ivirzivir Yükle

ASELSAN İLK AESA RADARI 2021 YILINDA TESLİM EDECEK !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ASELSAN İLK AESA RADARI
2021 YILINDA TESLİM EDECEK !!
Türk Silahlı Kuvvetleri, AKINCI İnsansız Hava Aracı ve F-16 Fighting Falcon savaş uçağına gerçekleştirilecek uygulamalar ile Milli AESA Radar teknolojisi ile tanışacak.
Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki F-16 Fighting Falcon savaş uçaklarında kullanılmak üzere; Çok Fonksiyonlu AESA Burun Radarı’nın geliştirilmesi için SSB, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve ASELSAN arasında, 2018 yılında bir protokol imzalanmış ve radar geliştirme çalışmalarına başlanılmıştı. 2018 yılında imzalanan bu çoklu protokolü, 2019 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanyii Başkanlığı (SSB) ile ASELSAN arasında imzalanan “F-16 AESA Burun Radarı Geliştirilmesi Projesi Faz-1 Protokolü” takip etmişti.
Geçtiğimiz günlerde SavunmaSanayiST.com’un sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, ASELSAN tarafından yürütülen AESA Radar geliştirme projelerindeki son duruma değindi.
SavunmaSanayiST tarafından yöneltilen “Sayın Başkan, F-16’dan önce AKINCI’da AESA radar görebilir miyiz?” şeklindeki soruyu da yanıtlayan Prof. Dr. İsmail DEMİR, “Görebiliriz. Bu AESA radar, aşama aşama gidecek. Nihai aşaması birkaç yıl sonra son bulacak ama ilk modeller, havacılıkta olduğu gibi geliştirile geliştirile devam edecek.” dedi.
Edinilen bilgiye göre; AKINCI ve F-16 platformları için geliştireceği AESA radarlar ile önemli bir yetkinliğe ulaşacak olan ASELSAN, bu yetkinliği ise Milli Muharip Uçak (MMU) için geliştireceği Bütünleşik RF Sistemi (BÜRFİS)’nde değerlendirecek. ÇAFRAD Projesi de bu yetkinlik için çok önemli bir konumda bulunmakta.
ASELSAN tarafından geliştirilecek AESA radarlar, hem hava hem de yer görevlerine uygun yani çok fonksiyonlu yapıda olacak. ASELSAN tarafından geliştirilecek AESA Radarların işlevleri arasında; hava arama, ararken takip, hassas takip, hava durumu tespit, hava-hava füzesi ara safha güdüm desteği, akın tespit ve değerlendirme, stripmap görüntüleme, spotlight görüntüleme, yer haritalama, GMTI, DMTI, deniz arama, ISAR görüntüleme ve hava-yer mesafe ölçümü de bulunacak.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/aselsan-akinci-f-16-aesa-radar/

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma #havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi #Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş #TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #Azerbaycan #Azərbaycan #TekMilletİkiDevlet #Azerbaijan #SeninleyizAzerbaycan #CanAzerbaycan #TekYürek #AzerbaijanIsNotAlone #STM #aselsan #roketsan #havelsan #tübitak #pakistan​ #s400 #ukraine #ukrayna #bangladesh #hürjet #MMU #TFX #millimuharipuçak​​

Bunlarada Bak!

13 Yorum

 1. İsmail Demir kadar herşeye yuvarlak cevap verebilen adam az..Koskoca söyleşide tek bir net cümle yok..Benim için büyük hayalkırıklığı kendisi..

  Reply
 2. 2021 akinci ile baslar
  2022 %90 f16
  2023 mmu icin demeleri daha iyi olurdu
  Keske yuvarlak cumleler kullanmasalar

  Reply
 3. Hocam herhangi bir yabancı havacılık sanayisinden teknolojik veya tasarım yardımı alınıyor mu? Ben tasarım olarak aselsan kendi yaptı diye biliyorum. Bu yüzden diğer AR-GE türlerine göre bu kadar uzun bir tasarım süreci olmuş sanırım.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login