ivirzivir Yükle

ASELSAN ELEKTRON TABANCASI İLK KEZ ATEŞLENDİ ! ARTIK TEKNOLOJİDE ZİRVEYİZ ! 2021

teşekkürler

ASELSAN ELEKTRON TABANCASI İLK KEZ ATEŞLENDİ ! ARTIK TEKNOLOJİDE ZİRVEYİZ ! 2021

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/aselsan-elektron-tabancasiyla-ilk-ateslemeyi-yapti-6494360

ASELSAN, elektron tabancasıyla ilk ateşlemeyi yaptı

Türkiyenin savunma sanayi devi aselsan yerli olarak ürettiği elektron tabancasında ilk ateşlemenin başarıyla sonuçlandığını ilan etti. Üretilmesi çok zor ve meşakkatli olan elektron tabancası çok yüksek seviyede bir teknolojiye ulaşılmadan imal edilemiyor. Aselsan’ın uzun süredir devam eden ar-ge faaliyetleri sonucunda yerli olarak üretmeyi başardığı elektron tabancasında ilk ateşlemenin yapılmasıysa sektörde büyük bir sevinç yarattı.

Savunma sanayinde imalat aşamasında kullanılan askeri standartlarda 3 boyutlu yazıcıların en önemli parçası olan elektron tabancası türk savunma ve havacılık sektörlerinde bir dönüm noktasını başlatmış oldu. hatırlayacağınız üzere tf-x savaş uçağının titanyum motor parçalarının üretimi için özel 3 boyutlu yazıcılar yurt dışından satın alınmıştı. Aselsan tarafından geliştirilen elektron tabancasıyla birlikte Türkiye yerli 3 boyutlu yazıcılarını üretmeye başlayabilecek.

#savunmasanayi #aselsan #tsk #elektron #lazer #2021
Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

13 Yorum

  1. Admin helal.olsun hayirli iftarlar simdiden🇹🇷🇦🇿🇹🇷🇦🇿❤🇹🇷❤🇹🇷❤🇦🇿🇦🇿

    Reply
  2. YÜCE ALLÂH CC HAYIRLI ETSİN YÜCE ALLÂH CC DEVLETİMİZİ MİLLETİMİZİ ORDUMUZU MUVAFFAK VE MUZAFFER EYLESİN İNŞÂALLÂH..❤️🇹🇷❤️🇹🇷❤️

    Reply
  3. Helal olsun sizlere Aslanlar yiğitlerim Maşallah Maşallah hepinize süper devam durmak yoktur Aslanlar

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login