ivirzivir Yükle

ASELSAN – KOSGEB iş birliğiyle savunma sanayi ürünleri millileştiriliyor

teşekkürler

ASELSAN – KOSGEB iş birliğiyle savunma sanayi ürünleri millileştiriliyor

ASELSAN – KOSGEB iş birliğiyle başlatılan ve öncelikli faaliyet alanlarında millileştirme çalışmalarını desteklemeyi amaçlayan Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı sayesinde ASELSAN’ın ihtiyaç duyduğu bazı ürünler millileştirildi.

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı hakkında Defensehere.com’a açıklama yaptı:

“Bundan bir yıl kadar önce tedarikçi geliştirme programı başlattık. Bu çerçevede Türkiye’deki KOBİ’lerimizin, büyük firmaların tedarikçisi olması yönünde, onlara ürün yapma yönünde çalışmalar yapıyoruz. Bu sayede ürünleri hem dışarıdan tedarik eden büyük firmaların bir kısın ürünlerini yerlileştirmiş oluyoruz hem de KOBİ’lerimizin kendi kapasitelerini geliştirmesi için katkı veriyoruz. Burada hem Ar-Ge sürecini hem de Ar-Ge’den sonraki endüstriyel uygulama süreçlerinde KOSGEB’in destekleri var.

Bu çerçevede ASELSAN’la da biz savunma sanayi de çok güçlü olduğumuz bir alan, ASELSAN gibi büyük bir yapıyla da biz burada bir çalışma yürüttük. ASELSAN’ın ihtiyaç duymuş olduğu birtakım ürünlerin hem yerlileştirilmesi hem de tedarik zincirinin güçlendirilmesi adına ürün çeşidinin artırılması için biz Ar-Ge ve Ür-Ge program çağrısına çıktık. Bu program kapsamında hem ürünlerin Ar-Ge’lerinin yapılması, eğer yapılmış ürünler varsa elde bilgi varsa bunun da Ür-Ge’sinin yapılması ile ilgili ciddi bir çalışma yapıldı.

Bunlarada Bak!

1 Comment

  1. * Onlar, Allah’ın nûrunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Fakat Allah nûrunu mutlaka tamamlayacaktır; kâfirler hoşlanmasa da!* Saf Suresi 8.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login