ivirzivir Yükle

ASELSAN DAKİKADA 2000 MERMİ ATAN GATLİNG SİLAHI ÜRETTİ ! STAMP-G ENVANTERE GİRMEYE HAZIR !!

teşekkürler

ASELSAN DAKİKADA 2000 MERMİ ATAN GATLİNG SİLAHI ÜRETTİ ! STAMP-G ENVANTERE GİRMEYE HAZIR !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.aselsan.com.tr/STAMPG_Gatling_Silah_Entegreli_7366.pdf

Türkiyenin gururu aselsan sonunda gattling silahı üretti. Stamp-g adı verilen silah tsk tarafından kullanılan STAMP sisteminin farklı bir versiyonudur. Farklı donanmaların taleplerini karşılayacak şekilde etkili atış gücüne sahip 3 namlulu 12,7 mm GATLİNG silahı STAMP-G sistemine entegre edilmiştir.

STAMP sistemi monte edilen bir taret üzerine konuşlandırılmış olan silah, elektro-optik görüş birimleri içeren ve silah kumanda birimi aracılığıyla kumanda edilebilen, otomatik hedef takip özelliğine sahip bir monteli silah sistemidir.
STAMP sistemi, gece ve olumsuz hava şartlarında insan gözünün tayin edemediği hedeflerin tespiti,tanınması ve ateş altına alınmasına olanak sağlar. Uzaktan kumanda özelliği sayesinde atışı gerçekleştirecek olan personel daha az risk altında ve daha kolay şartlarda görevini ifa eder.
Silahın nişan hattının geminin hareketlerinden etkilenmemesi için taret stabilize edilmiştir. Otomatik hedef takip ve balistik hesaplama yeteneğine sahip sistem ile üzerine yerleştirilmiş olduğu platformdan etkilenmeksizin isabetli atış yapabilmektedir.

#aselsan #stamp #gatling #savunmasanayi #2021

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

9 Yorum

  1. Allah Ordumuzu yar ve yardımcısı olsun ve bütün emekler için Allah razı olsun millet olarak manevi ve madi ordumuzun yanındayız hedefimiz kızıl elma Allahın izniyle 🇹🇷❤🇹🇷❤🇹🇷🇹🇷❤👍👍

    Reply
  2. MAŞAALLAH SÜBHANALLAH BAREKALLAH MUHTEŞEM RABBİM EMEĞİ GEÇEN TÜM MÜHENDİSLERİMİZDEN RAZI VE HOŞNUT OLSUN İNŞAALLAH 🤲🤲🤲

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login