ivirzivir Yükle

ASELSAN AKILLI TANK MÜHİMMATI ÜRETİYOR ! ÜZGÜNÜZ HEVAL ARTIK TEK MÜHİMMAT HAKKIN VAR 😪🍆

teşekkürler

İNGİLİZCE KANALIMIZ:https://www.youtube.com/channel/UCYT7c-VSiUTYYknJVjArnYg/

Kaynak : savunmasanayist.com

Dünyanın en güçlü kara ordularından biri olan türk kara kuvvetlerinin zırhlı birlikleri teknolojik gelişimini hız kesmeden sürdürüyor.Türk ordusunda hava kuvvetlerinda başlayan akıllı mühimmat devrimi yavaş yavaş kara kuvvetlerinde de etkili olmaya başladı. Türkiyenin cephedeki zırhlı kaleleri olan tanklar artık akıllı mühimmat atacak ve bu sayede hedefi ıskalamak deyimi tarihe karışacak !
Türk savunma sanayiinin lokomotif kuruluşu ASELSAN, akıllı mühimmat çalışmalarına devam ediyor. Şirket, son olarak 120mm Akıllı Tank Mühimmatı için çalışmalara başladı.
Tank ve zırhlı araçlarda akıllı mühimmat uygulamaları gerçekleştiren ASELSAN, daha önce KORKUT Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi (AİHSS) ile 35mm Modernize Çekili Toplarda kullanmak üzere 35mm Parçacıklı Mühimmatını ve 40mm Yüksek Hızlı Bombaatar Mühimmatını geliştirmişti.
ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı (SST)’na göre şirket, akıllı mühimmatlar alanında orta kalibre yoğunluklu yürütülen çalışmaları genişletilerek tank ve obüs mühimmatları için de akıllı mühimmat çalışmalarına başladı.
Konuyla ilgili olarak SST Sektör Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “ASELSAN tarafından akıllı mühimmatlar alanında orta kalibre yoğunluklu yürütülen çalışmalar genişletilerek tank ve obüs mühimmatları için de akıllı mühimmat çalışmalarına başlanmıştır. Bu kapsamda 120mm HE tipi tank mühimmatlarına akıl kazandırılması çalışmaları da yer almaktadır. Klasik 120mm HE mühimmatına akıllı tapa entegre edilerek geliştirilen 120 mm Akıllı Tank Mühimmatı (120 mm ATM) elektronik zaman ayarı ve elektronik çarpma özelliklerine sahip olacaktır.

#ASELSAN #mühimmat #tsk #haber #tank #altaytankı
Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

19 Yorum

 1. Türkiyem ASELSAN mühendislerine selamlar olsun Kafkasya’dan ölürüm Türkiyem vurun düşmanı gitsin 🇹🇷🚀🇹🇷🛸🇹🇷🚀🇹🇷

  Reply
 2. Kapak resminde gördüğüm kadarıyla misket bombasının tanktan atılan bir türü gibi görünüyor. Adamı kıyma yapar var ya…

  Reply
 3. Helal olsun sizlere Aslanlar yiğitlerim Maşallah 🧿 hayırlı Bayramlar çok selamlar 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷👍

  Reply
 4. TSK ‘nın mühimmatlarını Aselsan üretmez! Roketsan ve MKEK yetkilidir. Elektronik parça ve bunların optimizasyonu yapar. Sallamışsın

  Reply
 5. ukraynaya yardim etmeyi basarsak onlain guclu tehnalojisi var bizden hic bir sey esirgemezder o milleti iyi taniyorum sadece onlara sahip cikacagimizi yani ruslarla mucadilede onlari yalniz koymucagimizi anlata bilsek cok-cok iyi olurdu!!!sovyetlerin dövrunde uzaya geden roketler,ucak tehnalojileri hepsi orada yapiliyordu.sahsen benim elim orada her yere yetiyo.Turkiyemize gerek olan her seye kaske yardim yapa bilseydim cok mutlu olurdum!!!

  Reply
 6. MASALLAH TÜRKIYEM AKILLI SIHALARIN SONRA AKILLI MÜHIMMAT HEVALLARA UCMAYI ÖGRETECEGIZ UC YERE CAKIL HEVAL

  Reply
 7. O başlıkların patlamasını, mesafe,yükseklik ve zaman ayarı yapılabilirse, öyle bir avantaj sağlarki, düşünün bir kere düşmanın siperleri tespit edildiğinde, askerimiz lazer mesafe tespitcihazıyla tankbirliğine bilgileri yolluyor, tank birliğindeki askerde mühimmatbaşlığının mesafe ve hangi yüksekliğinde patlayacağını ayarlayıp o koordinatlara mühimmatı yolluyor. Mühimmat direkt düşmanın bulunduğu siperin 1-2 metre kafalarının üzerinde infilak ediyor, mühimmatın şarapnel parçaları ne dersin? Kaç tane düşman mensubu tek bir atış da etkisiz hale getirilebilir. Bunu mühendislerimiz başarırsa, hiç bir siper düşmanı koruyamayacak anlama gelir. Bu müthiş başarıyı inşallah yakında izlemeye nasip eyler yüce rabbim. İyi başarılar dilerim.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login