ivirzivir Yükle

ASELSAN AĞIR SINIF İNSANSIZ KARA ARACI PROJESİ BAŞLADI ! AKINCI’NIN KARA VERSİYONU OLACAK !

teşekkürler

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/
Türkiyenin savunma devi aselsan türk ordusunun yeteneklerini geliştirmek için yepyeni projelere imza atmaya devam ediyor. Mini insansız kara aracını üreten ve türk ordusunun denemesi için tsk’ya teslim eden aselsan şimdi de daha büyük ve daha güçlü insansız kara araçları için çalışmaya başladı. Türkiyenin gerçek manada ilk insansız tankı diyebileceğimiz orta sınıf insansız kara aracı projesi emin adımlarla ilerliyor.

ASELSAN, zırhlı muharebe araçlarına yönelik yeni teknolojileri güvenlik güçlerinin kullanımına sunmaya hazırlanıyor. Kara platformlarında kullanılan pek çok sistemde imzası bulunan ASELSAN, Türk Mühimmatlı Kuvvetlerinin envanterinde yer alan, idame edilen ve güncel teknolojiye göre geliştirilen tank ve zırhlı araçlar başta olmak üzere, tüm mühimmat sistemlerini her an muharebeye hazır tutmak, geliştireceği teknolojilerle gelecek ihtiyaçların karşılanmasına öncülük etmek amacıyla çalışmalar yürütüyor.

ASELSAN, kara platformları alanında son olarak 2 önemli sözleşmede sorumluluk üstlendi. Güvenlik güçlerinin envanterine katılacak 6×6 ve 8×8 Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırh Araçların (ÖMTTZA) komuta kontrol, haberleşme, uzaktan komutalı Sarp ve Nefer mühimmat kuleleri, seyrüsefer, elektro optik ve kara radar sistemlerini içeren görev donanımlarını üretecek ASELSAN, ayrıca envanterdeki zırhlı muharebe araçlarının modernizasyonunu gerçekleştirecek. ÖMTTZA Projesi kapsamında araçlara entegre edilecek 25 milimetre Nefer Mühimmat Sistemi ve ANS-420K Taktik Seviye Konum Belirleme Sistemi, Türk Mühimmatlı Kuvvetleri envanterine ilk defa girecek. Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) Modernizasyon Projesi’nde ise ana yüklenici olarak görevlendirilen ASELSAN, zırhlı muharebe araçları için özgün olarak geliştirdiği Nefer 25 Milimetre Mühimmat Sistemi’ni de piyade sınıfının kullanımına sunacak. ASELSAN sistemleri ile diğer paydaşlara ait zırh, koruma astarı, mayın koruma, Otomatik Yangın Söndürme Sistemi, Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer Sistemi, klima gibi alt sistemleri de ana yüklenici sorumluluğunda ve tüm sistem sorumlusu olarak araçlara entegre edilecek. Proje kapsamında ayrıca insansız kara aracı (İKA) uygulaması ve Pulat Aktif Koruma Sistemi’nin entegrasyonu konularında öz kaynaklı olarak teknoloji gösterimi çalışmaları yürütülecek. ZMA Modernizasyonu Projesi, ASELSAN’ın zırhlı araçların bütününe yönelik faaliyetlerin yönetiminden sorumlu olması nedeniyle özel bir yere sahip bulunuyor.

Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !

……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

#ASELSAN #insansızkaraaracı #ika #tsk #haber #sondakika #tc

Bunlarada Bak!

36 Yorum

 1. Ümit verici projeler. Savunma sanayinin güçlenmesi şarttı. Çok geç bile kalındı savunma sanayiine yönelik adımlara

  Reply
 2. Selamlarımı sunarım hayırlı geceler mutlu kalın sağlıklı olmanızı niyaz ederim nasılsıniz saygılar sevgiler sunarım enyüceye emanet siniz AMİN. 11.9.2020.CUMARTESİ.

  Reply
 3. EMEYI GEÇEN HERKEZDEN ALLAH RAZİ OLSUN YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN KUVVET KUDRET VERSİN TÜRKİYE SİZİNLE GRUR DUYUYOR🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 4. Önemli projeler bunların üzerine cirit umtas ve silah sistemleri entegre edip menzilini de arttırıp Suriye Libya sahasında test etmeliyiz bize büyük avantaj sağlayacaktır özellikle yunanlara karşı

  Reply
 5. çekiş gücü çok yüksek . bence asker taşıyabilir . askerin önüne de bir zırh çekilirse her yönüyle kolaylık sağlar

  Reply
 6. Şu devlet-i İslâmiye yirmi-otuz milyon iken, bütün Avrupa’nın büyük devletlerine karşı hayatını ve mevcudiyetini muhafaza ettiren, şu devletin ordusundaki nur-u Kur’andan gelen şu fikirdir: “Ben ölsem şehidim, öldürsem gaziyim.” Kemal-i şevk ile ve aşk ile ölümün yüzüne gülerek istikbal etmiş.
  Daima Avrupa’yı titretmiş.
  Mektubat – 326 BEDİUZZAMAN SAİD NURSİ

  Reply
 7. Helal olsun sizlere Aslanlar yiğitlerim Maşallah Maşallah hepinize devam durmak yoktur devam Aslanlar düşman rahat durmuyor

  Reply
 8. Maşallah 🧿 bizler MEHMETÇİKLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ SANKİ SEHBİRLİK İLAN EDİLMİŞGİBİ HALKIMIZ ELBİRLİĞİ ÇALIŞIYOR TÜRK ORDUSU VE TÜRK MİLLETİ GERÇEKTEN MÜKEMMEL HALK TEŞKÜRLER TÜRKİYEM

  Reply
 9. GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAMIZ LAZIM.VAKİT KALMADI. HERAN 3. DÜNYA SAVAŞI ÇIKABİLİR. VARDİYALI ÇOKLU ATÖLYELERDE AYNI ANDA 20 TANK, AYNI ANDA 20 GEMİ, AYNI ANDA 20 FÜZE, AYNI ANDA 20 UÇAKYADA İHA YAPMALIYIZ. GEREKİYORSA SEFERBERLİK İLAN EDİLSİN. VATANDAŞ OLARAK HEPİMİZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞALIM.

  Reply
 10. İnsansız hava aracı varsa insansız kara aracıda olur insansız kara aracı olursa insansız hem karada yürüyen hem havada uçabilen transformers tarzı bir robot yapılabilir. ama bunu yine insanlar yönlendirir abd zaten robot köpekleri yapmış .

  Reply
 11. Benim anlamadığım bişey vat. Bu ASELSAN, roketsan gibi şirketler niye bunu yapıyorlar ki parasını devlet mi veriyo

  Reply
 12. Kururvericidir bu vallahi..aşk olsun Türkiyemize..🇹🇷♥️🇦🇿🇹🇷♥️🇦🇿🇵🇰🇵🇰🇹🇷♥️🇦🇿🇹🇷♥️🇦🇿🇵🇰🇵🇰👍👍👍👍✊✊✊🤲🤲🤲🤲🤚🤚🤚🤚

  Reply
 13. Haydi turkiyemmm yüz üstü çok sürünsün ayağa kalk. Düşmanlar bakmasın yan gözle ümmete de milletide

  Reply
 14. Arkadaşım, Reisi İstanbul mutabakatı konusunda uyaracak videolar yap. Kızlarını eskort fahişeler gibi giydiren anneler için de video yap.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login