ivirzivir Yükle

ARTIK MOTORU DA YERLİ ! TÜMOSAN SONUNDA BAŞARDI ! ZIRHLI ARAÇLARA 100 ADET YERLİ MOTOR !

teşekkürler

ARTIK MOTORU DA YERLİ ! TÜMOSAN SONUNDA BAŞARDI ! ZIRHLI ARAÇLARA 100 ADET YERLİ MOTOR !

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.tumosan.com.tr/tr/haberler/sdtye-yerli-ve-milli-motor

https://www.tumosan.com.tr/tr/haberler/omttzaya-yerli-ve-milli-motor

SAVUNMA SANAYİMİZ TÜMOSAN’IN YERLİ MOTORLARIYLA GÜÇ BULACAK ! MÜTHİŞ ANLAŞMALAR İMZALANDI.

Türkiyenin motor üreticilerinden tümosan savunma sanayimize güç katacak. Birbiri ardına imzalanan anlaşmalar kapsamında tümosan fnss tarafından üretilecek zırhlı araçları için 100 adet motor üreteceği gibi SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A. Ş. ‘nin üreteceği Uçak Durdurucu Sistemlere entegre edilmek üzere tedarik edilecek 40 adet Geri Sarma Motorları için anlaşma imzaladı.

. Cumhurbaşkanlığı – Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. (FNSS) arasında imzalanan Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi sözleşmesi kapsamında, FNSS’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edeceği 100 adet Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca entegre edilmek üzere, tedarik edilecek Motorlar için TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TÜMOSAN) ile FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. arasında Yerli Motor Tedariki Alt Yüklenici Sözleşmesi imzalanmıştır. İşbu sözleşme 100 adet motor tedariki ve entegre lojistik destek hizmetlerini içermekte olup sözleşme garanti süresi dahil 72 aydır.

#tümosan #motor #savunmasanayi #tsk #2021

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

4 Yorum

 1. Malazgirt’te Alparslan’ın dilinde
  Surlarda Ulubatlı’nın elinde
  Çanakkale cihadının yılında
  Zemin kan kırmızı ay yıldızı ak
  O mübarek bayrak işte bu bayrak 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
  Kafkaslar’da bizi kaldırdı şaha,
  Yemen çöllerinde sığınak vaha,
  Gönderlerinden hiç inmedi daha
  Zemin kan kırmızı ay yıldızı ak,
  O mübarek bayrak işte bu bayrak🇹🇷🇹🇷🇹🇷
  Destanlar yazıldı zalime karşı
  Mazlumun duası kapladı arşı
  Uğruna yazıldı İstiklal Marşı
  Zemin kan kırmızı ay yıldızı ak
  O mübarek bayrak işte bu bayrak🇹🇷🇹🇷🇹🇷
  Peygamber kabrinde sadık muhafız
  Bayraktan alırdı mücahitler
  Unutana yine hatırlatırız
  Zemin kan kırmızı ay yıldızı ak
  O mübarek bayrak işte bu bayrak 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

  Reply
 2. Yerin altı yere gel, hele bir hele gel
  Kafkaslara in bak yazılıyor bedel
  Dön dolaş oyalan tadıda karamel
  Düşmanın beş para adıda Gargamel

  Yolumun sonu yok yolumu bilirim
  Yoluma gelen herkese ben kefilim
  sen çoğul zandet ben tekilim
  Geliyor Turan haydı çekilin

  Senedime imza buda benden
  Senimi karaladım nef üçenenden
  Selamı asker, selamı senden
  Mezarın hazır haydi kalk erkeden

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login