ivirzivir Yükle

ASELSAN DEVLER LİGİNE YÜKSELDİ ! İLK RAKİP LOCKHEED MARTİN !

teşekkürler

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK:https://www.trthaber.com/haber/ekonomi/aselsan-capital-500-listesinde-35inci-siraya-yukseldi-508412.html

Yerli savunma sanayi hamlesi ve savunmada dışa bağımlılığın bitirilmesi için girişilen mücadele meyvelerini vermeye başladı. Türkiyenin savunma sanayi şirketleri bae systems ve lockheed martin gibi devasa savunma şirketleriyle boy ölçüşmeye başladı. Türkiyenin nihai hedefi bu sektörde birinciliği ele geçirerek dünyanın en büyük SAVUNMA ve teknoloji üreticisi konumunu ele geçirmek.

Türkiye’nin lider savunma sanayi şirketlerinden ASELSAN, geçen yıl 13 milyar lirayı aşan cirosuyla, ekonomi dergisi Capital’in ülkenin en büyük özel sektör şirketlerini araştırdığı “Capital 500” listesinde 35’inci sıraya yükseldi.
ASELSAN’dan yapılan açıklamada, Capital 500 listesinde 2019 yılında 13 milyar TL’yi aşan cirosuyla 7 basamak birden yükselerek 35’inci sırada yer aldığı belirtildi.
ASELSAN, savunma şirketleri arasındaki liderliğini korudu. Kuvvetli faaliyet karlılığı ve düşük borçluluk oranlarına dayalı istikrarlı büyüme modeliyle listedeki pek çok sanayi şirketinden ayrışan ASELSAN, Capital500 listesinin en çok kar eden şirketleri arasında 4’üncü sırada yer aldı. ASELSAN 10 Milyar TL eşiğini en hızlı geçen şirketler listesinde ise birinci sırada yer aldı.
ASELSAN, kurulduğu 1975 yılından bugüne Türk Ordusu ve güvenlik güçlerinin elektronik sistemler alanında en büyük kaynağı olarak görev yapıyor. Türkiye’nin savunma sanayisi ve ileri teknoloji alanlarındaki amiral gemisi ASELSAN, bu unvanı sağlık teknolojileri alanına da taşımaya hazırlanıyor. ASELSAN’ın görüntüleme, mikro dalga, radar, elektro optik, güç elektroniği gibi askeri savunma teknolojilerinden gelen bilgi birikimiyle sağlık alanında “görüntüleme cihazları”, “tanı, teşhis ve takip cihazları” ve “” olmak üzere 3 alanı hedef olarak belirlenerek çalışmalara hız verildi.
ASELSAN, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 4 sıra çıkarak 11’inciliğe yükselmişti. ASELSAN, en yüksek FAVÖK(EBITDA)’ya sahip şirket olurken, savunma sanayi firmaları ve Ankara merkezli şirketler arasında da Türkiye’de ilk sırada yer aldı.
Savunma şirketleri arasında birinciliğini devam ettirdi
ASELSAN, Fortune 500 Türkiye Araştırmasında da 2019 yılı cirosuyla yedi sıra yükselerek 25’inci olmuştu. ASELSAN, listede yer alan savunma şirketleri arasında birinciliğini devam ettirdi.

#ASELSAN #HİSSE #bist #savunmasanayi #roketsan #mke #otokar #altaytankı
Sanat,tasarım,teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

24 Yorum

 1. Allah türk ordusuna yar ve yardımcısı olsun ve bütün emekler için Allah razı olsun millet olarak manevi ve madi ordumuzun yanındayız hedefimiz kızıl elma Allahın 🇹🇷❤🇹🇷❤🇹🇷❤🇹🇷❤

  Reply
 2. Aselsan Fen Lisesi ve Aselsan Teknik Üniversitesi kurulmalı burada ülkenin en zeki öğrencileri tam burslu eğitim almalı.Buradan mezun olanlar Aselsan da istihdam edilmeli.

  Reply
 3. aselsan dünyanın en iyi savunma sanayi şirketleri arasında dünyada 52.sırada lockheed martin 1.sırada siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ??

  Reply
 4. Aselsan ne zaman cep telefonu üreterek bu yönden de ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacak. Yarım bıraktırılan telefon işine yeniden el atacak.

  Reply
 5. biliyormusunuz en az 500 milyar euro ayirmamiz gerekir…..ki islamiyet icin birliktelik kurabilmemiz icin. islam ülkeleri hepsinin elinden nicin halen bir fon kurulmadi …biz en son fikrimizi beyan ettik ama …sahsen ben iki seyde görüyorum bu ortaklik ve birlikteligi ….birincisi avrupadan ve dünyanin baska yerinden gelecek türklerin istikrara dogru adimlar bizlere attirmalari ikinciside bizlerin bütün islam devletleriylen birlikte dünyanin baska ülkelerine adim atmamizi …evet islamiyet icin baris icin!

  Reply
 6. Yunanistan avrupa fasa fiso ….eger baris icin adim atarsak onlar bizim fikirlerimizi kabul eder ! eger islamiyet icin hakikaten bütün müslümanlarin icindeki cevheri görseler bizim dinimize tabii olurlar belki cogunlugu olur

  Reply
 7. Tamam guzel seyler yapiyoruz emegi ve ellwrine saglik..son yillarda atilim yaptik lakin bir locked firmasina rakibiz suan dersek milleti gazlamis olursun..biri yillik yuzlerce milyar dolar ihracat ve satis yaparken aselsan 10 milyar dolarlarda seyrediyi..habwr yaparken biraz daha pompasiz olursa insanlar sonrasimda hayal kirikligi yasamasin

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login