ivirzivir Yükle

ASELSAN’a yüklü Hisar O+ siparişi – HİSAR air defense missile – ROKETSAN – Savunma Sanayi – ASELS

teşekkürler

ASELSAN’a yüklü Hisar O+ siparişi – HİSAR air defense missile – ROKETSAN – Savunma Sanayi – ASELS

Türkiye’nin milli imkanlarla geliştirdiği hava savunma sistemlerinden Hisar O+ için seri üretim sözleşmesi imzalandı.

Türk savunma sanayi şirketleri ASELSAN ( ASELS )ve ROKETSAN, Türkiye’nin katmanlı hava savunmasının milli imkanlarla sağlanmasına yönelik çalışmaları sonunda 15 kilometre menzile sahip HİSAR A+ ve 25 kilometre menzile sahip HİSAR O+ sistemlerini geliştirdi.

HİSAR A+ sistemi tüm unsurlarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Harp başlıklı atışında yüksek hızlı hedefi uzak menzil ve yüksek irtifada imha eden HİSAR O+ için de seri üretim süreci başlıyor. HİSAR O+ sistemi dağıtık ve esnek mimari yeteneğiyle nokta ve bölge hava savunma görevleri icra edecek. HİSAR O+ sisteminin batarya ve tabur yapılarında teşkilatlanma altyapısı bulunuyor. 

Seri üretim için ASELSAN ve ROKETSAN arasında oluşturulan İş Ortaklığı ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında sözleşme imzalandı.

ASELSAN’ın sözleşme kapsamında üsteleneceği sorumluluğun ekonomik büyüklüğü yaklaşık 1,5 milyar lira olacak. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2024 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

HİSAR Hava Savunma Sistemleri, Aselsan-Roketsan iş birliğinde yerli ve milli şekilde yürütüldü. Harp başlığı ise TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirildi. 360 derece etkinliğe sahip sistem, 6 hedefe aynı anda angajman ve ateşleme yapabiliyor.

#HisarO+ #ASELSAN #ROKETSAN #SavunmaSanayi #TSK #TürkSilahlıKuvvetleri #HavaSavunmaFüzesi #HavaSavunmaSistemi #HisarA+ #HisarA #HavaSavunma #ASELS #TÜBİTAKSAGE

——-
HİSAR air defense missile

Bunlarada Bak!

5 Yorum

 1. Güçlü Türkiye, güçlü bir millet. Güvenliğimiz için daima hazır ve uyanık olmamız lazım. Hep daha iyisi için çalışalım. Tebrikler ve teşekkürler Aselsan ve Roketsan.

  Reply
 2. Oradan buradan dilendigimiz silahlarin cok yakinda en etkili olanini en ucuza uretip satacagiz!
  Allah yar ve yardimcimiz olsun, dogru yola sevketsin ve yolumuzdan sasirtmasin!

  Reply
 3. ses hizini katlayan versionlarini da uretirsek deha da kimse bizi tehdit edemez!
  ASELSAN hissesi toplayin simdiden!

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login