ivirzivir Yükle

ALKAR 120mm HAVAN ‘A TSK ‘DAN TAM NOT !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ALKAR 120mm HAVAN ‘A TSK ‘DAN TAM NOT !!
ASELSAN öz kaynakları ile özgün olarak geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ilk otomatik havan silah sistemi olan ALKAR 120 mm havan silah sistemi, TSK nın beğenisini kazandı.
ALKAR sistemi ile sağlanan memnuniyet düzeyi kullanıcı askerlerimiz tarafından “ALKAR sistemi sürati, doğruluğu ve sağladığı personel tasarrufuyla Türk askerinin gücüne güç katmak için hazırdır,” şeklinde ifade ediliyor. Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi kapsamında teslimatı tamamlanan ALKAR 120 mm havan silah sisteminin kullanıcı eğitimleri ASELSAN Ürün Desteği Müdürlüğü personeli tarafından tamamlandı.
ALKAR 120 mm havan silah sistemi, otomatik namlu yönlendirme sistemi, otomatik mühimmat yükleme sistemi, geri tepme mekanizması ve atış kontrol sistemleri ile donatılmış taret üzerine entegre modern silah sistemidir. Yivli ve yivsiz her türlü yerli ve yabancı üretim 120 mm havan namlusu ile kullanılabilen ALKAR, modüler sistem mimarisi sayesinde tırtıllı araçlara, taktik tekerlekli araçlara ve sabit platformlara entegre edilebilmektedir.
ALKAR, araçlara monte edilerek ya da sabit olarak üslerde kullanılabilen, 360 derece ateş yeteneğine sahip modern bir otomatik havan silah sistemi olarak ASELSAN tarafından yerli ve milli olarak geliştirilmiştir. ALKAR, Kara Kuvvetleri Komutanlığının ASELSAN tarafından geliştirilen Ateş Destek Komuta Kontrol Sistemi ADOP-2000 ile de entegre olarak görev yapabilmektedir.
ALKAR’ın namlusu hedefe milyem hassasiyetle otomatik yönlenmekte Merminin havada yol alacağı her santim hesaplanarak hedefte tam isabet sağlanmaktadır. ALKAR, haritadan komutanın seçtiği hedeflere anında yönlenerek hedefler ateş altına alabilmekte ve.
ALKAR’da mermi namluya otomatik yüklenerek, gelişmiş hızlı ve hassas elektro-mekanik taret sistemi ile namlu 360 derece dönebilmekte ve yüksek namlu açılarında atış yapabilmektedir. Tüm bunlar geniş bir etki alanı sağlarken , ALKAR’ın üç havanın yaptığı etkiyi tek başına yapabilmesini sağlanmaktadır.

Kaynakça : https://www.defenceturk.net/ahs-120-havan-sistemi
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii ​#milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkdonanması ​#HavaKuvvetleri ​#KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş #TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu ​#tcgufuk ​#SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan #havelsan #tübitak #pakistan​ #s400 #ukrayna #bangladesh ​#hürjet #MMU #TFX ​#millimuharipuçak

Bunlarada Bak!

11 Yorum

 1. Suriye deki terör operasyonlarında çok fayda sağlayacak gibi ama 8 km modern muharebeler için çok kısa. Açıkçası o mesafeye kadar bu aracı hurdaya çevirme olasılığı yüksek gibi düşmanın.Ama tabi komutanlarımız çok daha iyi bilirler nasıl kullanacaklarını.

  Reply
 2. Helal olsun 90 yılda yapılamayanı 10 yılda yapıyoruz !❤️🇦🇿🇹🇷❤️🇦🇿❤️🇹🇷❤️🇦🇿❤️🇹🇷❤️🇦🇿❤️🇹🇷

  Reply
 3. bu slahın neresi otomatik el ile cephane konuyor yine içine makina koyuyor olmadı bu tam otomatik değil..seri atan lazım bize…

  Reply
 4. Alman Rheinmetall sistemlerine benziyor. Keşke özgün tasarımlar yapabilsek ama para olmayınca hep dışa bağımlı oluyoruz. Ve bunu bildiğimiz halde bazı insanlar bu ürünleri bize yerli diye yutturuyor. Kaner hocam neden özgün tasarım yapmışız gibi ASELSAN üretimi demek yerine gerçekleri söylemiyorsunuz?

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login