ivirzivir Yükle

ALMANYA ‘DAN 130 MM ‘LİK TANK TOPU HAMLESİ !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..

ALMANYA ‘DAN 130 MM ‘LİK TANK TOPU HAMLESİ !!
Alman Rheinmetall şirketi, ilk olarak 13 Haziran 2016 tarihinde Eurosatory’de sergilemiş olduğu L-51 130mm yivsiz topun test görüntülerini paylaştı.
Leopard 2A4’ün öncülük yaptığı modern ana muharebe tankı dönemi, birçok ülke tarafından gerçekleştirilen yeni gelişmeler ile yavaş yavaş kapanmaya hazırlanıyor.
Japonya’nın Type-10 tanklarında nano-kristal çelik kullanmaya başlaması ile başlayan gelişmeler, Fransa’nın Leclerc Terminator modelinde 140mm top denemelerine başlaması ile devam ederken Rusya, insansız tarete sahip T-14 Armata tankını geliştirdi. Ardından Fransa ve Almanya, 2030’lu yılların tank dünyasının hâkimi olması için MGCS (Main Ground Combat System) projesine ortak olarak başladıklarını açıkladı. 120mm top kullanılması beklenmeyen bu proje için Fransa’nın geliştirmek için büyük çaba ve para harcadığı fakat kayda değer bir başarı yakalayamadığı 140mm yivsiz topa alternatif olarak, Rheinmetall tarafından 130mm top geliştirilmeye başlandı.
Rusya’nın geliştirmiş olduğu yeni nesil zırhlı araç ve tank konseptine yönelik cevap olarak geliştirilen bu top, geri tepme sistemi, namlu ağırlığı dahil olmak üzere toplamda 3 ton ağırlığa sahip. 120mm L55 top ile ağırlık olarak karşılaştırıldığında yeni top sadece 300 kilogram daha ağır. Mevcut Leopard 2 serisi ana muharebe tanklarına entegre edilebilecek 130mm’lik tank topunun, paylaşılan videodaki detaylara dikkat edildiğinde – videodaki tank şasesi Leopard 2A7 –otomatik doldurucuya sahip olduğu görülüyor.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/almanyadan-130mmlik-tank-topu-hamlesi/
___________________________________________________________
Twitter : https://twitter.com/kanerkurt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
libyadaki türk askerleri,
libyadaki türk topu,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
avangard füzesi,
ismail demir,
hulusi akar,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara #hisaro

Bunlarada Bak!

20 Yorum

 1. Altay tankı üretime geçmeden önce projesi güncellenmeli asgari 130 mm topa sahip olmalı, otomatik top doldurma sistemine sahip olmalı, namlu atım ömrü max seviyede olmalı.

  Reply
 2. Umarım bizim tank üretmeye talip olan tank üreticilerimiz ve bunun onayını veren devlet adamlarımız bu gelişmeleri görüp şimdiden altay tank projesini revize eder zaten üretime geçmemiş olan altay tankında aynı şekilde değişikliğe giderler. İlerideki çok güçlü muhtemel rakipleri karşısında aksi bir durumda bizim tankların şansı olmaz. Fransa bu tankı seve seve suriye, mısır ve yunanistana hatta rumlara bile satar.

  Reply
 3. Kaner kardeşim, Almanlar bu konuda bir numara, orası bilenlerin malumu.Acaba, Altay”da yer alması beklenen, Alman patentli top yeterli mi?Yoksa bu gelişme, bizi de ırgalar mı 😊Daha olay çok yeni ama, acaba Almanlar bu top için bize patent verir mi dersin.Altay gelsin bakalım neler değişecek kimbilir?Fakat herifler tankta gerçekten çok iyiler.Neyse, eline emeğine sağlık kardeşim.Hayırlı ve huzurlu bir akşam diliyorum, sağlıcakla kal..👏👍❤️🇹🇷😊

  Reply
 4. TANK DEGIL ZIRHLI VE HAVA SAVUNMASI OLAN ÇELIK BIRLIKLER DEVRINE EVRILMESI GEREKIYOR.KISACASI HAVADAN GELEN SALDIRI HELIKOPTERLERINE KARŞI KORUMASI OLMAYAN ZIRHLI TANKLAR IMHA OLMAYI BEKLER.TÜRKİYE HAVA KALKAN SILAH SISTEMLI BIR ZIRHLI BIRLIKLERE DOGRU ASKERI DOKTRININI YENILEMESI GEREKIYOR.TANKI ANA GÖVDESINI AL USTUNE HAVA KALKAN SILAH SISTEMIYLE DONAT ZIRHLI ARAÇLARI IMHA EDEN OTOMATIK TOP SISTEMIYLE DONAT,AMA TANK TOPU DEVRINI KAPAT İŞTE TURKIYE BUNA YÖNELMESI GEREKIYOR.YANLARDAN KORUMA KALKANI YAPIYORSUN AMA TEPENE ÜST HAVA KORUMA KALKANINI NASIL KORUYACAKSIN,BURDA DEVRIYEYE TANKTA HAVA SENSÖR RADARININ OLMASI GEREK YADA YAKININDA HAVA SALDIRILARINA KARŞI ZIRHLI RADAR SENSÖR ZIRHLISININ OLMASI GEREKIYOR,SONRA OTOMATIK TOP SISTEMININ TAM DIKEY ŞEKILDE HAVAYA KALKMASI GEREKMEKTEDIR.

  Reply
 5. TANK TOPU DEVRINI TURKIYE KAPATMAK ZORUNDADIR.BU DÖNEM DEVİR BİTTİ NIYE BUNU ANLAYAMIYORLAR,RUSLARIN PANKSIR SISTEMLERINI BAZ ALINMASI GEREKIYOR.DUSUNSENIZE BÖYLE BIR HEM HAVA KALKANI HEM KARA ZIRHLISI YETENEGINI OLUŞTURAN ZIRHLI BIR SILAH SISTEMIN VAR,BAŞKASINA GEREK VARMIDIR.

  Reply
 6. saçmalık tanka karşı tank diye bir şey yok artık. tankların ihtiyacı olan şey daha üstün savunma ve üretim kolaylığı. kısacası olay şu. tank mürettebatını şehir savaşları ve orta menzil savaşlarda korusun hava ve atgm lere karşı kabul edilebilir aktif savunma mekanizmalarına sahip olsun ve gerekli sayıda üretilebilsin. otonom teknolojiler bu haldeyken halen 140 mm top geliştirmeye para harçamak salaklık.

  Reply
 7. Inşallah Altay tankı seri üretime geçmeden bu son gelişmeler göz önünde bulundurulur ve dizaynlar ona göre revize edilir.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login