ivirzivir Yükle

ASELSAN ilk kez vitrine çıkardı: Elektroşok cihazı – defibrilatör – ASELS – Savunma Sanayi

teşekkürler

Yurt dışından temin edilen tıbbi cihazların yerlileştirilmesi için bir dizi proje yürüten ASELSAN, sağlık sektöründe boy göstermeye başladı.

74 ülkeden 2000‘e yakın yabancı ziyaretçiyi ağırlayan 27. Expomed Eurasia Fuarı, yurt içinden ve dışından toplam 8 bin kişiyi buluşturdu. Türk savunma sanayi lider şirketlerinden ASELSAN da sağlık fuarındaki yerini aldı.

Türkiye’nin sanayide yerli ve milli hedefleri doğrultusunda sağlık sektörüne kazandırılan ASELSAN Heartline Otomatik Eksternal Defibrilatorü (OED), yatırımcılar ve sağlık profesyonelleri ile ilk kez Expomed’de buluştu.

ASELSAN, yerli bir üreticiyle yaklaşık 1,5 yıldır sürdürdüğü çalışmalar sonunda dünya standartlarında bir ürün geliştirdi.

Ani kalp durmalarında kritik müdahaleyi gerçekleştiren defibrilatör, elektroşok cihazı olarak da biliniyor.

Sağlık alanında 150’den fazla mühendis ve teknik elemanla çalışmalarını sürdüren ASELSAN, ülkenin medikal cihaz devi olmayı amaçlıyor. ASELSAN, üreteceği cihazlarla yurt dışı bağımlılığı ve cari açığı azaltmayı, ülkeye döviz kazandırmayı amaçlıyor.

Pandemi döneminde hayata geçirilen iş birliğiyle geliştirilen yerli solunum cihazının üretimini üstlenen ASELSAN, söz konusu cihazları yurt içinde ve dışında sağlık görevlilerinin kullanımına sunuyor.

ASELSAN, önümüzdeki dönemde MR cihazı, ultrason, bilgisayarlı tomografi, dijital röntgen, mamografi ve hasta başı monitör gibi bir dizi cihazı ürün yelpazesine eklemeyi hedefliyor.
#ASELSAN #elektroşok #ASELS #SavunmaSanayi #Sağlık #MedikalCihaz #defibrilatör #defibrilator

Bunlarada Bak!

0 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login