ivirzivir Yükle

BAKAN AKAR VE WALLACE SAVUNMA SANAYİİ İŞ BİRLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ !!

teşekkürler

BAKAN AKAR VE WALLACE SAVUNMA SANAYİİ İŞ BİRLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

BAKAN AKAR VE WALLACE SAVUNMA SANAYİİ İŞ BİRLİĞİNİ GÖRÜŞTÜ !!
Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, savunma sanayii iş birliği de gündemdeydi.
Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile telefonda görüştü. Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.” ifadelerine yer verildi.
Türkiye ile İngiltere, Milli Muharip Uçak (MMU) gibi bazı savunma sanayii projelerinde halihazırda iş birliği içerisinde. İngiliz BAE Systems şirketine bağlı birçok mühendis, halihazırda MMU Projesi kapsamında Ankara’daki Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tesislerinde çalışmalar gerçekleştiriyor.
İlaveten her iki ülkenin de karşılıklı çıkar sağlayacakları savunma sanayii ürünleri de mevcut. Edinilen bilgiye göre; İngiltere, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) gibi sistemlere ilgi duyuyor ve bunları ABD’den tedarik ediyor. Ancak ABD’den tedarik edilen SİHA’ların birim maliyetleri oldukça yüksek.İngiltere Savunma Bakanı Wallace, daha önce Bayraktar TB2’ye övgü yağdırmıştı. Ayrıca İngiliz Hava Kuvvetleri Komutanı Mike Wigston, geçtiğimiz aylarda TUSAŞ üretimi Türk İHA’larını incelemişti.
F-35 Programındaki problemler sebebi ile yeni nesil savaş uçağı ihtiyacı bulunan Türk Hava Kuvvetleri için ise siyasi ve teknik nedenlerden ötürü en uygun uçağın, birçok kesim tarafından Eurofighter Typhoon olduğu düşünülmekte. Ancak Typhoon’un da birim maliyeti ve lojistik uyumu, negatif bir etki yaratıyor.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/bakan-akar-wallace-gorusme/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​#TFX ​#millimuharipuçak​​​​​

Bunlarada Bak!

25 Yorum

 1. sadece haberleri veren gereksiz bir bilgi kirliği yapmadan dinleyicilerini yormadan sunum yapan kaner bey i tebrik ediyorum . ve istinasız her haberini dinliyorum . takip etmeyen arkadaşlar bence takip edin pişman olmayacaksınız .

  Reply
 2. uerofighter taygun vs savaş uçağı almamıza gerek yok 1 uçağa sadece uçak bedeli 110milyon dolar vermek akıl işi değil bunun yer hizmeti bakımı idamesi vs 200milyon dolara çıkar bir uçak ve her sene bunun üzerine uçuş maliyeti vs ekle.çok pahalı bir iş
  peki jet uçağının avantajı ne hızlı birşekilde hedefe gidersin füzeyi ateşlersin it dalaşı yaparsın vs
  ama bugün it dalaşına gerek yok görüş ötesi füze ile iş halloluyor. bu uzun menzil hava hava füzelrini insansız hava araçlarına koyarsak bu işi ucuza çözeriz.
  zaten insansız hava aracı bir düşman jeti ile it dalaşı yapacak değil harici radarlar ile tespit edilen düşman uçağı SİHA ya iletilip üzerindeki füzeyi hedefe gönderilir.
  pahalı uçaklar yerine uzun menzil hava savunma sistemleri üretip ayriyeten jet ihalar ve uzun menzil hava hava füzelerini taşıyacak SİHA lar yapmalıyız.
  mesela bayraklar 3 lere kısa menzil bozdoğan füzesi koysak bile işe yarar düşman 2 jet gönderse bizde 4 bayraktar veya anka göndersek nasıl olur. bir savaş uçağı fiyatına 100 SİHA yapılır.

  Reply
 3. İngiltere, TB-2 için yakıt valflerini vermiyorum diyerek resmen Ermenistanla dalga geçti. Zira o valflerin dünya da 20 den fazla üreticisi ve internet üzerinden satışları var. İngiltere ile savunma alanında çok geniş işbirliklerimiz var. Güvenilirler mi? Asla.

  Reply
 4. Mmu ya motoru beraber gelistirmek istemiyorlar anladigim kadarıyla.biz yapalim size verelim diyorlar.biz de teknoloji paylaşımı olmadigi icin yanaşmiyoruz.

  Reply
 5. Sihalar için kullanılan yakıt ve su walflerine ambargo koyan bu iblisler değilmi ? Bırak ortak iş yapmayı , bunlara insan sırtını bile dönmemeli

  Reply
 6. السلام عليكم ورحمه الله وبركاته بارك الله في تركيا قيادة وشعب وارض اللهم صب الخير على تركيا صبا صبا

  Reply
 7. Rolls Royce 5.nesil motor anlaşmasını tercih ederim.temennim…bmc de yok trmotorda ,hava müsait,zemin uygun….

  Reply
 8. Aga eurofighter(110m) alacaklarına f15 eagle (30m) alsınlar gerçi biri çok maksatlı diğeride avcı

  Reply
 9. fransa eurosam’la beraber anti balisitik fuze sistemi gelistirme anlasmasini bozup ingilizlerle yapalim o isi, fransa guzel comak olur

  Reply
 10. Fransız,İsveç ve Rus uçaklarından esinlenerek yapılan Typhoon,çok maksatlı,hızlı,manevrası iyi olan bir uçak. Ancak mühimmat uyumluluğu ve yazılım sorunları halledilirse iyi bir seçenek olabilir. Burada önemli olan tufaya gelmemek.Modeli 90 lı yıllara dayanıyor. Ucuz olması koşulu ile alınabilir…

  Reply
 11. Ingilizlerle savunma sanayinin her hangi bir projesinde yapilan veya yapilacak hic bir anlasmayq inanmiyorum. Bayraktar TB2 nin kıytırık 2 malzemesine bile sirf Ermeniler istedi diye alelacele ambargo uygulayan bu ulkeylemi mi Savas ucagi icin isbiligi yapacaz. Hic inandirici degil. Bence popülist bir durum soz konusu veya bizi oyalamak icin zaman kaybettirmek icin yapilan bir ingiliz oyunu

  Reply
 12. Yapmayın Kaner Bey,Typhoon idamesi son derece pahalı bir uçak,alırsak başımıza bela bile olabilir…

  Reply
 13. ingilterenin derdi, sihaların yazılımlarını ele geçirmek.. 2. dünya savaşında almanları alman şifrelerini çözerek yendiği için bu işlere çok önem veriyor..

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login