ivirzivir Yükle

ATOK İLE GELECEĞİN ASKERİ GÖREVE HAZIR !!

teşekkürler

ATOK İLE GELECEĞİN ASKERİ GÖREVE HAZIR !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ATOK İLE GELECEĞİN ASKERİ GÖREVE HAZIR !!
Türk savunma sanayisi, yenilikçi teknolojileri kullanarak güvenlik güçlerini, geleceğin operasyon ortamına hazırlıyor. Bu yıl sahada kullanılmaya başlanması hedeflenen Askeri Taktik Operasyon Kiti-ATOK, IDEF 2021’de ilk kez sergilenecek.
BİTES Genel Müdürü Uğur Coşkun yaptığı açıklama, ATOK’un, askerin dijitalleştirilmesi sürecine yönelik yürütülen, dünya ile eş noktada ilerlenen bir teknoloji projesi olduğunu söyledi.
Coşkun, ilk kullanıcının özel birlikler olmasının beklendiğini ve Pars 4×4 Silah Taşıyıcı Araç ile teknoloji gösterimi ve prototip geliştirme çalışmaları yürütüldüğünü dile getirdi.
Yerli ve milli Ulak 4G/LTE Mobil Haberleşme Baz İstasyonu ile askerin savaş alanında hızlı veri aktarımını sağlayacak bir altyapı sağladıklarını belirten Coşkun, uydu haberleşme sisteminin ASELSAN tarafından temin edildiğini ve yerli mast sistemi kullanıldığını bildirdi. Coşkun, projede yerli sistemler kullanılmasının çok farklı ve çeşitli konfigürasyonlar oluşturulmasına imkan verdiğini vurguladı.
Tüm dünyada orduların yüksek teknolojiyi mümkün olduğunca kullanarak taktik sahada etkinliğini artırmak istediğini vurgulayan Döner, ATOK’un muharebe sahasındaki işlerine ilişkin şunları kaydetti:
“Özellikle asimetrik savaşın olduğu sınır ötesi ya da düzenli ordunun savaşamadığı bölgelerde özel görev kuvvetleri oluşturuluyor ve bu kuvvetlerin özel operasyonları söz konusu. Burada mümkün olduğu kadar başarıyı yükseltmek için teknolojiyi en üst seviyede kullanmak gerekiyor. Bu sistem de ülkemizde bu anlamda geliştirilmiş en yüksek teknoloji diyebiliriz.
Örneğin bir operasyon bölgesine bu araçla sistem götürülüp bir haberleşme ağı oluşturulduğunda artık özel görev kuvveti tim halinde oraya intikal edebilir, birbirleri arasında haberleşebilirler, herhangi birisi bir tehlike tespit ettiğinde bunu güvenli ağ üzerinden anlık olarak paylaşabilir, fotoğraflar çekip gönderebilir, sesli haberleşme olabilir. Herhangi bir acil durumda özel mesajlarla acil yardım çağrısı yapabilir. Şu anda günlük hayatta kullandığımız tüm teknolojileri güvenli bir haberleşme ağı ve milli yazılımlarla bu sisteme yüklemiş olduk. En kısa sürede de güvenlik birimlerinin kullanımına gireceğini umut ediyoruz.”

Kaynakça : https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/yenilikci-teknolojilerle-donatilan-gelecegin-askeri-goreve-hazir/2334426
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
hürjet f16 karşılaştırma,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
hürjet vs f16,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,
IDEF2021,
IDEF21,
IDEF,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro #IDEF2021 #IDEF21 #IDEF

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. Mantar Cenker daha iyi adamın göğsüne tablet koymuş resmen sürünme var yatarak ateş etme var ayakabi üstüne takip sensörü ne kask entegre olsa tamam asker belki tekme atacak peki öndeki tabletten şarjörleri ceplerine mi dolduracak Cenker sistemi daha profesyonel

    Reply
  2. Tekrar merhaba Kaner’cim..Bites firmasının, Mehmetçiğimizin asimetrik harpteki en büyük yardımcısı olacak bu sistemi geliştirmiş olması son derece gurur vericidir..Çok iyi ve isabetli bir ürüne imza attıkları aşikardır.Zira, askerimizin mevzi içi ve dışındaki durumsal farkındalığı, genel konumunu bilmesi ve hatta kalp atışına varsna kadar izlenebilir parametrelerin olması, bu sistem üzerine ne kadar emek ve zaman harcandığının ve buna fazlasıyla değdiğinin kanıtıdır..Bu ürünün iç ve dış pazarda da talep göreceğini umuyorum..Özellikle durumsal farkındalık sensörlerinin hayatla, ölüm arasında farkı belirlediğini düşününce Sn.Uğur Bey’in şahsında firmasını tebrik ve takdir ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim..Bunlar gerçekten önemli kazançlar, bu teknolojileri kimse kolay kolay kimseyle paylaşmazken, bunun yerli ve milli bir çözümle ürünleştirilmesi gerçekten hepimiz için kıvanç verici bir gelişmedir..Umarız askerimiz bu üründen maksimum faydayı elde eder, Allahu Teâlâ hepsinin yar ve yardımcısı olsun İnşaallah.
    Kaner’cim, esenlik diliyorum, eline emeğine sağlık..İDEF 2021 geldi çattı, bize şahane videolar sunacağını hiç şüphem yok..Şimdiden kolaylıklar temenni ediyorum..Her şey gönlünce olsun sağlıcakla kal kardeşim..🤲💪👏👍❤️🇹🇷😊

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login