ivirzivir Yükle

ASELSAN’IN TANK KATİLİ YENİ SİLAHI SERİ ÜRETİME GİRİYOR ! UKRAYNA İLE ORTAK GELİŞTİRİLDİ !!

teşekkürler

ASELSAN’IN TANK KATİLİ YENİ SİLAHI SERİ ÜRETİME GİRİYOR ! UKRAYNA İLE ORTAK GELİŞTİRİLDİ !!

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.aselsan.com.tr/SERDAR_Tanksavar_Fuze_Sistemi_7111.pdf

aselsan’ın tank katili yeni silahı serdar seri üretime giriyor. Ukraynayla ortak olarak geliştirilen serdar tanksavar silah sistemi 4×4 zırhlı araçların üzerine monte edilerek savaş sahasının yeni gücü olacak şekilde tasarlandı. Tankların ağır ve yavaş yapısına karşı 4×4 aracın hızını da bir silah olarak kullanan serdar tanksavar silahı sayesinde türk ordusu sahada karşısına çıkan tank ve ağır zırhlı araçları hızlıca imha edebilecek.

ASELSAN Tanksavar Füze Sistemi kullanıcı etkileşimini en aza indirecek şekilde tasarlanmış bilgisayar kontrollü atış kontrol kabiliyetleri sayesinde gece, gündüz her türlü hava koşulunda kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayacak silah sistemidir. Sistem 4 adet tanksavar füzesi taşıyabilen uzaktan kumandalı ve stabilize bir Silah Platformudur. Sistem müşterinin ihtiyacı olan füze miktarını taşıyabilecek şekilde uyarlanabilmektedir. Füzelerin yanı sıra Sisteme yakın koruma maksatlı 7.62 mm ve/veya 12.7 mm makineli tüfek entegre edilebilmektedir. Sistem hafif, düşük hacimli ve hem yeni üretilen hem de envanterde yer alan yüksek hareket kabiliyetine sahip araçlara entegre edilmeye uygun olup ilgili araçların imha kabiliyetini dikkate değer oranda artırmaktadır. Sistem araç içerisinde yer alan bir operatör paneli aracılığıyla kullanılabilmektedir

Aselsan ve Ukrayna ortaklığıyla geliştirilen ancak tüm fikri mülkiyeti türkiyeye ait olan silah sistemine daha şimdiden talep geldi ve ihraç edilmek için üretime başlama hazırlıklarına girişildi. Yabancı bir müşteri için geliştirilen Ukrayna-Türkiye ortak üretimi tanksavar füze fırlatma sistemi SERDAR’ın yeterlilik denemeleri Ukrayna’da tamamlandı.
Azeri savunma dergisi Polygon’da yer alan habere göre, ASELSAN ve Ukraynalı devlet savunma sanayi grubu Ukroboronprom bünyesinde yer alan SpetsTechnoExport tarafından geliştirilen sistemin testlerin ardından yabancı müşteri için yapılan sözleşmedeki seri üretime hazır olduğu öğrenildi.
Geliştiricilerin ayrıca bu ürün için Ukrayna ve Türkiye savunma bakanlıklarının da ilgi duyacağını planladığı belirtildi.

#SERDAR #ASELSAN #tank #savunmasanayi #tsk
Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

27 Yorum

 1. LAİKLİK ELDEN GİDİNCE TÜRKLER AKILLANDI İŞ YAPAR OLDU DÜNYA LIDERİ, İMPARATOR OLUP GİDİYOR MAŞAALLAH ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 2. AH AH AH NERDEN NEREYE CHPKK KÖLELİK ZİHNİYETİNDEN MILLI GÖRÜŞ RUHU ILE DÜNYA LİDERLİĞİNE, İMPARATOR LÜĞA,. ARTIK GRURLU TÜRKLER MAŞAALLAH ELHAMDULİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 3. LANÇER SAYISI AZ 4-6 LI OLACAK ŞEKILDE OLURSA BU SİZE AVANTAJ SAĞLAR,SADECE TANKSAVAR LANÇERLİ 8 Lİ KOYMAKTA OLUR.ORTA KISMINA MAKINALI SILAH SISTEMI KOY OLAY BITER,ŞÖYLEDE OLUR 3 ALTTA 3 ÜSTTE OLACAK ŞEKILDE SOLDA 6 TANKSAVAR SOLDADA 6 TANKSAVARLI LANÇER OLURSA 12 TANKSAVAR TASARIMI YAPILIR.BU DAHA DA IYIDIR.

  Reply
 4. Hey maşallah maşallah .eğer.turkukuyenin.basinda reis olmasaydı bu.teknolojimiz bugün olmayacaktı.bu konuda tartışmaya gerek yok Herşey ortada.

  Reply
 5. kardeşlerim bu sialahı ben buldum aselsanımıza verdim onlar üretti bana abone olun lütfen VATAN sever kardeşlerim NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  Reply
 6. Serdar tanksavar füze ile Türk Ordusu na güç katacaktır Tebrikler teşekkürler hayırlı uğurlu olsun

  Reply
 7. Bize bu termobarik bombaları füzeleri atabilmemizi sağlayacak güçlü sistemlerde,araçlarda lazım.Termobarik bombalar oksijeni kullandığı için nükleer altı bombalar olarak geçiyor tahrip gücü çok yuksek,egerki tanklarımiza bunları entegre edebilirsek veya ejderlerimize ve diğerlerine,elimizi çok kuvvetlendirecektir.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login