ivirzivir Yükle

ALTAY ‘IN YERLİ MOTORU BATU İÇİN İLK ATEŞLEME !!

teşekkürler

ALTAY ‘IN YERLİ MOTORU BATU İÇİN İLK ATEŞLEME !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ALTAY ‘IN YERLİ MOTORU BATU İÇİN İLK ATEŞLEME !!
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, ALTAY’ın yerli motoru için ilk ateşleme faaliyetinin, 2021 yılı içerisinde gerçekleştirileceğini açıkladı.
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nda, Başkan Prof. Dr. İsmail DEMİR liderliğinde kurumun 2020 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı toplantı düzenledi. Toplantı esnasında Başkan DEMİR tarafından yapılan açıklamada, ALTAY Ana Muharebe Tankı için BMC POWER tarafından geliştirilen Yerli Güç Grubu BATU’nun ilk ateşlemesinin, 2021 yılı içerisinde gerçekleştirileceği belirtildi.
ALTAY Ana Muharebe Tankı için Güç Grubu Geliştirilmesi (BATU) Projesi Sözleşmesi, 13 Haziran 2018 tarihinde Savunma Sanayii Başkanlığı’nda imzalanmıştı. BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında güç grubu, BMC POWER tarafından geliştirilecek.
ALTAY Ana Muharebe Tankı, halihazırda Alman menşeli MTU MT883 motoru ile RENK HSWL 295 transmisyonundan oluşan güç grubunu kullanmakta. Almanya’nın güç grubu ile ilgili ambargosundan ötürü ALTAY Tankı, henüz seri üretime geçemedi.
ilindiği üzere ALTAY Ana Muharebe Tankı seri üretim sözleşmesi, 9 Kasım 2018 tarihinde, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile BMC Otomotiv arasında imzalanmıştı. İmzalanan anlaşma kapsamında BMC ilk aşamada, 40 adet ALTAY-T1 ve 210 adet ALTAY-T2 olmak üzere toplam 250 adet ALTAY tankının üretimini gerçekleştirecekti.

Proje kapsamında; ilk seri üretim tank, T0+24’üncü ayda teslim edilecek ve ALTAY-T1 teslimatları T0+39’uncu ayda bitirilecekti. Bununla birlikte, Savunma Sanayii Başkanı İsmail DEMİR’in direktifleri doğrultusunda sözleşme kapsamında olmayan bir adet ALTAY-T1 konfigürasyonundaki tanıtım tankının, T0+18’inci ayda tamamlanması kararlaştırılmıştı. İlk ALTAY-T2 tankı ise T0+49’uncu ayda teslim edilecek ve T0+87’nci ayda 250 adet tankın teslimatları tamamlanacaktı.
Kaynakça :
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​#TFX ​#millimuharipuçak​​​​

Bunlarada Bak!

54 Yorum

 1. Abim ne diyon ya? 😭
  Gercekten BMC motor mu? Gerçek mi?
  Yemin ediyorum gözlerim dolu dolu şu an.
  Bmc sustu sustu 90’a çaktı helal olsun.👏👏👏
  🇹🇷

  Reply
 2. Tank motoru mu yapmışız. Eğer bu doğruysa ABD Almanya Rusya ile başat bir savunma sanayiine doğru gidiyoruz demektir. Müthiş bir haber.

  Reply
 3. İnşallah bir an önce üretime başlanır. Bu üretimi yaparlarsa savunma sanayinde önemli bir eşik atlanır.yerlilik oranı yüzde 80 e ulaşırız

  Reply
 4. BMC ilk ateşleme 2021 diye açıklama yaptıysa en erken 2025’de olur o ateşleme. BMC’ye hiç inanmıyorum inşallah yanılırım.

  Reply
 5. İlk ateşleme olması hemen üretime geçeceği anlamına gelmiyor. Mınimum 1-2 sene testler sürer. Ama bana kalırsa Altay bugün yabancı motorla üretileceğine yarın yerli milli motorla üretilsin.

  Reply
 6. Artık çalışsın daha
  Suriye de ve operasyon bölgelerinde m60Tm ya da leopard 2a4 değil altay görmek istiyoruz

  Reply
 7. We pray that BMC succeeds in this endeavour. Was there any indication by Ismail on what the plans are for the transmission system? If Turkey manages to overcome the hurdle, Turkey can show the world it’s engineering prowess. Long live Turkey.

  Reply
 8. Bu haber doğruysa çok güzel bir gelişme İnşallah doğrudur gelişen güçlenen Türkiye 🇹🇷 olacaz İnşallah

  Reply
 9. Once bina dikip sonra altyapi yapan bir ulkede bu beklenirdi once tanki yap 12 sene sonra motoru yapariz

  Reply
 10. Yıllardır aynı haber başlığını duymaktan bıktım. Pek umudum kalmadı bu projeyle ilgili açıkçası, umarım bu sefer doğru çıkar

  Reply
 11. ben BMC de üretım sorumlusuyum SAYIN BMC fırmamız cok büyük calısmaları var arkadaslar ALTAY TANKI HAKKINDA BILGI VEREMEM AMA TSK ALTAY KULLANILIYOR 3 MODELIMIZ VAR ALTAY TANKINDA DAHA BIRSÜRÜ CALISMALARIMIZ VAR ARTIK ESKI TÜRKIYE YOK KARSIMIZDA YENI TÜRKIYE VAR…………..

  Reply
 12. Güzel bir gelişme fakat bence bu devirde artık tank üretmekten ziyade tankı korumak daha önemliymiş gibi geliyor bana. Milyonlarca dolarlık tanklar hala bir atgm ile imha edilebiliyorsa tanklarda büyük bir güvenlik zafiyeti var demektir. Bizim zırhlı araçlarımız için geliştirdiğimiz akkor adında aktif koruma sistemimiz vardı. Onunla ilgili herhangi bir gelişme var mı?

  Reply
 13. 9 sene oldu 9.Hala ecek acak . . . Bmc’nin sahibinin sıfatına bakın videoyu bir daha dinleyin . . .

  Reply
 14. Hemen sevinmemek gerekli, motor kadar önemli olan şanzıman var, motor yapmaktan daha zor, korede tank motoru yaptı ama şanzımanda büyük aksilikler çıktı

  Reply
 15. Buna inanmak istiyorum ama bu işler lafla olmuyor…2015 lerden beri prototip aşamasını geçemedikçe.. nasıl inanalım..2021 daha prototip aşamasında olacağı söylenen bir motordan bahsediliyor…Nerde bunun seri üretimi ..en erken 2 yıl ..birde aktarma organları var onlardan kimse bahsetmiyor bu tank yılan hikayesine döndü artık..güney Kore gibi bir endüstri devi bu işin altından kalkamıyor ve Almanlardan aktarma organları alıyorsa gerisini siz düşünün..BMC Power ne yapacak..😡

  Reply
 16. Halihazırda tumosan 1000 beygirlik motoru ve güç gurubunu geliştirdi, savunma sanayii için kullanılan çözümleri var. Bu BMC ısrarını anlayamıyorum. Tümosana bu iş verilse aynı motoru hem Savunma sanayii için, hem de iş-tarım makina ları için kullanarak büyük bir avantaj sağlayabilir si. Bu konudaki bilgi birikimi ve altyapısı da cabası….!

  Reply
 17. Çok Güzel Haber.. Maşallah en kısa sürede olmasını bekliyoruz…emeği geçen herkesten Allah razı olsun

  Reply
 18. 2021 şimdiden güzel geçiyor darısı tf 2000 reis sınıfı denizaltıları ve istiflerin envantere girmesini görmek

  Reply
 19. Yunan spiker kahrolur arık. Geçende bu konu ile ilgili yayınında bizle dalga geçiyordu(sanki kendileri nükleer reaktörlü savaş araçları yapıyorlarmış gibi)…

  Reply
 20. Açıklama yarım bırakılmış kısa bir açıklamayla gecistirilmis 1500 bg. lik bir motoru BMC nin gelistirebilmesi imkansız yıllardır motor geliştiren Tümosan bile yapamazken BMC nin böyle bir motor üretebiliyor olması yabancı kaynak bulması demektir yani yerli degil

  Reply
 21. Proje bir motor derdine eskidi resmen , BMC ye güvenmek ne kadar doğru bilmiyorum ,eğer gerçekten başlanmak istenseydi MTU olmadı müdail olan motorlarla çok rahat başlatılabilirdi K2 Black Panter tankı için Korenin yeni motoru ve güç kaynağı değerlendirilebilirdi. Altay tankı bu tank(K2) üzerinde yapıldı aralarında çok ufak farklar bulunuyor.Bu arada ihraç versiyonlar için motor yetişmiş olurdu. Bu şartlarda en erken envanter tarihi 2025 olur

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login