ivirzivir Yükle

Atak-2 ilk uçuşuna hazırlanıyor #savunmasanayi #TUSAŞ #Türkiye #helikopter #helicopter #TSK #short

teşekkürler

Atak-2 ilk uçuşuna hazırlanıyor #savunmasanayi #TUSAŞ #Türkiye #helikopter #helicopter #TSK #short

Kamuoyunda Atak’ın “ağır abisi”, Atak-2 olarak da bilinen Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri ilk uçuşuna hazırlanıyor.

Ağır Sınıf Taarruz Helikopter Projesi Sözleşmesi imzalayan Türk savunma sanayi şirketi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ ( TUSAŞ ), bu konuda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Geliştirilen helikopter, mevcut Atak helikopterinin yaklaşık 2 katı kalkış ağırlığına sahip olacak ve bu alanda dünyada sadece iki örneği bulunan en üst sınıf taarruz helikopterleri arasında yerini alacak. Helikopterin ilk test uçuşunun 5 yıl sonra yapılması planlanıyor.

10 ton sınıfındaki helikopter, 2 turboşaft motora sahip olacak ve bin 200 kilogramdan fazla faydalı yük taşıyacak.

Tandem kokpitli helikopter, yüksek irtifa ve yüksek sıcaklık şartlarında görev yapabilecek. Helikopter, çevresel etmenlere dayanıklı, yüksek ileri hız limitine sahip olacak.

Gelişmiş elektronik harp ve karşı tedbir sistemleri bulunacak helikopterde, yüksek kalibreli top, yeni nesil 2,75 inç roket, uzun menzilli ve farklı güdüm sistemlerine sahip tanksavar füzeleri ile havadan havaya füze sistemleri olacak.

#savunmasanayi #Atak #Atak2 #Anka #Aksungur #SavunmaSanayi #SavunmaSanayi #Uydu #UyduHaberleşme #TUSAŞ #AnkaS #Satcom #helikopter #Atak-2 #Türkiye #TSK #YerliÜretim #milliteknoloji #milliteknolojihamlesi

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. İnsallah secimde Millet ittifaki ve Kemal kazanamaz. Allah korusun onlar kazanirsa bu projelerin hepsini durfurmak isteyeceklerdir.

    Reply
  2. Vatanımıza ordumuza hayırlı uğurlu olsun İNŞALLAH🌹emeğin geçen herkesden ALLAHIM razı olsun İNŞALLAH🌹

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login