ivirzivir Yükle

BAYRAKTAR AKINCI İÇİN 1050 BEYGİR GÜCÜNDE DEV MOTOR GELİYOR ! FİZİK KURALLARINI ZORLAYACAK !!

teşekkürler

BAYRAKTAR AKINCI İÇİN 1050 BEYGİR GÜCÜNDE DEV MOTOR GELİYOR ! FİZİK KURALLARINI ZORLAYACAK !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:
https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/baykarin-insansiz-savas-ucagina-ukrayna-motoru-guc-verecek/2418344

AKINCI’YA 2 KAT GÜÇLÜ YENİ MOTOR GELİYOR ! FİZİK KURALLARINI ZORLAYACAK

Türkiyenin siha devi baykar makinanın şaheser ürünü akıncı tiha’ya 2 kat daha güçlü motor seçeneği geliyor. 450 beygirlik motorlar yerine 1050 beygirlik motorlarla üretilmeye başlanacak akıncı tiha bu sayede iki kat daha fazla faydalı yük taşıyabilme kapasitesine kavuşacak.

Fizik kurallarını zorlayacak teknik verilere sahip olarak üretilecek yeni nesil akıncı tihalarla birlikte türk silahlı kuvvetleri daha önce sahip olmadığı yeni imkan ve kabiliyetlerle donatılacak.

#savunmasanayi #akıncı #motor #tsk #siha #iha

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2021 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2021 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü gemisi olan tcg- Anadolu da 2021 yılının sonunda yada 2022 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2021 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2022 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

17 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘

  Reply
 2. Bu sayede nerdeyse F16 gibi yüksek hızla gidip hedefi vurup gelecek. Allah hayırlı eylesin. Amin.

  Reply
 3. ALLAHIM SİZLERE GÜÇ KUVVET VERSİN. ALLAHIM SİZLERDEN RAZI OLSUN. TÜRKİYEDEKİ BU GELİŞMEYİ GÖRMEYENLERİN GÖZÜ ÇIKSIN.AMİN.

  Reply
 4. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALLAH ALLAH BÜYÜKTÜR YÜRÜ KULUM DESE YETER ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞLERİM

  Reply
 5. Haqqın tək səsi Türkiyə!Bütün ekiplərə uğurlar diliyirəm !Durmaq yox,tam hızla irəli Türk qardaşlarımız !Allah Sizləri qorusun !Amin!

  Reply
 6. arkadaş hadi ama şu motor meselesi çözülsün..2 tane yol körü viyadük için harcancak para motora harcansın…motor sorununu yada herhangi bir sorunu türk işadamı çözmez çözemez..çünkü türk özel sektörü montaj ve lisans altında çalışma kolaycılığına alışmış

  Reply
 7. tamam devlet yap işlet devretle yol köprü yaptırsın ama özsermaye vergi ile kendisi fabrika kursun sonra bunları halka açsın..bu ülkede özel sektör çalışmaz..devlet memur değil işçi alsın..
  her meslek lisesini üretim atölyesi yapsın

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login