ivirzivir Yükle

Baykar’dan yeni Mini Bayraktar İHA – The new mini Bayraktar UAV is more powerful – Savunma Sanayi

teşekkürler

Baykar’dan yeni Mini Bayraktar İHA – The new mini Bayraktar UAV is more powerful – Savunma Sanayi

Türk savunma sanayisinde insansız hava araçları alanında ilklere imza atan Bayraktar Mini İnsansız Hava Aracı (İHA) daha da gelişmiş özelliklerle göreve hazır hale getirildi.

Türk savunma sanayi şirketi Baykar, Bayraktar Mini İnsansız Hava Aracı Sistemini tamamen özgün ve milli olarak geliştirdi. Mini İHA sistemi elektronik, yazılım ve yapısal bileşenleri ile Türkiye’nin ilk mini robot hava aracı olarak kullanıma sunuldu. Bayraktar Mini İHA, 2007 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hizmetine girdi.

Yabancı ülkelerde geliştirilmiş rakiplerine nazaran birçok gelişmiş özelliği bulunan Mini İHA Sistemi, zor coğrafi ve meteorolojik koşullar altında dahi kullanılabiliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ilk milli hava aracı sistemi olan Bayraktar Mini İHA, bugüne kadar 100 binin üzerinde operasyonel uçuş sortisi ile güvenilir ve etkin bir sistem olarak görev yaptı.

Bayraktar Mini İHA, aynı zamanda Türkiye’nin ihraç edilen ilk hava aracı olma başarısı yakaladı. Katar, mini İHA’ları ordusuna kazandırdı.

Baykar, sahada kazanılan tecrübeler, güvenlik güçlerinin talepleri ve yeni teknolojiler doğrultusunda Bayraktar Mini İHA’yı geliştirdi. Bu çalışmalar sonunda Bayraktar Mini İHA D ortaya çıktı.
#BayraktarMiniİHA #Baykar #BayraktarİHA #SavunmaSanayi #UAV #İHA
———
Bayraktar Mini Unmanned Aerial Vehicle (UAV), which broke grounds in the field of unmanned aerial vehicles in the Turkish defense industry, was made ready for duty with even more advanced features.

Turkish defense industry company Baykar developed the Bayraktar Mini Unmanned Aerial Vehicle System completely authentically and nationally. Mini UAV system electronics, Turkey’s first mini robot software and launches the aircraft structural components. Bayraktar Mini UAV entered the service of the Turkish Armed Forces in 2007.

Baykar developed Bayraktar Mini UAV in line with the experiences gained in the field, the demands of security forces and new technologies. At the end of these studies, Bayraktar Mini UAV D emerged.

Bunlarada Bak!

2 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login