ivirzivir Yükle

Alman Basını İtiraf Etti :Türkiye SİHA Üretiminde Bir Dünya Gücü !

teşekkürler

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.sabah.com.tr/dunya/2020/06/01/son-dakika-almanlardan-turk-savunmasina-buyuk-ovgu-itiraf-ettiler-almanyaya-darbe-vurdu

Alman Basını : Türkiye iha üretiminde bir dünya gücü !

TCG Anadolu’ya özel ilgi gösteren Almanlardan Türk İHA’sına büyük övgü
Türkiye’nin milli imkanlarla ürettiği sistemlerine yurt dışında olan merak her geçen gün artıyor. Alman gazetesi Der Tagesspiegel, Bayraktar TB2’nin sınıfının en iyilerinden olduğunu kaydederken, terör örgütü PKK mensuplarının İHA’lar sebebiyle saklandığı yerlerden çıkamadığını belirtti. Gazete ayrıca, TCG Anadolu’nun da Akdeniz’de caydırıcı bir güç olacağını vurguladı.

. Türkiye’nin savunma sanayisindeki hamleleri Almanya’nın önemli dergilerinden Der Spiegel’in radarına girdi. İHA, SİHA ve MPT-76 üretimi olmak üzere atılan tüm adımlardan övgü ile bahsedildi. SİHA üretimi konusunda Türkiye’nin dünyanın en önemli güçlerinden biri haline geldiğine vurgu yapılan haberde, MPT-76 Almanya’nın pazarındaki hakimiyetine de darbe vurulduğu belirtildi.

Türkiye, aralarında Ukrayna, Katar, Umman, Bahreyn, Kazakistan, Türkmenistan, Endonezya, Pakistan ve Libya gibi ülkelerin de bulunduğu birçok ülkeye ihracat faaliyetlerinde bulunurken, Alman basını, gittikçe artan faaliyetlerin ardından Türkiye’nin başarısını ele aldı.
Yurt içi ve yurt dışındaki operasyonlarda aktif olarak kullanılan Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA) hakkında dikkat çekici ifadelerin yer aldığı bir yazı yayınlayan Der Spiegel, Bayraktar TB2’nin Türk savunma sanayisindeki en başarılı ürünü olduğunu söyledi.
TB2’nin, dünya çapındaki sıralamada “sınıfının en iyisi” olduğunu söyleyen Spiegel, ülkenin insansız hava aracı üretiminde bir dünya gücü haline geldiğini söyledi.
Yurt dışı bağımlılığını bitirmenin yanı sıra savunma sanayi pazarında güçlü bir tedarikçi durumuna gelindiğinin belirtildiği yazıda, Türkiye’nin 2023 yılında ihracatının yıllık 9.3 milyar euronun üzerine çıkmasını da beklediğine yer verildi.

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

#savunmasanayi #tsk #almanya #merkel #erdoğan #haber #teknoloji
Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

16 Yorum

 1. “İnşallah annen baban uzun yaşar” “İnşallah korona olmazsın” “İnşallah istediğin herşey olur” “abone olup bildirimleri açarmısınız”.

  Reply
 2. KURT GELİR, ÇAKAL SİNER. TÜRK’E KAFA TUTAN, KEFENSİZ GİDER. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷TÜRKLER GELİYOR.Yaşasın Hilal, Turan Birliği

  Reply
 3. GRUR VERİCİ ELHAMDÜLİLLAH 🤲🏿👌🏿👍🏿❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷💪🏿💪🏿💪🏿

  Reply
 4. REIS SAYIN R. T. ERDOĞAN NIN SAYESINDE BAK ABD,. AB,. ÇİN,. RUSYA,. HİNDİSTAN,. ÇOK SEVİNÇLİ MUTLU YAŞIYORLAR, 😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣

  Reply
 5. Benim anlamadigim bu almanda japonda cin de ne abd de teknoloji var onlar dan nasil daha ustun iha yapabiliyorz

  Reply
 6. Mpt 76 ile Alman Silah Sanayii’ ne darbe vurmuşuz. O sadece sol kroşe idi canım. Sağ kroşeyi de yiyince ukrayna gibi otomatik müşteri olursunuz. Önce gücünüze gider, sonra alışırsınız….

  Reply
 7. Böyle bir videoda bir başka ülkenin başbakanını bu şekilde göstermek hiç uygun olmamış. Böyle yaparak o ülke vatandaşlarının kendi Başkanımıza yönelik yersiz paylaşımlara neden olabilirsiniz. Böylesine güzel başarılarımızı bu gibi saygı dışı paylaşımlarla gölgelemeyelim.

  Reply
 8. Bunlar daha pervaneli İHA’lar. Asıl sen onlara, ”jet motorlu İHA’ları” ürettiğimizde neler olacağını gör…

  Reply
 9. Garip gurenayi kandirin bakalım. Nereye kadar gidecek bu iş.. endüstri. Öyle her babayigidin harcı değil. Silah namlusu yapmak çok üst düzey endüstri yatırımı gerektirir. Sanayide torna makinesinde yapamazsın. Ha yaparsın ama iki atar bir durur. Ayrıca kucuk not ; İHA sihalarin asıl teknolojileri kanada ve Almanya’dan geliyor..

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login