ivirzivir Yükle

Ateş topu Yavuz obüsü, ilk ihracata hazırlanıyor – Yavuz howitzer ready for duty – Savunma Sanayi

teşekkürler

Ateş topu Yavuz obüsü, ilk ihracata hazırlanıyor – Yavuz howitzer ready for duty – Savunma Sanayi

Türk savunma sanayi, Yavuz obüsüyle ihracat yaptığı ürünlere bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (MKE AŞ), Fırtına obüsünün muharebe sahasındaki etkinliğini hareket kabiliyeti daha yüksek bir platformla artırmak, bu alandaki yüksek ihracat potansiyelini değerlendirmek için Yavuz obüsünü geliştirdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği yurt içi ve sınır ötesi operasyonlarda ateş destek unsuru olarak kullanılmak üzere geliştirilen Yavuz’da, Fırtına obüsündeki gibi 155 milimetre 52 kalibre silah sistemi kullanıldı.

Uzun yıllardır çekili ve kundağı motorlu obüslerde kullanılan silah sistemi, 6×6 araç üzerine monte edildi ve zorlu kalifikasyon testlerinden başarıyla geçti.

Yurt dışı pazarın ihtiyaç ve talepleri de değerlendirilerek üretilen Yavuz’un, ilk ihracat görüşmelerinde sona gelindi. MKE AŞ, yakın zamanda Yavuz ile ihracat başarısı yakalayan ürünlerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

#YavuzObüsü #Obüs #SavunmaSanayi #SavunmaSanayii #MKE #howitzer #MKEK #MKEAŞ #YavuzHowitzer #YerliÜretim #MilliTeknoloji #TSK #TürkSilahlıKuvvetleri #Turkey #Türkiye
——-
Yavuz howitzer ready for duty

The Turkish defense industry is preparing to add a new product to the products it exports with the Yavuz howitzer.

Machinery and Chemical Industry Joint Stock Company (MKE AŞ) developed the Yavuz howitzer in order to increase the efficiency of the Fırtına howitzer on the battlefield with a platform with higher mobility and to evaluate the high export potential in this field.

Developed to be used as a fire support element in domestic and cross-border operations carried out by the Turkish Armed Forces, Yavuz used a 155 millimeter 52 caliber weapon system, just like the Fırtına howitzer.

The weapon system, which has been used in towed and self-propelled howitzers for many years, was mounted on a 6×6 vehicle and successfully passed the rigorous qualification tests.

The first export negotiations of Yavuz, which was produced by evaluating the needs and demands of the foreign market, came to an end. MKE AŞ is preparing to add a new product to its products that have recently achieved export success with Yavuz.

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. A legenda di XX18LIKE.Uno snowquen hè u mo idolu. Hè a persona chì aspiru à essed, hè a mo luce di ghjornu

    Reply
  2. İha – siha sistemlerimizle ; ileri gözetleyicinin fonksiyonu da, şimdi daha kolay ve etkili hale geldi… Buna benzer sistemlerin geçmişte hayalini kuran ve öneren, şu anda vefat etmiş olan bir büyüğümüzün hayali de gerçekleşmiş oldu. Ruhu Şad Olsun….

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login