ivirzivir Yükle

ANKA uçuyor, Türkiye kazanıyor – First export from Anka UAV – TUSAŞ – İHA – Savunma Sanayi

teşekkürler

ANKA uçuyor, Türkiye kazanıyor – First export from Anka UAV – TUSAŞ – İHA – Savunma Sanayi

Türkiye, geliştirdiği milli insansız hava araçlarıyla hem askeri alanda önemli bir stratejik kabiliyet kazandı hem de bunu ekonomik kazanca dönüştürmeye başladı. 

Türk savunma sanayisinde ilklere imza atan insansız hava aracı Anka, ilk uçuşunun 10’uncu yıl dönümünü yeni bir başarıyla kutladı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ( TUSAŞ ) mühendisleri tarafından tasarlanan ve birçok yerli firmanın katkı verdiği Anka, ilk uçuşunu 30 Aralık 2010’da gerçekleştirdi. Bu süreçte başta motor ve uydu terminali olmak üzere birçok yerli alt sistem geliştirilidi ve Anka yüzde 90 yerlilik oranına ulaştı.

Türk savunma sanayi ürünü Anka, ilk uçuşunun 10’uncu yılında da ilk ihracatına imza attı. Tunus, imzalanan sözleşme doğrultusunda Anka’nın yurt dışındaki ilk kullanıcısı olacak. Tunus, uydu kontrollü Anka-S’i envanterine katacak.

#ANKA #TUSAŞ #SavunmaSanayi #ANKAS #TUSAŞ #TAI #İHA #SİHA

——–
Turkey won an important strategic capability in the military field with the national unmanned aerial vehicles.

The unmanned aerial vehicle Anka, which breaks grounds in the Turkish defense industry, celebrated the 10th anniversary of its first flight with a new success.

Anka, designed by Turkish Aviation and Space Industry (TAI) engineers and contributed by many local companies, made its first flight on December 30, 2010. In this process, many domestic subsystems were developed, especially the engine and satellite terminal. 90 percent of Anka consists of domestic systems.

Anka, a Turkish defense industry product, made its first export in the 10th year of its first flight. Tunisia will be the first user of Anka abroad in line with the signed contract. Tunisia will add the satellite-controlled Anka-S to its inventory.

Bunlarada Bak!

8 Yorum

 1. Yaaa işte biz çamurlanan karalanan kötülenen emeklerimiz in gelişimi Çağ teknolojoli atlaması ile Başak
  Kararataş ,Erkun ,Hattat Tümosan Bozok Karınca lardaan buralara geldik

  Reply
 2. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰TÜRKLER GELİYOR. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ” Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi. Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi” 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Kanuni Sultan Süleyman.

  Reply
 3. 10 yıl olmuş ama çoğu kimse bilmez ankayi devlet üretimi olduğu için mi acaba. Tusaş ürettiğinden uvey evlat muamelesi görüyor olabilir mi.Yazik baska firmaya çıkıldığı gibi sahip çıkılsa daha guzelleri gelecek. Baska daha uçuş tezleri bitmesen antlasma yapıyor.Anka 10 yıl olmus kac tane satmış acaba.

  Reply
 4. EVET ya iyi doğudun selçuk bayraktar sayende iha siha tiha gördü tükiyem teşvik oldun tai ve diyerlerine ve var olsun ERDOĞAN nedenmi 2002 öncesi anlatacak pek bişeyleri YOK da ondan vesselam

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login