılarak oluşturulan sanal Bayraktar TB3 SİHA, TCG Anadolu gemisinde hangardan asansörle çıkıp pist ilerledikten sonra uçuş gerçekleştiriyor ve belirlenen hedefe üzerindeki mühimmatla atış gerçekleştiriyor.

Selçuk Bayraktar teknik liderliğindeki Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı olarak görev yapacak.
Türk savunma sanayi şirketi Baykar, bugüne kadar Bayraktar TB2 SİHA için 28, Bayraktar AKINCI TİHA için 5 ülke ile ihracat sözleşmesi imzaladı. Bayraktar KIZILELMA ise test uçuşlarına başladı.

#Bayraktar TB3 #TCGAnadolu #SavunmaSanayi #KIZILELMA #Malazgirt #CiddiOyun HAVELSAN#Baykar #AkıncıUAV #Akıncı #BayraktarKIZILELMA #SavunmaSanayii #İHA #SİHA #armedUAV #UAV #DefenseIndustry #SelçukBayraktar #army #military #Baykar #drone #FighterUAV #BayraktarTB2 #Akıncı #Türkiye
——-

Bunlarada Bak!

14 Yorum

 1. Yunanlılar Bayraktar tb2 den korkuyor bu korkuyu bilen Ali Babacan Türk TV2 Bayraktar siyahları fabrikasına kapatacağız yani dokunacağım diyor inanın ekmeğine yağ sürüyor Türkiye Avrupa’dan 100 Yıl geride Şimdi daha iyi anlıyorum

  Reply
 2. TB3 SİHA hayırlı uğurlu olsun Tebrikler teşekkürler Allah razı olsun Sevinç ve gurur duymak yasak değildir Kronik muhalif kesim görür mü duyar mı?

  Reply
 3. Abd israil ingiltere fransa ve diyer haçlı ülkeler yerli üretimlerimizi bizden iyi takip ediyor engellemek için var güçleriyle çalışıyor artik Türk halkınin seçtigine darbede yapamıyorlar tek şans lari mualefetteki 6+1li maşalarını destekleyip ülkemizin başına geçirip bütün projeleri engellemek hazineyi boşaltmak milleti köle edip imf ye borçlandırmak tekrar piyade tüfegini ve mermi cekirdegini bile ithal eder duruma getirmek karabagı ermenilere verip ayasofyayı kilise yapmak İNŞALLAH başaramıyacaklar izin vermiyecegiz kaybedek bi 100 yılımız daha yok?

  Reply
 4. ABD den önce içimizdekiler hareket geçecekler.ali babacan dostlarım 7+1 iktidara gelince bütün silah sanayi ne dokunacaklarını anayasadan TÜRK lüğü ve TÜRK DİLİNİ çıkaracaklarını ve doğuya özertlik vereceklerine dair haberlerine rastlıyoruz.acab bu olurmu ne dersiniz.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login