ivirzivir Yükle

ASELSAN ÖYLE BİR SİSTEM ÜRETTİ Kİ DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK / SAVUNMA SANAYİ

teşekkürler

ASELSAN ÖYLE BİR SİSTEM ÜRETTİ Kİ DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK / SAVUNMA SANAYİ

Kaynak: millisavunma com

Helikopter Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemi (HEHSİS), ASELSAN tarafından sabit ve döner kanat hava platformları için geliştirilen entegre bir Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemi’dir. Süit Merkezi Yönetim Birimi etrafında entegre edilen HEHSİS,

Radar İkaz Alıcısı Sistemi (RWR),

Füze İkaz Sistemi (MWS),

Lazer İkaz Alıcısı Sistemi (LWR),

Radyo Frekans Karıştırıcı Sistemi (RFJ),

Karşıtedbir Atma Sistemi (CMDS)

yetenekleri ile görev esnasında pilota kolay durum muhakemesi ve tehdide özel karşı tedbir uygulama kabiliyetlerini sağlamaktadır.

HEHSİS, dar bant ve geniş bantta çalışan sayısal almaçları ve opsiyonel coğrafi konum belirleme kabiliyetleri ile dünyada bilinen muadili olmayan bir Katı Hal Güç Yükselteci ve DRFM (sayısal RF hafıza) teknolojisinin kullanıldığı RF Karıştırıcı sistemi sayesinde RF spektrumda kapsama ve gelişmiş karşıtedbir tekniklerinin uygulanmasını sağlamaktadır. Entegre ve modüler bir EH Kendini Koruma sistemi olan HEHSİS elektromanyetik spektrumda çok bantlı tehdit değerlendirmesi ve gelişmiş veri füzyonu gerçekleştirmektedir. HEHSİS tarafından, tespit edilen radar veya füze tehdidine karşı birleştirilmiş teknikleri de içeren en optimum karşıtedbirin uygulanması HEHSİS tarafından sağlanmaktadır. Sistem, yoğun tehdit ortamında platform bekasını sağlarken, pilot iş yükünü minimum düzeyde tutacak biçimde gelişmiş kullanıcı arayüzüne sahip olmakta ve sesli ve görsel ikazları da pilota sunmaktadır. Görev esnasında olay kaydı, darbe tanımayıcı kelime kaydı, enterferans yönetimi, tek noktadan yükleme/indirme, gece görüş uyumluluğu ve GPS/INS entegrasyonu HEHSİS’in diğer özellikleri arasındadır.
Açık mimari yapıda tamamı mili kaynaklarla tasarlanmış olan HEHSİS farklı kullanıcı ihtiyaçlarına göre yazılım modifikasyonu yapılmadan sistem konfigürasyonunda değişiklik yapılabilmesine olanak vermektedir.

#aselsan #savunmasanayi #türksavunmasanayi #hehsis #roketsan

Bunlarada Bak!

1 Comment

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login