ivirzivir Yükle

ANKA İHA yurt dışında üretilecek – Anka UAV will be produced in Kazakhstan – Savunma Sanayi -TUSAŞ

teşekkürler

ANKA İHA yurt dışında üretilecek – Anka UAV will be produced in Kazakhstan – Savunma Sanayi -TUSAŞ

Milli insansız hava aracı Anka’nın üretimi ülke sınırlarını aşıyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) geçen yıl Anka’nın Kazakistan’a ihracına yönelik sözleşme imzaladı. İhracat sözleşmesi kapsamında 2023 yılına kadar 3 Anka, 2 yer sistemi, lojistik destek paketi Kazakistan’a teslim edilmesi kararlaştırıldı.

Geçen sürede, Kazakistan Hava Kuvvetlerine güç katacak Anka’nın üretim süreci de netleşti. TUSAŞ ile Kazakistan Engineering şirketi arasında imzalanan mutabakat zaptı doğrultusunda Anka, Kazakistan’da ortak üretilecek. Bakım onarım süreçlerini de içeren teknoloji transferi konularında iş birliği gerçekleştirilecek.

Böylece Kazakistan, Anka’nın Türkiye dışındaki ilk üretim üssü haline gelecek. Kazakistan’da bu alanda insan kaynağı yetiştirilmesi ve ülkenin İHA üretim kabiliyetinin geliştirilmesine yönelik de önemli bir adım atılmış oldu.

Türkiye’nin iç güvenlik ve sınır ötesi operasyonlarında başarıyla görev yapan Anka, Tunus ve Kazakistan tarafından tercih edildi.

#Anka #SavunmaSanayi #TUSAŞ #Kazakistan #Tunus #SavunmaSanayi #İHA #SİHA #AnkaS #DefenseIndustry #UAV #AnkaUAV #ihracat #Kazakhstan

Anka UAV will be produced in Kazakhstan

The production of the national unmanned aerial vehicle Anka exceeds the borders of the country.

Turkish Aerospace Industries (TUSAŞ) signed a contract for the export of Anka to Kazakhstan last year. Within the scope of the export contract, it was decided to deliver 3 Anka, 2 ground systems and logistics support packages to Kazakhstan until 2023.

In the meantime, the production process of Anka, which will strengthen the Kazakhstan Air Force, has also become clear. Anka will be produced jointly in Kazakhstan in line with the memorandum of understanding signed between TAI and Kazakhstan Engineering company. Cooperation will be made on technology transfer issues, including maintenance and repair processes.

Thus, Kazakhstan will become Anka’s first production base outside of Turkey. An important step has been taken in Kazakhstan to train human resources in this field and to develop the country’s UAV production capability.

Working successfully in Turkey’s internal security and cross-border operations, Anka was preferred by Tunisia and Kazakhstan.

Bunlarada Bak!

11 Yorum

  1. Asla iha siha yurt dışında ortak üretim yapılmamalı kazaklara asla ama asla güven olmaz teknoloji transferi yapılmamalı Azerbaycan devleti ve KKTC dışında ortak üretim ve teknoloji transferi ancak bu 2 ülkede olmalıdır kontrollü şekilde olmalıdır düşman çok dost yok ekonomik ve siyasi çıkarlar

    Reply
  2. Oooooooy.Son 10 yılda dünyanın ve ülkemizin başına gelenlerden dolayı çökmememiz hükumetin sağlam olduğuna işarettir.. 2008 dünya krizi, Suriye krizi,feto baskını,  ırak,karabağ, Libya, Akdeniz krizleri, abd ambargolari, pandemi, rusya savaşı, en son gıda krizi. Pkk,pyd ve abd zorbalığı, muhalefetin yapıcı değil yıkıcı etkisi, bunlara rağmen ülkenin alt yapısının neredeyse tamamlanması. Hükumete ne kadar teşekkür etsek azdır

    Reply
  3. Bu teklonuji Rusya verecekler halkı basım östune başındaki Rusya küpegidir güven olmaz teklonujimizi başkasına veriyoruz kendi elimizle

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login