ivirzivir Yükle

Altay Tankı’nın yerli motoru Batu ortaya çıktı – Batu Motoru – BMC Power – Savunma Sanayi

teşekkürler

Altay Tankı’nın yerli motoru Batu ortaya çıktı – Batu Motoru – BMC Power – Savunma Sanayi

Türk savunma sanayi bünyesinde Altay tankı için geliştirilen tank motorunun BATU’nun ilk ateşleme sonrasındaki görüntüsü ortaya çıktı.

BMC Power, askeri kara araçlarının motor ihtiyacı için bir dizi proje yürütüyor. Şirket tarafından geliştirilen 380 beygir VURAN ve 600 beygir Azra motorları için zırhlı araçlara entegrasyon çalışmaları sürüyor.

Fırtına obüsü için 1000 beygir UTKU motoru ve son olarak Altay tankı için 1500 beygir BATU motorunun ilk ateşlemeleri başarıyla yapıldı. Motorların kalifikasyonu, performans testleri ve araçlara entegrasyonu için zorlu bir dizi test yürütülecek.

Tank motoru BATU ile motor geliştirilmesi çalışmalarında önemli bir eşik atlandı. Tank, muhtelif zırhlı araç ve makinalar için BMC Power tarafından geliştirilen 1500 beygir gücündeki ilk motor BATU, yakın zamanda ateşlendi. Savunma Sanayi Başkanlığı motorun çalışmasına ilişkin ilk görüntüleri paylaştı. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen özgün tasarıma sahip motor, üstün performansıyla Altay tankına güç verecek.

ALTAY Tankı Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi Sözleşmesi, Haziran 2018’de imzalandı. Motor projeleri için kurulan BMC Power, ALTAY Ana Muharebe Tankı Güç Grubu’nun yurt içi mevcut imkan ve kabiliyetlerin azami derecede kullanılarak tasarımı, geliştirilmesi, prototip üretimi, test ve kalifikasyonu ile ALTAY Tankı’na entegrasyonu ile görevlendirildi.

#AltayTankı #TankMotoru #BatuMotoru #BMCPower #BMC #YerliMotor #SavunmaSanayi

Bunlarada Bak!

34 Yorum

 1. Yerli motor göya 1800 bg olacaktı….Bu motor yeni ateşlendiyse..daha experiemental dahi değil..sadece çekirdek..Daha en az 7- 8 senesi var demektir ürün olarak çıkması için

  Reply
 2. Almanya tank motorunu bize vermedi. Al o motoru şimdi başına çal. Sayenizde 1500 beygir gücünde tank motorumuzda oldu.

  Reply
 3. alın işte sokun gözünüze istemezükçü, yalan diyen, BMC ye güvenmiyorum diyen, yapamayız, beğenmezük diyen bayraksızlar ve çok bilmişler

  Reply
 4. S.a arkadaşlar en az bu siha iha ve tiha lar kadar önemli bir konu var devlet bize 1 dolar euro ve 1gram altin verebilmek için yurt dışında boyunduruk altına giriyor ve bu bize kur olarak kurdan da enflasyon ve zam olarak geri dönüyor tr de şirketler ve halk da 550milyar dolar para doviz ve altın bekliyor bunun yerine doviz ve altın almak ‘dansa yurt dışına yatırım yapın hisse yatırımı abd. ing. Ve almanya dan dolar euro ve sterlin geliri niz olsun görecek sınız en az siha kadar refahı mız artacak enflasyon da düşecek görecek sınız alim gücümüz artacak hadi herkese bu yazı mi paylasin…!.

  Reply
 5. Abla bugün bunu ayni görüntülerle 3. Kez farklı kanallardan seyrettim, ne söyleyelim, bravo yola devam, ama en yeni habermiş gibi pişirip pişirip koymazsanız, güvenimizi sarsmayın lutfen.

  Reply
 6. Doosan ve S&T Dynamics adlı Güney Koreli firmaların motoru ve şanzımanı.Daha onlarda bile kendini kanıtlamadı tam olarak..

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login