ivirzivir Yükle

AKŞİT : 6 AYDA 5 ADET TS1400 ÜRETİLECEK !!

teşekkürler

AKŞİT : 6 AYDA 5 ADET TS1400 ÜRETİLECEK !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

AKŞİT : 6 AYDA 5 ADET TS1400 ÜRETİLECEK !!
Denizli OSB’de savunma sanayiine yönelik çalışmalar hakkında bilgi veren TEI Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, “Önümüzdeki 6 ay içinde en az beş adet TS1400 motoru üreteceğiz” dedi.
Akşit’in, Denizli OSB’de sanayicilerle bir araya geldiği toplantıya Denizli OSB Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Başkan Vekili Necip Filiz, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, MÜSİAD Başkanı Mehmet Akgün ve sanayiciler katıldı. Denizli OSB Başkanı Abdülkadir Uslu, bölge sanayicilerinin faydalanması, yatırımlarına yön vermesi amacıyla alanında uzman iş insanlarıyla istişare toplantıları düzenlediklerini belirterek, TUSAŞ’ın yerli ve milli helikopter motoru üreterek önemli bir başarıya imza attığını söyledi.
Faruk Akşit de dünyadaki her iki uçaktan birinde ürettikleri parçaların kullanıldığını söyledi. Yerli ve milli helikopter motoru TEI-TS1400’ ün ikinci motorunun imalatının bittiğini belirten Akşit, “Önümüzdeki günlerde ikinci motorun test süreci başlayacak. Bir ay içinde üçüncü motorumuz bitiyor. Önümüzdeki 6 ay içinde en az beş adet TS1400 motoru üreteceğiz” dedi. Türkiye’nin ilk gerçek anlamdaki jet motorunu ürettiklerini ifade eden Akşit, “Bu motorumuzla beraber Türkiye olarak havacılık teknolojisinde artık Romanya, Polonya, Bulgaristan sınıfından İngiltere, Fransa, Almanya sınıfına çıkmış oluyoruz. Şampiyonlar Ligine çıkıyoruz yani. Bu da Türkiye için teknoloji açısından gerçekten bir dönüm noktası” açıklamasını yaptı.
Söz konusu motorları seri imalat olarak kabul etmediklerini dile getiren Akşit, “Seri imalat sertifikasyonunu da aldıktan sonra teslim ettiğiniz ilk motor oluyor. Bu motorlarda TAI entegrasyonu yaparken biz ötekilerde zorlu olgunlaştırma testleri yapacağız. Oluşabilecek her türlü olumsuzluğu test edeceğiz. Bunlar da aylar sürecek. Bunlara ‘olgunlaştırma testleri’ diyoruz. 2024 gibi sertifikasyonunu da tamamlanmış seri imalat ilk motoru teslim etmeyi planlıyoruz. İlk motorumuzu teslim ediyoruz ancak sertifikalı değil. Daha birçok test görecek.” diye konuştu.
Kaynakça : http://savunmasanayiidergilik.com/tr/HaberDergilik/Alti-ayda-5-milli-helikopter-motoru-uretilecek
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
_______
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara​+ #hisaro​+ #hisara​ #hisaro​ #hisarhavasavunma​ #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin​ #gezginfüze​ #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri​ #türkdenizkuvvetleri​ ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş​ ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #TekYürek​ #STM​ #aselsan​ #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​#TFX ​#millimuharipuçak​​​

Bunlarada Bak!

24 Yorum

 1. Arkadaşlar TS1400 jet motorudur. Turbojet ya da turbofan olmaması bir şey değiştirmez. TS1400 turboşaft jet motorudur.

  Reply
 2. az olmasi bu teknologie yeni öreniyoruz diyelim 30 düküm yapdin belki 5 tanesi pürüzüz ama hergün daha iyi oluyoruz step by step.

  Reply
 3. İyi günler Kaner’cim..TS-1400 bir çok şeyi birden ifade ediyor.Bu, motorla beraber hem helikopter motorun da, hem de jet motorun da yüzde yüz yerlilik ve milliliği yakalamış oluyoruz.Artık, bu çekirdek jet motorundan, ölçek büyüterek jet motorlu bütün platformlara, özgün motorlar geliştirip üreteceğiz.Zoru başardık, bundan sonrası tabiri caizse çorap söküğü gibi gelecektir.Altı ayda beş motor daha demek, yavaş yavaş seri üretim moduna doğru geçildiğini gösteriyor.Olgunlaştırma fazları da, sorunsuz geçildiğin de TS-1400 motorunun, başta, Atak olmak üzere, Hür Jet gibi başka hava unsurlarına da can vereceğini hep birlikte göreceğiz.Prof.Sn.Akşit ve çok kıymeli beyin takımı, bizi şampiyonlar ligine çıkardı.Hepsini yürekten tebrik ediyorum.İyi ki varlar..Kaner’cim, Allah’a emanet ol sevgi ve selamlarımı iletiyorum, hoşçakal..🤲👏💪👍👍❤️🇹🇷😊 kardeşim..

  Reply
 4. ucak motorlari yapmak cok zor abi helal olsun bizimkilere ne yapip edip yapiyorlar bu motorlar saatlerce yillarca dayanabilecek sekil de yapiliyor cok zor is… araba motoru degil yani

  Reply
 5. Niye 50 tane değil de 5 tane diyen arkadaşlar bu 5 motor üretilenle beraber 3 helikoptere yeter ve 3 helikopterde her türlü test edilir. Laboratuvar ortamında test ayrı bir helikopter içinde test ayrı. Geliştirmeler varsa bu sürede yapılır ve sertifikasyonları tamamlar sonra üretim sayısı artar.

  Reply
 6. İnşallah testler biran önce biterde en azından 20 li 30 lu sayılara ulaşırız peki entegrasyon transmisyon nasıl olucak acaba

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login