ivirzivir Yükle

BAYKAR MİUS İKİ FARKLI MODEL İLE İKİ FARKLI MOTOR KULLANACAK !!

teşekkürler

BAYKAR MİUS İKİ FARKLI MODEL İLE İKİ FARKLI MOTOR KULLANACAK !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

Baykar Savunma tarafından geliştirilmekte olan yerli insansız muharip hava aracı (İMHA/UCAV) MİUS’un 2 farklı modelinde 2 farklı motor kullanılacak.
Muharip İnsansız Uçak Sistemi‘nin (MİUS) A modelinde AI-25TLT turbofan motoru kullanılacak iken Bayraktar MİUS’un B modelinde AI-322F turbofan motoru kullanılacak.
Geçtiğimiz gün bir Baykar firması, Ukrayna’da düzenlenen ve Uluslararası Savunma Yatırımları Forumu’na katılım sağladı. Kiev’de düzenlenen Uluslararası Savunma Yatırımları Forumu’nda Baykar Savunma temsilcisi yüksek teknolojili Türk İHA’ları ve stratejik işbirliği olanaklarından bahsettiği bir konuşma gerçekleştirmişti.
Söz konusu fuarda, Türk savunma ve havacılık sektörünü de yakından ilgilendiren bazı bilgiler paylaşıldı. Ukrayna tarafından yapılan bir sunumda Bayraktar Akıncı T/İHA’da kullanılacak olan AI-450T turboprop motorunun kullanılacağına değinilirken yerli insansız savaş uçağı MİUS’ta 2 farklı motorun kullanılacağından bahsedildi.
Sunumda MİUS-A için AI-25TLT turbofan motoru, MİUS-B için ise AI-322F turbofan motorunun planlandığından bahsedildi
Kavramsal tasarım çalışmalarına ait görselleri Baykar tarafından ilk kez 20 Temmuz 2021 tarihinde paylaşılan ve ülkemizdeki ilk insansız savaş uçağı ya da insansız muharip hava aracı olma özelliği taşıyan Bayraktar MİUS, TCG Anadolu ve TCG Trakya gibi LHD’lere iniş ve kalkış yapma kabiliyetine de sahip olacak.
A ve B olmak üzere iki modeli üretilecek olan MİUS, iki farklı model motor ile üretilecektir.
Sahip olduğu akıllı filo otonomisi kabiliyeti sayesinde tek başına rekabet edemeyeceği veya it dalaşına giremeyeceği 4.5/5 nesil veya daha üstü savaş uçaklarına karşı, F-16 ve Milli Muharip Uçak gibi savaş uçakları ile caydırıcılık sağlşayacaktır.
Sahip olduğu düşük radar kesit alanı özelliği ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na (HvKK) ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na (DzKK) önemi kabiliyetler kazandıracaktır. Bu noktada MİUS, Türkiye’nin ilk stealth hava araçları arasında yer almaktadır.
Türkiye’nin S-400 alması ile başlayan ve ABD ile aramızda ciddi bir krize dönen olaylar zincirinin sonucunda F-35 alamayacak oluşumuz, ülkemizin deniz havacılığındaki gelişimlerine ciddi bir darbe vurmuştur. Yine bu noktada da insansız olmasına rağmen MİUS, deniz havacılığımız için de ciddi bir önem arz ediyor.

Kaynakça : https://www.sanalsavunma.com/mius-a-ve-mius-b-iki-farkli-motor-ile-uretilecek/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,
IDEF2021,
IDEF21,
IDEF,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro #IDEF2021 #IDEF21 #IDEF

Bunlarada Bak!

11 Yorum

  1. Abd fen verir bu projeyi yaptırmaz inşallah ben yanılırım çok erken açıklanan bir proje oldu bence ete kemiğe bürünmüş ortaya çıksa daha iyi olurdu abd nin oyununu bozacak bir devri savaş uçağı mustafanargile her yerden bulaşacaklar inşallah devrim arabalarına benzemezler

    Reply
  2. İyi günler Kaner’cim..MİUS-A ve B için, tercih edilen motor tiplerinin, patent altında Türkiye’de üretilmesi, yerli ve milli motorlar gelene kadar çok rasyonel bir çözüm olacaktır..Ancak, felaket tellallığı yapmak istemiyorum ama, ABD ve AB’nin Ukrayna’nın ısrarlı Nato’ya girme çabalarını, Türkiye’ye verilen uçak ve füze motorlarının üretim hakkının askıya alınması şartına bağlamaları çok yüksek bir ihtimal olarak gözüküyor..Biz MİUS versiyonlarını en ideal şekilde üretiriz, buna zerrece şüphem yok..Fakat, Ukrayna gibi geleceği son derece belirsiz, iç ortamı karışık ve bekası, malesef Rus tehdidiyle karşı karşıya olan bir ülkeye motorlar konusunda aşırı bel bağlamak ben de, ciddi şüpheler uyandırıyor..Kimilerine göre bu düşüncem bir evhamdan ibaret olabilir..Bana göre Ukrayna beka sorunu olan bir ülkedir ve savunma sanaiindeki mevcut işbirliğimiz malum devletlerce eninde sonunda baltalanacaktır..Kendi göbeğimizi kesip, milli çözümlerimizi üretmekte biraz daha hızlanmalıyız..Olası bir engelleme karşısında B ve C planlarımız var mıdır ben işin, bu tarafını daha çok önemsiyorum..Yoksa biz bu motorları eninde sonunda yerli ve milli olarak üretiriz..Ancak, içinde bulunduğumuz konjektur ve artan tehditler bizi Ukrayna’ya çok da fazla güvenmeme noktasında tedbirli olmaya zorluyor..Umarım ben yanılırım, devletimiz yanılırsa vuslat başka bahara kalır vesselam..Kaner’cim ben konunun bu tarafını daha çok önemsiyorum..O yüzden motorların genel kabiliyet ve teknolojileri konusuna hiç girmedim..Kardeşim, iyi bir gün ve huzurlu bir hafta sonu diliyorum..Sevgi, selam ve dua ile Allah’a emanet ol İnşaallah.. 🤲👏👍💪❤️🇹🇷😊

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login